הדור החמישי של הסלולר, במחיר הזול ביותר עד היום • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

הדור החמישי של הסלולר, במחיר הזול ביותר עד היום

מכשירי ה-Redmi K30 5G של הגיעו אל החנויות בסין באופן רשמי, והופכים את הנגישות של דור התקשורת החדש לגדולה הרבה יותר

התחזיות העדכניות צופות קיצוץ מאסיבי ברמות המחיר בהן ניתן להשיג שתומך בתקשורת הדור החמישי בשנת 2020 בהשוואה לשנה שחלפה, בה התענוג היה שמור באופן כמעט בלעדי לאלו שהיו מסוגלים ומוכנים להשקיע 500 דולר ומעלה בסמארטפון – ואת הסנונית הראשונה אנחנו רואים כבר עכשיו בינואר, תודות לשיאומי כמובן.

היצרנית הסינית המצליחה החלה את השנה בסערה, לפחות בעיני צרכנים בסין, עם ההשקה הרשמית של ה-Redmi K30 5G בחנויות – עם מסך IPS של 6.67 אינץ' בקצב רענון 120 הרץ, מערכת אנדרואיד 10 עם ממשק MIUI 11, ה-Snapdragon 765G של שכולל מודם מובנה בתוכו, מערך צילום ראשי מרובע עם יחידת 64 מגה-פיקסל ראשית, מערך צילום קדמי כפול וסוללת 4,500mAh עם טעינת 27 וואט מהירה שאמורה להחזיר את הקיבולת למלואה בתוך 68 דקות.

ה-Snapdragon 765G של מאפשר ליותר יצרניות ויותר מכשירים חכמים לאמץ את טכנולוגיות הדור החמישי – ושיאומי היא זו שתוספת את ההזדמנות בשתי ידיים בזמן הקצר ביותר

המפרט מרשים בהחלט, אך כמו ברוב מכשירי מותג ה-Redmi ההפתעה היא במחיר – החל מ-2,000 יואן סיני בלבד, שהם כ-288 דולר בהמרה ישירה, לדגם עם 64GB של (ניתן להרחבה לשמחתנו) ו-6GB של דינאמי. הזול ביותר בשוק ה- נכון להיום.

את ה-Redmi K30 5G הבסיסי ביותר ניתן להשיג בגוון כחול בלבד, אך המעוניינים בעוד גוונים יוכלו לבחור בגרסת ביניים עם 128GB של אחסון ו-6GB של בעבור 2,300 יואן שהם 331 דולר – עם אפשרות בחירה בין כחול, כסוף, סגלגל ואדמדם.

העיצוב של ה-Redmi K30 הוא מעניין יחסית, תודות לאלמנט העגול הנראה סביב למערך הצילום האחורי – אך יחס יכולות החומרה בתלות במחיר הוא כוכב ההצגה

סביר להעריך כי כאשר נראה השקה עבור הגרסה הבינלאומית של ה-Redmi K30 (בדומה ל-Mi 9T וה-Mi 9T Pro שנחתו בארץ בתור האחים התאומים עבור ה-Redmi K20 וה-Redmi K20 Pro בשנה שעברה) המחירים יהיו גבוהים יותר מאלו של השוק הסיני – אך בהתחשב במפרט החומרתי הנאה, ביחד עם התמיכה בתקשורת הסלולר העדכנית, גם מחיר מוגדל לא ימנע מה-Redmi K30 ומקביליו לבלוט לחיוב בנוף, בייחוד במדינות בהן כבר נפרסו והופעלו תשתיות שיוכלו לנצל את מלוא היכולות שלו.

יש גם דגם Redmi K30 4G אלטרנטיבי עם 730G צנוע קצת יותר – ואנחנו נשמח מאוד לראות את שתי הגרסאות האלו בישראל בקרוב

על אף העובדה שהשקת דור 5G בארץ הקודש נראית רחוקה למדי – ממש לא נתנגד לראות את הסמארטפון הזה נוחת בישראל בזמן הקרוב, כאשר ראוי להבהיר כי הוא יעבוד טוב מאוד גם בהתבסס על הדור השלישי והדור הרביעי שכבר קיימות כאן. מה דעתכם על ההצעה הטרייה הזו מאת שיאומי? בואו לספר לנו בתגובות.

תגיות

תגובה אחת

  1. כיסוי ה-4G עדיין חלקי בארץ… ולא יושלם כל עוד הסמרטפונים למגזר החרדי לא תומכים. ספק אם נראה 5G בקרוב, אלא באיזורי החילונים-הייטקים (ואצלם ממילא יש וייפיי).

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close