יוצאים לדרך חדשה? הצצה רשמית ראשונה לשבב ה-Snapdragon 820 • HWzone
גאדגטים

יוצאים לדרך חדשה? הצצה רשמית ראשונה לשבב ה-Snapdragon 820

כמובטח, בקוואלקום חשפו רשמית את שבב ה- המוביל הבא עליו הם עובדים. או לפחות חלקים נבחרים ממנו

בשבוע שעבר קיבלנו פרטים מודלפים ראשונים אודות יכולותיו של ה-Snapdragon 820 העתידי של , שמשימתו העיקרית תהיה לתקן את כל מה שהשתבש ב- 810 הלוהט (רעיונית, אבל לעיתים גם מעשית), ולהוכיח לעולם כולו שהיא עדיין הכי טובה בתחום.

כעת מסתבר שבקוואלקום החליטו לחשוף אותנו ליצירת המופת החדשה שלהם בחלקים ובשלבים, ומה שכן נחשף די תואם את מה ששמענו בצורה פחות רשמית קודם לכן. אז הכירו נא את הליבה הגראפית מדגם Adreno 530, ואת עיבוד התמונה העונה לשם Spectra.

nqc6

ליבת ה-Adreno 530 עתידה, במידה ואתם עדיין מאמינים במפתחת השבבים מסאן דייגו, לספק שגבוהים בעד ל-40 אחוזים מאלו של ליבת ה-Adreno 430 (המתקדמת מאוד בזכות עצמה) שנמצאת בשבב ה- 810, תודות לארכיטקטורה פנימית מעודכנת ומשופרת – ובמקביל גם להציע צריכת הספק שנמוכה בכ-40 אחוזים מזו של ה-Adreno 430, בעיקר תודות למעבר לייצור בתהליך FinFET של , לעומת תהליך 20 ננומטר מישורי (אם כי זהות התהליך עצמו לא הוכרזה רשמית – ועל כן יתכן שבסוף נראה כאן את תהליך ה-16 ננומטר המקביל מבית TSMC).

nqc2nqc1

פרטים מעמיקים יותר אודות הארכיטקטורה המעודכנת לא ניתנו עדיין, לצערנו, אך בקוואלקום כן פירטו כי הליבה החדשה תתמוך בכל התקנים העדכניים בעולם המובייל כדוגמת OpenGL ES 3.1, תקן ה-Vulkan החדשני שאמור לרשת אותו, תקן ה-Renderscript וכן תקן ה-OpenCL 2.0, שאמור להעניק יכולות עיבוד וידאו ועיבוד תמונות חומרתיות טובות משמעותית ובצריכת הספק מזערית. בנוסף, בחברה אישרו כי ה-Snapdragon 820 יהיה נקודת הקפיצה אל עולם רזולוציות ה-Ultra HD – ויתמוך באמצעי תצוגה ברזולוציית וכמו כן בהעברת תמונת באופן אלחוטי (כנראה בקצב מירבי של 30 פריימים בשנייה), וגם בהעברת תמונה באיכות ובקצב 60 פריימים בשנייה באופן חוטי תודות לתמיכה ב- 2.0. 

nqc3

לצידה של ה-Adreno 530 ב-Snapdragon 820, תגיע גם ליבת Adreno 510 עדכנית שתהיה חלק ממעבדי ה-Snapdragon 618 וה-Snapdragon 620 עבור שוק הביניים – וגם במקרה הזה בחברה מצהירים על תוספת של עד כ-40 אחוזים בצריכת הספק שנמוכה בכ-40 אחוזים, לעומת ליבת ה-Adreno 405 הבינונית למדי שראינו ב- 615 הנוכחי.

qsnn1qsnn

זה מה שידענו על ה- 820 עד היום – ונראה שזה קולע בצורה די טובה למה שצפוי לנו בפועל

עתה, נעבור למנגנון עיבוד התמונה החדשה שקיבל את השם Spectra, ושמביא את לצאת בהכרזה בומבסטית משהו אודות איכות צילום ברמה של מצלמות DSLR אשר תהפוך לזמינה בסמארטפון הבא שלכם. 

ה-ISP החדש יציע תמיכה בעד שלושה חיישנים (כלומר, מערך כפול מצלמות וחיישן נוסף עבור המצלמה המשנית, כפי שכבר ראינו במספר מכשירים חכמים), ברזולוציה של עד 25 מגה פיקסל ובקצב צילום מהיר מאוד של עד 30 בשנייה, כולל הבטחה לזמני שהות אפסיים עבור הצמצם.

אלגוריתמים חדשים לשיפור האיכות בחושך ולהגדלת יחס האות לרעש, תמיכה בכל סוגי טכנולוגיות המיקוד האוטומטיות, תמיכה בביצוע זום תוכנתי בהתבסס על עיבוד GPGPU של הליבה הגראפית ועוד הן חלק מהעסקה כאן, כאשר בנוסף לכל אלו יש פה עוד הבטחה לחסכון משמעותי בצריכת ההספק לעומת יחידות עיבוד התמונה העכשוויות של החברה.

nqc5nqc4

ספק גדול אם באמת נוכל לקבל מצלמות באיכות שמזכירה מצלמת DSLR ממוצעת כבר בשנה הקרובה, אך מנגד סביר להניח שנמשיך לראות את השיפור המתמיד והמרשים בתחום הצילום האולטרה , וזה מה שאנחנו מעוניינים בו בסופו של דבר.

במסגרת ההכרזות הנוכחיות, בקוואלקום גם אישרו כי שבבי ה- 820 הראשונים יהיו זמינים רק במהלך המחצית הראשונה של שנת 2016 – כך שכל מי שקיווה לראות את הדור הבא מופיע כבר לקראת סוף השנה הנוכחית עתיד להתאכזב.

סביר להניח כי בתקופה הקרובה נשמע הכרזות נוספות מבית , אשר יחשפו קצת פרטים אודות ליבות העיבוד הכלליות מסוג ה-Kryo (או Hydra, תלוי את מי שואלים), מנגנון עיבוד האות הדיגיטלי, המודם המובנה החדש ושאר יכולות מתקדמות שיגיעו מובנות בתוך אותה חתיכת סיליקון זעירה, שעתידה להשפיע באופן משמעותי על הדרך שבה עולם הסמארטפונים שלנו יראה בשנת 2016.

לקוואלקום כנראה יש עוד כמה וכמה הפתעות בשרוול, אותן היא תציג בקרוב
לקוואלקום כנראה יש עוד כמה וכמה הפתעות בשרוול, אותן היא תציג בקרוב

קישורים נוספים

תגיות

2 תגובות

  1. אז מה כל זה אומר בעברית ?
    זה בטח ילך למכשירי ה"פרימיום" למיניהם,
    וכל השאר יהיו עם מדיאטק.

  2. הכתבה כתובה בצורה ברורה ומפורטת. ובעברית. לפעמים אני תוהה אם אתה טורח לקרוא בכלל או פשוט נכנס לכתבות גולל לסוף וכותב משהו שקשור בעקיפין לכותרת.
    שמועות אומרות שהנקסוסים החדשים של גוגל יגיעו עם ה 820, ובנוסף למכשירי דגל כאלה ואחרים גם Xiaomi הסינית הולכת לשלב את ה 820 במכשירים שלה, או לפחות בחלקם.
    אז אני לא מבין למה אתה מתכוון בדיוק במכשירי פרימיום…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close