המשרד בנייד: בדקנו אפליקציות אופיס לאנדרואיד

Kingsoft Office – אם רק היית תומכת בעברית…
 
Kingsoft Office היא אפליקציה חינמית הניתנת להורדה פשוטה ונוחה מחנות ה-Play של אנדרואיד, היא מציעה את כלל שירותי המשרד, ותומכת במגוון סוגי הקבצים בהם אנו משתמשים מדי יום. Kingsoft Office יודעת לפתוח קבצים מסוג Doc, Docx, ppt, pptx, xls, xlsx ו-txt. כאן הופתענו לגלות שהאפליקציה אינה תומכת בקריאה, יצירה ועריכה של קבצי PDF.
פתיחת קבצי הטקסט באמצעות ה-Kingsoft Office הייתה טובה כאשר המסמכים היו כתובים בשפה לועזית, שנכתבת משמאל לימין, הן בקבצי ה-Doc והן בקבצי ה-Docx. התמונות המוטמעות בדף שמרו על מיקומן, והחלוקה לדפים, פסקאות, טבלאות המוטמעות בדף, ריווח השורות וגם עיצוב הכותרות נשמרו והוצגו כהלכה.
פתיחת המצגות באמצעות Kingsoft Office הייתה מצויינת: התמונות נשארו במקומן, הקטעים בהם הטקסט הצטופף לא היו רבים במיוחד וכל האובייקטים עמדו בדיוק מופתי במקומם, ובזמן ההצגה האובייקטים הונפשו כהלכה, אם כי ההנפשות הוצגו באופן מקרטע ואיטי למדי.
גם פתיחת גליונות הנתונים הייתה טובה מאוד: החישובים בוצעו, הנתונים נשמרו באופן מופתי גם לאחר עריכה, הטבלאות היו מסודרות מאוד והממשק זז חלק – בצורה נוחה למדי לשימוש שוטף. אנו חושבים שפתיחת גליונות הנתונים של ה-Kingsoft Office היא הטובה ביותר שראינו בסקירה זו.
 
הממשק המצויין של האפליקציה מאפשר שליטה כמעט כמו באופיס האמיתי במחשב האישי, עם עיצוב שמעט מזכיר את ה-Office 2010 של מיקרוסופט. הממשק מאפשר הוספה של אובייקטים כגון צורות, תמונות, תיבות טקסט וכו'. בנוסף, גם מנגנון לעיצוב הגופן, הפיסקאות, הוספת תבליטים ומספור ואפילו סגנונות מהירים לעיצוב מהיר של הטקסט. מהירות התגובה של הממשק ראויה לציון: הגלילה האופקית מצויינת, ולחיצה על לחצן פותחת במהירות את התפריט החבוי שלו, ותורמת מאוד ליצירת סביבת עבודה נוחה ויעילה. זהו בהחלט ממשק המשתמש היעיל והמעוצב ביותר שראינו עד כה בתחום אפליקציות האופיס לאנדרואיד.
התמיכה בעברית ב-Kingsoft Office היא בהחלט הנקודה החלשה ביותר שלו. לא ניתן ולו להקליד מילה אחת בעברית, משום שהמקלדת העברית שלנו לא נתמכה על ידי האפליקציה. אז לאלה מכם שלא מרבים ליצור מסמכים בעברית – היינו ממליצים על ה-Kingsoft Office. לאלה מכם שחייבים עברית, היינו ממליצים להתרחק כמה שיותר.

יתרונות
  • מאפשרת גישה ישירה לשירותי-ענן
  • ממשק גראפי מדהים ונוח לשימוש
  • אפליקציה מהירה, נוחה ויעילה מאוד
  • פתיחת קבצי טקסט, גליונות נתונים ומצגות באופן מדוייק ומהיר להפליא
  • חינמית לגמרי
 
חסרונות
  • אין תמיכה בעברית
  • לא תומכת בפתיחת קבצי PDF

>> להורדה (חינם אין כסף)

 

אז לפטופ או טאבלט?
 
אנחנו משתמשי השפה העברית, סובלים ממחסור קשה בכתבנים שיתאימו לנו לאנדרואיד. ארבעת תוכנות המשרד שלקחנו היום לבדיקה, אינן תומכות גם הן בשפה העברית. האפליקציה שהכי התקרבה לתמיכה מלאה בעברית הייתה ה-Office Suite, בתקווה שבגרסא הבאה כבר נקבל תמיכה רחבה יותר בשפה העברית.
 
למרות החוסר בתמיכה בשפה העברית, ניתן לראות כי הכל כבר קיים לשוק המובייל, כמעט כמו למחשבים האישיים והניידים שכל-כך אהבנו והוקרנו. משחקים מגניבים – יש, אפליקציות שימושיות – יש, ועכשיו ניתן גם לראות את אפליקציות שירותי המשרד האיכותיות, שבהחלט נדמה כאילו עושות את העבודה בצורה לא רעה.
 
כמובן, שאחד החסרונות הבולטים ביותר של של הטאבלטים אל מול שוק הניידים הוא המקלדת הפיזית מול המקלדת הווירטואלית. אך באופן איטי וזהיר, נדמה כאילו אנו צועדים לעתיד לא רע בכלל, שבו נדע גם איך לשלך בין השניים וליצור את המקלדת הניידת ביותר עבור כל מכשיר.
 
בכל מקרה, עדיין קשה לומר שהיינו מרוצים מהעבודה עם הטאבלט או הסמארטפון שלנו כמו הפשטות והיעילות שמציע לנו הלפטופ הישן והטוב, או המחשב האישי. אך בימים בהם אנו עדים לאופיס אמיתי שמגיע מבית מיקרוסופט, אולי כדאי שנמתין מעט עם הסקת המסקנות.