adplus-dvertising

הדבר הגדול הבא: שמונה דברים שאתם צריכים לדעת על Android M

בכנס המפתחים שלה בסן פרנסיסקו, חשפה גוגל את הגירסה המרכזית הבאה של מערכת ההפעלה שלה עבור מכשירים חכמים. הנה כל החידושים והשיפורים המרכזיים שמצפים לנו מעבר לפינה

שנה לאחר השקתה של הגירסה העדכנית עבור מערכת ההפעלה הניידת של גוגל, Lollipop, שיצרה שינויים משמעותיים בממשק המשתמש, ואפשרויות חדשות עבור קהילת המפתחים, הכריזו השבוע בענקית הטכנולוגיה על כניסתה של מערכת הפעלה חדשה ה-Andriod M. בשלב זה המערכת בגרסת בטא זמינה למפתחים בעלי מכשירי נקסוס 5/6/9 אולם החל מהסתיו הקרוב כל השאר יוכלו להנות ממנה.

אז מה בעצם אנחנו צפויים לקבל מהמערכת החדשה? שמונה דברים שכדאי ומומלץ לדעת עליה:

מערכת הרשאות חדשה: בדומה למערכת ההרשאות של Apple , ערכו בגוגל מספר שינויים במערכת ההפעלה החדשה. בחירת ההרשאות תתבצע לפני השימוש  הראשון באפליקציה כך שהמשתמש יוכל לערוך אותם בזמן אמת ולא ברגע ההורדה כפי שהיה עד כה. מה שיאפשר לארגן את ההרשאות  באופן גמיש יותר ממה שהתאפשר עד כה, ובכך יהפוך ניהול ההרשאות לנוח ויעיל.

APP PREM
מקור: gsmarena.com

Android Pay: כבר תקופה שעוסקים בגוגל בהטמעת ארנק דיגיטלי כחלק אינטגרלי מן המכשיר. המערכת החדשה מציעה שיפור בתחום זה. המשתמשים יוכלו לרכוש מוצרים באמצעות השירות, ופרטי האשראי יוסלקו על ידי המערכת עצמה. מגוגל מסרו כי למעלה מ-700,000 חנויות יאפשרו שימוש בשירות החדש. היישום החדש ישולב במגוון מכשירים

android pay

זיהוי טביעת אצבע: אפשרויות קניה ורכישה מחייבות מערך אבטחה מוקפד. עד כה מערכת החיישנים לזיהוי טביעת האצבע היתה סבירה. ב-M שילבו מנגנון חיישנים שיהיה חלק מן הסטנדרט החדש של מערכת ההפעלה. מה שיאפשר מגוון חדש של אפשרויות אבטחה. בנוסף על כך עבור המפתחים האפשרות החדשה תאפשר את שילובה במגוון יישומים אשר יקדמו את חוויית המשתמש תוך שיפור ויעילות נושא האבטחה.

FINGER PRINT

Chrome Custom Tabs: המערכת החדשה תציע שדרוג בחוויית הגלישה. האפשרות החדשה אמורה לתת מענה למעבר בזמן שימוש באפליקציה, ממנה לאתרים אחרים. המפתחים יוכלו מצד אחד להטמיע תצוגת אינטרנט היישר בתוך האפליקציה תוך שימור הוויזואליות של האפליקציה, ומצד שני הפיכת אפשרויות האתר לזמינות.

chrom tab

Doze: הפיצ'ר החדש שהוטמע במערכת ההפעלה עונה על הצורך בחסכון וייעול פעולת הסוללה. המערכת תכניס את המכשיר למצב תנומה, ברגע שתזהה כי לא הופעל ולא נעשה בו שימוש בפרק הזמן מסוים

USB 3.1: ה-M תתמוך באופן מובנה במתאם בתקן החדש שלאט לאט הופך להיות חלק אינטגרלי מן המכשירים. מה שיאפשר הטענה מהירה יותר של הסמארטפון, העברת מידע מהירה ומתקדמת יותר ועוד.

Now On Tap: פיצ'ר זה כחלק ממערכת ה-Google Now, בעצם חוזר ומראה את הפוטנציאל של היכולות המשולבות האדירות של גוגל. המרת כמויות המידע האדירות שברשותה לידי מידע זמין ושימושי בזמן אמת עבור המשתמש. אפשרות זו מציעה למשתמש על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הבית, מגוון תוצאות חיפוש רלוונטיות בהתאם לצרכיו תוך יצירת קונטקסט שימושי. האפשרות החדשה תעמיד את מנועי החיפוש ובסיסי המידע של החברה במרכז הבמה.

Adoptable Storage Devices: לא מעט משתמשים הביעו את רצונם לאפשר העברה של אפליקציות ודאטה בין מערכת האחסון הפנימי של המכשיר להתקן החיצוני (microSD) לקראת ההשקה הקודמת של הלוליפופ היתה ציפייה כי גוגל יאפשרו זאת, אולם משום מה זה לא שולב. על אף כי בכנס שנערך לא דובר על כך, ניתן למצוא מספר רמזים בפורומים של מפתחי אנדרואיד, לכך שבגרסא הנוכחית יתאפשר הדבר. אולם גם כעת יצטרכו המפתחים להגדיר זאת באופן מובנה כחלק במסגרת תהליך הפיתוח. התקן האחסון החיצוני יאפשר קריאה של המידע רק על גבי המכשיר הספציפי, וכמו כן בכדי לחזור ולהשמיש את האפליקציות תדרש התקנה מחדש.