adplus-dvertising

חומה קוריאנית: הטלוויזיה המודולרית המהפכנית של סמסונג כבשה אותנו

ההפתעה הגדולה ביותר בדוכן של סמסונג היא טלוויזיה בגודל שובר שיאים ובטכנולוגיה שתוכל לשנות לא רק את הבידור הביתי אלא גם את עולם הקולנוע – אבל היא ממש לא לבד

חברת האלקטרוניקה הבידורית הגדולה בעולם לא אכזבה גם בתערוכת CES לשנת 2018, והעמידה ביתנים (או "עיר" שלמה, לפי הגדרתה האישית) שכללו פיסות טכנולוגיה חדשניות מתחום הבית החכם, הכושר, התצוגה, הבריאות והרכב.

Bixby משתלטת לכם על הבית

הגישה של סמסונג לבית החכם המודרני היא מיקוד הפעילות מול המכשיר שלרוב מהווה את המוקד הביתי של המשפחה כולה בסלון – הטלוויזיה. הדגמים החדשים של החברה יכללו תמיכה מובנית בעוזרת האישית Bixby שתמליץ על סדרות וסרטים, תנגן שירים, תספק עדכוני מזג אוויר ועוד, וישתמשו בה גם בכדי לשלוט בכל האמצעים הביתיים שמתממשקים אל פלטפורת ה-SmartThings של החברה.

גם אם לא ממש התחברתם לעוזרת האישית מבית סמסונג עד כה – זה לא מונע מהחברה להבהיר כי היא מתכננת להכניס אותה כמעט בכל מוצר בבית שלכם בתוך מספר שנים בודדות

סמסונג אף הוסיפה והצהירה כי 90 אחוזים מהמוצרים הביתיים שלה יגיעו עם תמיכה ביכולות מקוונות השנה, ועד 2020 כל המוצרים שלה יהיו עם יכולת זו – כך שנראה כי Bixby תקבל את השליטה בכל מה שמחובר לשקע חשמל (או עם סוללות) בבית העתידי, ללא צורך בשלט רחוק או אפילו ברמקול חכם ייעודי.

הטלוויזיה, המחשב, התנור והמקרר – כולם אמורים לדבר ולעבוד ביחד במטרה לשרת אתכם בצורה טובה יותר

לקשקש על המסך בצוותא

פיתוח נוסף בו סמסונג הייתה גאה מאוד הוא מסך ה-Flip שלה, שיתחרה בפתרונות דומים אותם כבר ראינו ממיקרוסופט וגוגל בשנתיים האחרונות. מדובר במסך חכם גדול מבוסס מערכת Tizen OS 3.0 שמיועד למשרדים או לבתים, ומיועד לכך שתקשקשו עליו, תכתבו עליו ואז תציגו לשאר האנשים שאיתכם בחדר.

עוד יישום מעניין למערכת ההפעלה האישית שאותה אימצה סמסונג לפני מספר שנים

ה-Flip מציע רזולוציית 4K, קישוריות אלחוטית לסמארטפונים ומחשבים, אפשרות להצבה אנכית או אופקית, מעמד מובנה בעל גובה מתכוונן וכמובן תמיכה במספר עטי מגע מדוייקים יחדיו. חלומו של כל ילד ושל כל מנכ"ל – בגוף אחד ויחיד.

הדגמה טובה ליכולות המסך-לוח הטרי

המכונית של המחר, בתצוגה היום

סמסונג היא לא השם הראשון שקופץ לראש כשחושבים על מכוניות, אך עם פוטנציאל של יותר מטריליון דולר בשנה, פלא שגם היא מעוניינת בחתיכה כמה שיותר גדולה מהשלל?

מאמץ חדש של שילוב יכולות מדיה בעולם הרכב

בחברה דיברו על יצירתה של פלטפורמה חדשה שלמה לבידור ושליטה בתוך הרכב וגם לשילוב יכולות אוטונומיות בשיתוף פעולה עם חברת הבית הטרייה Harman, ובביתן עצמו הציגו טעימה קטנה מהעתיד עם דגם רכב שבו מראה אחורית ממוחשבת מדליקה, שהתבססה על שלוש מצלמות אחוריות בכדי להעניק תמונה רחבה וזיהוי עצמים אשר מבטלים לחלוטין את האיזורים המתים המוכרים לכולנו בחלקו האחורי של הרכב, בהם אין לנהג אפשרות לזהות עצמים וסכנות במצב רגיל.

המראה שתוכל להציל את חייכם – ואת חייהם של אחרים

סיבה טובה לצלם את האוכל שלכם

יכולת מרשימה נוספת שעתידה להתווסף למכלול מרכז הכושר והבריאות של החברה הוא חישוב אוטומטי של ערכים תזונתיים וקלוריות באוכל שאותו אתם אוכלים במהלך היום, באמצעות תיעוד שלו עם המכשיר החכם.

הפינה הכי טעימה במתחם

אנחנו לא יודעים האם זה יפעל באופן מושלם עם כל סוגי המאכלים עלי אדמות (סביר להניח כי לא ממש, לפחות בתחילת הדרך), אך בהתחשב בכך שחלקנו נוהגים לצלם כל דבר שאנחנו מכניסים לפה כבר עכשיו, זו עשויה להיות תוספת מעניינת שתצבור תאוצה.

כמו אינסטגרם למתקדמים – שיוכל לסייע לכם לרזות בלי להתאמץ יותר מדי

הקיר של סמסונג, כפי שעוד לא ראיתם

גולת הכותרת של סמסונג בתערוכה, ואולי אף גולת הכותרת של כל תערוכת CES 2018, הייתה ההדגמה המעשית הראשונה של טכנולוגיית ה-microLED המהפכנית. מדובר במעין פיתוח של טכנולוגיות ה-OLED, עם מיליוני דיודות זערוריות לא עשויות חומר אורגני שפולטות אור בגווני אדום, כחול וירוק (צבעי הבסיס שיוצרים את כל השאר) ללא התבססות על פילטרים של צבע או על הארה אחורית – ומאפשרות לקבל איכות תמונה מרשימה בכל גודל ואפילו בכל צורה שתבחר היצרנית.

פסגה טכנולוגית חדשה מבית סמסונג

הטכנולוגיה הודגמה עם טלוויזיית 146 אינץ׳ ענקית מהפנטת, שהיא למעשה טלוויזיה מודולרית שמורכבת ממספר פאנלים קטנים יותר בטכנולוגיית ה-microLED, שלהם אין צורך בשוליים או מסגרת כלל תודות לשיטת התצוגה שלהם – כך שגם גדלים של הרבה יותר מ-146 אינץ׳ אפשריים, אם רק יימצא הדורש עבורם – בתי קולנוע מכל סוג יוכלו לאמץ טכנולוגיה זו בתור תחליף למקרנים הדיגיטליים, למשל, וברכבים נוכל לראות תצוגה ש"רצה" לכל אורך תא הנוסעים.

יעברו עוד כמה שנים טובות עד שכל הרעיונות האלו באמת יבשילו לשוק המסחרי, אך טלוויזיית The Wall מסתמנת בתור מוצר שייזכר לדורות הבאים בתור הסיפתח עבור הגלגול הבא של תחום התצוגה כולו.

"העיר" העתידנית בהחלט עמדה בציפיות

המשיכו לעקוב אחרינו לעוד עדכונים מ-CES 2018 – תערוכת האלקטרוניקה והגאדג׳טים הגדולה ביותר בעולם.