בדרך למקום הראשון? סמסונג מכריזה על שבבי Exynos 7 בליתוגרפיה של 14 ננומטר • HWzone
מעבדיםגאדגטים

בדרך למקום הראשון? סמסונג מכריזה על שבבי Exynos 7 בליתוגרפיה של 14 ננומטר

כחלק מתוכניתה של סמסונג להשיק את מכשיר ה-Galaxy S6 במהלך חודש מרץ המתקרב, הצהירה החברה כי היא החלה את הייצור הרשמי של ה- 7 בליטוגרפיה של 14 ננומטרים בלבד

samsung-exynos-7-octa-1
ה-Exynos 7 של – האם זה השבב למכשיר החזק בשוק?

סמסונג החלה רשמית בייצור המוני של שבב ה-Exynos 7. השבב, שעל פי החברה הינו "השבב למכשירים ניידים הראשון שמיוצר בליטוגרפיה של 14 ננומטרים בטכנולוגיית FinFET", אינו מצויין על פי דגם מסויים, אך אנחנו יכולים לשער כי שבב ה-Exynos 7420 (אותו השבב שאנחנו מצפים שיכלל במכשיר הגלקסי S6 העוצמתי) נכלל בהצהרה זו.

על פי סמסונג, המעבר לליטוגרפיה של 14 ננומטרים מ-20 ננומטרים (תהליך הייצור של שבב ה-Exynos 5 של החברה) מביא עימו שיפור משמעותי של עשרות אחוזים, כמו שיפור של 20 אחוז בביצועים הכללים של השבב וירידה של 35 אחוז בצריכת החשמל, שיפורים המסתכמים בכ-30 אחוז שיפור ביחס של ביצועים לצריכת חשמל. חשוב לציין כי ה-Snapdragon 810, אולי המתחרה הגדול ביותר כיום לסדרת שבבי ה-Exynos 7, עדיין מיוצר בליטוגרפיה של 20 ננומטרים, מה שעלול להביא ליתרון משמעותי לפתרונה של בנושא.

אך האם השבב החדש והנוצץ של סמסונג מספיק בכדי להדוף את מתחריו הגדולים ביותר בשוק? לאחר שראינו כי ה-Snapdragon 810 של קואלקום מסוגל לתת מלחמה ואף לנצח את ה- 7 (ספציפית דגם ה-7420) של החברה, איננו בטוחים שסמסונג מסוגלת להצהיר על עליונות בביצועים, לפחות לא ביכולות העיבוד של השבב.

תגיות

2 תגובות

  1. הם ניצחו בכרטיס מסך, וברזולוציית 1440P זה יותר חשוב ממעבד (שהוא כמעט אותו דבר רק יותר חסכוני), וגם בצריכת חשמל קיצר האקסינוס יותר טוב…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close