גוגל תאחד את אנדרואיד וכרום OS למערכת אחת בשנת 2017? • HWzone
גאדגטים

גוגל תאחד את אנדרואיד וכרום OS למערכת אחת בשנת 2017?

דיווח חדש מצהיר כי שתי מערכות ההפעלה הפופולריות של החברה יתכנסו לכדי מוצר בודד בתוך כשנתיים מהיום. האם המשתמשים ירוויחו מכך?

אוהבים אנדרואיד? אוהבים את OS? בקרוב יתכן שלא תצטרכו להתלבט, ותקבלו את שתיהן תחת מעטפת אחודה.

דיווח חדש בוול סטריט ג'ורנל מאשר לכאורה את המהלך שאותו חזה כמעט כל חובב טכנולוגיה במהלך השנים האחרונות – שתי מערכות ההפעלה של בדרכן להפוך למערכת בודדת גדולה, אולי כבר בשנת 2017.

בגוגל רואים באנדרואיד ו-Chrome OS חטיבה אחת מאוחדת עוד משנת 2013, כשהמנכ"ל הנוכחי של החברה סונדר פיצ'אי (בתמונה) היה זה שהוביל את מהלך האיחוד באותה תקופה
בגוגל רואים באנדרואיד ו- OS חטיבה אחת מאוחדת עוד משנת 2013, כשהמנכ"ל הנוכחי של החברה סונדר פיצ'אי (בתמונה) היה זה שהוביל את מהלך האיחוד באותה תקופה

עבור גוגל, מהלך שכזה מרגיש הגיוני עד מאוד. איחוד הפיתוח יאפשר חסכון במשאבים בטווח הארוך, ומשום ששתי המערכות הללו הן אגנוסטיות כבר היום ומסוגלות לפעול הן על מעבדים בארכיטקטורות x86 והן על מעבדים בארכיטקטורות ללא בעיות מיוחדות הצעד הזה אמור להיות גם פשוט יחסית ליישום.

gch4
מכשירי ה-Chrome OS למיניהם נהנו מהצלחה ופופולריות מרשימה בשנים האחרונות. האם מיתוג עתידי כמכשירי לכל דבר ועניין יוכל לסייע להם להפוך למצליחים אפילו יותר?

גוגל תוכל גם להשתמש גם במותגי האנדרואיד והכרום הנודעים יחד בכל שילוב שתבחר, ובכך תוכל לדרבן עוד יותר את הפופולריות של מגוון המוצרים המתבססים על המערכת האחודה המיועדת, החל מסמארטפונים, דרך מערכות מולטימדיה ברכבים, טאבלטים וכלה במחשבים ונייחים.

האם הטאבלט-מחשב נייד העדכני של החברה, ה-Pixel C, שמריץ אנדרואיד במקום Chrome OS כמו מכשירי ה-Pixel שהגיעו לפניו - הוא ההוכחה לכך שהאיחוד המדובר קרוב מתמיד?
האם הטאבלט-מחשב נייד העדכני של החברה, ה-Pixel C, שמריץ במקום OS כמו מכשירי ה- שהגיעו לפניו – הוא ההוכחה לכך שהאיחוד המדובר קרוב מתמיד?

האם עבור המשתמשים יהיה מדובר במהלך חיובי גם כן? כרגע אנחנו מרגישים שהתשובה היא 'כן'. חובבי הכרום OS ישמחו כנראה לקבל גישה ולו לחלק מאינספור האפליקציות הקיימות עבור פלטפורמת האנדרואיד, ואילו משתמשי האנדרואיד יוכלו להנות מדפדפן מתקדם יותר, אשר מרגיש כמו פתרון הגיוני עוד יותר למוצרים שנהנים מתקשורת נתונים בכל רגע נתון, ולא רק בעת התקשרות לרשתות כמו מרבית מכשירי הכרומבוק העכשוויים.

רמז עבה נוסף לאיחוד קיבלנו כנראה כבר לפני כמה שנים, כשבגוגל הציבו במטה שלהם פסל בצבע כרום של קמע האנדרואיד הנודע
רמז עבה נוסף לאיחוד קיבלנו כנראה כבר לפני כמה שנים, כשבגוגל הציבו במטה שלהם פסל בצבע של קמע האנדרואיד הנודע

קישורים נוספים

תגיות

2 תגובות

  1. ושוב, כולם בעקבות אפל. הבינו שהיום המחשב הנייד, הסלולארי והטאבלט חייבים "לדבר" ביניהם ולאפשר עבודה רציפה במעבר בין מכשירים. גם מיקרוסופט הבינו את זה, ואני לא אתפלה עם במשך הזמן התחרות העיקרית תהיה בין אפל למיקרוסופט ואנדרואיד ידחק לשוליים, לו רק בגלל שמערכת CHROME OS עדיין צעירה בהשוואה למערכות WINDOWS ו-OSX.
    בארץ, אני מניח שהמצב יהיה שונה, רב האנשים יעבדו עם חלונות על הנייד והמחשב האישי ועל אנדרואיד בסלולרי ובטאבלט. והסיבה לכך היא שאפל בסלולרי לא מוטמע באופן מלא לארץ (אין סירי בעברית), ומערכת אופיס ב-OSX אינה תומכת בעברית (ובכלל בשפות מימין לשמאל) באופן מלא. לעומת זאת, הציבור בארץ לא התחבר למערכת חלונות בסלולרי, ומעדיף מערכת פתוחה לגמרי כמו אנדרואיד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close