טיזר קטן למצלמה ענקית: Xiaomi תעשה שימוש בחיישן ענקי של סוני במכשיר ה-12S Ultra

הופעת הבכורה של חיישן ה-IMX989 תגיע בתוך כמה ימים?

סוני אולי עוד לא הצטרפה אל המירוץ בכל מה שנוגע לחיישני צילום סלולריים עם רזולוציות ענקיות של מאות מגה-פיקסלים, אך שימוש בחיישנים בעלי גודל פיזי מאסיבי בסמארטפונים דווקא אינו זר לה – ועומד לתפוס כותרות פעם נוספת ביום שני הקרוב, ה-4 ביולי, עם ההכרזה המתוכננת על סדרת Xiaomi 12S שתכלול בתוכה שימוש ראשון בחיישן IMX989 מסקרן מאוד.

משפחת הדגל הבאה מבית היצרנית הסינית המצליחה עתידה לכלול שלושה דגמים, אך כבר עתה די ברור מהטיזרים כי דגם ה-Xiaomi 12S Ultra המתקדם והיקר בחבורה יהיה גם זה שיתפוס את מירב תשומת הלב – עם שימוש מתבקש בשבב ה-Snapdragon 8 Plus Gen 1 המשופר ובחיישן צילום עיקרי חדש בגודל אלכסוני של אינץ' אחד עם רזולוציית 50 מגה-פיקסל מבית סוני, אשר משווה את השיא הקיים בתחום כיום.

מספר מועט של סמארטפונים כבר הוצעו עם חיישני צילום של אינץ' (גודל שנפוץ במצלמות דיגיטליות קומפקטיות מתקדמות) בעבר, וביניהם הסמארטפון-מצלמה הכושל CM1 מבית פנסוניק (כבר בשנת 2014, למעשה), ה-Aquos R6 וה-Aquos R7 מבית שארפ אשר נותרו בלעדיים לשוק היפני כמו הרוב המוחלט של הדגמים מהיצרנית, ה-Leitz Phone 1 האקזוטי של Leica ו-SoftBank שגם הוא בלעדי ליפן – וגם ה-Xperia Pro-I של סוני עצמה שמיועד למקצוענים מתחום הצילום עם מחיר התחלתי של 1,800 דולר. עם זאת, אף אחד מהמכשירים האלו לא התבסס על ה-IMX989 כי אם על שבבים אחרים, כאשר שמו של הדגם החדש עשוי להצביע על כך שיהיה בעל מאפיינים מתקדמים במיוחד כיאה לראשון ממותג ה-IMX המשתייך אל סדרת 900.

מערכי הצילום של המכשירים החדשים פותחו בשיתוף פעולה עם חברת Leica הגרמנית הנודעת ועתידים לשאת את המיתוג האדום המפורסם שלה בגאון לצד המיתוג של שיאומי עצמה, כאשר בנוסף לחיישן המרכזי המאסיבי ה-Xiaomi 12S Ultra עתיד לכלול צמד חיישני 48 מגה-פיקסל נוספים בחלקו האחורי עבור צילומי טלפוטו וצילומים בזווית רחבה, יחד עם מסך Super AMOLED גדול ומתקדם של 6.73 אינץ', הגנת IP68 בפני מים ואבק, אחסון פנימי של 256GB או 512GB, זכרון LPDDR5 של 8GB או 12GB, גוף עם מסגרת מתכתית וחיפוי עשוי מחומר קרמי בחלקו האחורי ועוד דברים טובים ומתקדמים (שיהיו שם בכדי לנסות ולהצדיק את תג המחיר שעתיד להיות גבוה מ-1,000 דולר).

ההכרזה של משפחת ה-12S עתידה להיות אירוע מעניין מאוד, אך עם זאת טרם ברור האם הוא יהיה רלוונטי במלואו עבור צרכנים בארץ בפרט ובמערב בכלל – זאת משום שיש ברשת שמועות על כך שאותו Xiaomi 12S Ultra משוכלל יהווה מעין מהדורה מוגבלת אשר תוצע רשמית רק בשוק הסיני. נקווה לקבל מידע מעודד בנושא כבר במעמד ההשקה המתקרב במהירות, אך בהתחשב בכך שלא ה-Mi 10 Ultra ולא ה-Mi 11 Ultra (אשר עשה שימוש בחיישן סוני בגודל 1/1.12 אינץ' מרשים בזכות עצמו) לא הגיעו אל השוק המקומי שלנו כנראה שיש סיבות מוצדקות לגישה ספקנית גם כלפי היורש שמעבר לפינה.

נושא נוסף שמעורר תהיות ברשת כבר בשלב מוקדם זה לפני ההכרזה הרשמית הוא היכולת הפיזית המעשית לעשות שימוש במלוא גודלו של חיישן בגודל אינץ', מבלי שמימדי המכשיר החכם יצאו משליטה – זאת כתזכורת לכך שסוני עצמה בחרה לא לנצל את מלוא גודלו של החיישן ב-Xperia Pro-I בכדי לא ליצור בליטת עבה במיוחד עבור המערך האופטי הנדרש לכך. האם שיאומי תבחר ללכת בדרכה ותשתמש בגודלו הפיזי של חיישן ה-IMX989 בעיקר בתור גימיק שיווקי עבור ה-Xiaomi 12S Ultra, או שאולי נראה כאן הפתעה בהיבט ההנדסה והעיצוב שיאפשרו למשתמשים ליהנות מהטוב של כל העולמות בעת ובעונה אחת? התשובות בקרוב.