גלגל העדשות הממוכן: נוקיה מכינה לנו סמארטפון עם יכולות צילום חדשניות? • HWzone
גאדגטיםסמארטפונים

גלגל העדשות הממוכן: נוקיה מכינה לנו סמארטפון עם יכולות צילום חדשניות?

שמועה חדשה, מגובה ברישומי פטנט רלוונטיים, מצהירה כי דגם ה- 10 יוכל להוות את מהפכת הצילום הנייד הראשונה של החברה בגלגול החדש שלה

בעידן הסימביאן הזוהר שלה, ואפילו בתקופתה האפלה משהו בהתמקדות ב- Phone, הייתה ידועה בתור שם נרדף לחדשנות ואיכות בצילום – וזה משהו שעדיין לא ראינו מהמותג תחת בעלת הבית החדשה שלו HMD Global, לצערנו.

החברה אמנם חזרה לשתף פעולה עם חברת צייס (Zeiss) הנודעת וניסתה ליצור טרנד חדש של צילומי Bothie עם המצלמה האחורית והקדמית ביחד, אך זה לא הספיק בכדי להזכיר את מצלמות ה-PureView של החברה מהעבר, שביצעו את מה שאף חברה אחרת לא חלמה עליו. האם בשנת 2018 יגיע המפנה הגדול בנושא הזה? יתכן שהסיכויים לכך גדלו משמעותית כעת.

למה להסתפק בשתי מצלמות כשאפשר לקבל חמש (או שש) מהן?

דיווח טרי מהרשתות החברתיות בסין מעיד על כך שמוצר הדגל של החברה למחצית השנייה של שנת 2018, שעשוי לקבל את השם 10 (לאחר השקת ה- 9 בתור ספינת הדגל הראשונה לשנה החדשה בחודשים הקרובים), יכלול מערך ייחודי של חמש עדשות מסוגים שונים עבור יחידת הצילום האחורית המשנית שלו, שיספקו רמות מיקוד וקירוב שונות בהתאם לסצינה והאובייקט המצולמים ברגע נתון.

איור של ה- 10 (משמאל) לצד ה- 9, עם גלגל העדשות שיהיה מוסתר בחלקו

כבר פגשנו בתוספים חיצוניים לסמארטפונים שהתלבשו על יחידת הצילום הקיימת במכשיר והציעו מערך מסתובב של מספר עדשות לקבלת יכולות צילום מתקדמות יותר לכאורה – אך כאן מדובר בפעם הראשונה בה יכולת זו תהיה מובנית בתוך הסמארטפון, עם מה שנראה כמו גלגל פנימי אשר יסתובב באופן מכאני ויתאים את העדשה לחיישן עליון מתוך שניים, באופן אוטומטי או בהתאם להגדרות של המשתמש.

כך זה עשוי להיראות הלכה למעשה – הדרך הנכונה של אל מרכז העניינים?

זה בהחלט נשמע כמו פתרון ייחודי ומעניין שיאפשר לנוקיה לקבל נקודות זכות חדשות בתחום שמהווה את אחד מהחשובים ביותר בשוק העכשווי – אך כמו מספר רעיונות מרעננים בעבר שהופיעו לכמה פעמים בודדות ואז נעלמו מפני השטח לצמיתות (מצלמה מסתובבת שאיתה ניתן לצלם גם סלפי וגם אחוריות, למשל), גם כאן נזדקק לראות תרומה אמיתית כלשהי לאיכות הצילום לפני שנוכל להכריז על הקאמבק הפיני הגדול.

חושבים שזה גימיק מיותר, או שיש לקונספט הזה פוטנציאל ענקי? שתפו בתגובות.

תגיות

2 תגובות

  1. נוקייה תגיעבסוף , גם תחת החברה החדשה ולאט לאט, למה שהייתה בשיא גדולתה, ולפחות מבחינת החדשנות. אם היא גם תשכיל לקחת על עמה רווחים נמוכים בהתחלה, כמו שעשתה OnePlus, היא תכנס חזרה לשוק ותתפוס מקום של כבוד בין המובילות, גם אם רק מבחינת החדשנות והאיכות.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close