האייפון 6 במבחן ביצועים – מפתיע לטובה

האייפון 6 עושה סבב אצל כתבי הטכנולוגיה בעולם – פורסמו מבחני הביצועים והוא מפתיע לטובה

האייפון 6 פלוס, מציג ביצועים פחותים במעט מאחיו הקטן

מבחן הביצועים "Geekbench Browser" הוא מבחן ביצועים שיכול לרוץ על גבי כל מכשיר מהפלטפורמות הפופולאריות כיום, ובודק את ביצועי המעבד והזיכרון הפנימי של המערכת הנתונה. מתוצאות המבחן אנחנו יכולים לראות שלמרות ששני המכשירים מריצים את האותה החומרה, אנחנו מקבלים תוצאות שונות, כאשר האייפון 6 פלוס, הגרסא המוגדלת של האייפון 6, מציג תוצאות נמוכות יותר ממקבילו הקטן.

iphone6geekbench
תוצאה רשמית של האייפון 6 ו-6 פלוס במבחן הביצועים GeekBench

חלק מהתשובה לכך, על פי השערות, היא שלמרות נוכחות חומרה זהה בשני המכשירים, אין זה אומר שמפרטם של השניים זהים לחלוטין. ה-A8, המעבד המיוצר על ידי אפל עצמה, רץ באייפון 6 בתדר של 1.39 גיגה-הרץ, כאשר באייפון 6 פלוס המעבד עובד בתדר של 1.32 גיגה-הרץ, כ-70 מגה-הרץ פחות. בנוסף, כמות הזיכרון הפנימי בשני המכשירים עומדת על גיגה-בייט אחד, אך הכמות האמיתית הפנויה לשימוש באייפון 6 היא 987 מגה-בייט, לעומת 975 מגה-בייט באייפון 6 פלוס. אנחנו לא סבורים שההבדל המינורי הזה הוא הסיבה להבדל המשמעותי בתוצאות השניים, אך ההשערות הן שהמנוע שמניע את מבחן הביצועים אינו מותאם עדיין למעבד ה-A8 ולכן התוצאות מציגות הפרשים.

כאשר אנחנו משווים את התוצאות האלו למכשירים מקבילים בשוק, אנחנו מקבלים תמונת מצב אופטימית לדור החדש של האייפונים:

iphone6geekbenchcomp

מול הדור הקודם, האייפון 5s, ומול כמה מתחרים מובילים בפלטפורמת האנדרואיד, אפשר לראות שהאייפון 6 מרשים ביותר, ואף עוקף את כולם – בפער משמעותי. מול האייפון 5s, האייפון 6 מציג שיפור של פי 1.25 בעקביות, ומול המתחרה הקרוב ביותר מבית סמסונג, אם מותירים את הנוט 4 שעתיד לצאת לשוק בצד, מציג ביצועים עילאיים (פי 1.425 בממוצע של שתי התוצאות).

תוצאות מבחן אחד היא בהחלט לא הדרך לקבוע עליונות כח עיבוד או זיכרון של מכשירים, וכמובן שלא את חווית המשתמש. אך מבחן הביצועים הזה מציג לנו תוצאה מעניינת, ובה הם מכסחים את התחרות, למרות האכזבה מהחומרה המיושנת של האייפונים החדשים.