אדובי ומיקרוסופט מציגות את העתיד של פוטושופ

שיתוף הפעולה בין החברות משיג תוצאות שעד היום עוד לא הכרנו במערך יישומי הפוטושופ, ומתמקד בשיפור העבודה על מסכי מגע וספציפית בטאבלט של מיקרוסופט, ה-Surface Pro 3

סרטון ההדגמה של תוכנת ה-Illustrator המותאמת במיוחד למגע

עד עכשיו תוכנת הפוטושופ לא הייתה שמישה במיוחד על מסכי מגע, ולמרות הצעדים האחרונים של אדובי עם אפליקציות מותאמות מגע וגרסאות מופשטות של פוטושופ, פתרון אמיתי לתוכנת הפוטושופ המלאה עוד לא היה עד עכשיו. כעת, אדובי מחליטה לשנות את העובדה הזאת ובשיתוף פעולה עם מיקרוסופט החברה לא רק מוסיפה תמיכה למגע, אלא היא מתכננת מחדש איך לשלב את המגע בליבה של התוכנה.

בסוף תערכות ה-Adobe Max השנתית שלה הציגה החברה את שיתוף הפעולה שלה עם מיקרוסופט. מבין התוצאות של שיתוף הפעולה אנחנו מקבלים את Playground. פלייגראונד הוא מצב בו משתנה הממשק כולו של תוכנת הפוטושופ לממשק מנימליסטי המותאם מגע, שגם בא עם תוספות מעניינות לשימוש בתוכנה במגע בלבד.

במצב הזה ניתן לברור בשכבות של פרוייקט הפוטושופ שלנו רק על ידי העברת העיגול (שמופיע בצד הממשק החדש) מעל חלקיה של התמונה. בנוסף ללברור, ניתן לבחור בשכבה הרצויה, להעבירה ממקום למקום בקלות ולשנותה בכלל, הכל בתוך מצב הפלייגראונד החדש.

  Nyx_110Nyx_111

תוכנת הפוטושופ מימין ותוכנת האילוסטרייטור משמאל על מכשיר ה-Surface Pro 3

לצד מצב הפלייגראונד, אדובי ומיקרוסופט הביאו שיפורים גם לתוכנת ה-Illustrator. בסרטון שמוצג למעלה ניתן לראות את האפשרויות המתקדמות במגע שהחברות הטמיעו בתוכנה, עם חשיבה מתקדמת לשימוש בנגיעה, גרירה, הגדלה והקטנה ומריחה, אלמנטים שעוד לא ראינו שעובדים בצורה כל כך מוצלחת ובפשטות.

פאנוס פאניי, ראש מחלקת ה-Surface במיקרוסופט, מספר על שיתוף הפעולה עם אדובי: "אנחנו הצבנו לעצמנו את המטרה לבנות את הפתרון היצירתי הטוב ביותר שניתן, ולוודא שהחוייה המלאה של התוכנות לא רק זמינה במחשב החזק בבית, אלא גם מוכנה בכל זמן שאתה צריך אותו. פתירת הבעיות של היצירתיות במכשירים ניידים הוא נושא מאוד חשוב לנו, והיכולת לעבוד עם שותף מלא להט והתלהבות כמו אדובי זה אדיר".

גרסאות הפיתוח למגע שהוצגו באירוע אינן זמינות להורדה עדיין, אך ניתן לבדוק את תוכנת ה-Illustrator החדשה לחודש חינם. אם ברשותכם טאבלט Surface או כל מכשיר מגע אחר המריץ ווינדוס 8 ואתם סקרנים בנושא, תגידו לנו מה אתם חושבים.

"תראו מה קורה כשאתם מנתקים את המקלדת. יש פה שינוי מהפכני בחווית המשתמש, ואנחנו חושבים שאתם הולכים לאהוב אותו" הוסיף פאנוס פאניי על התוכנה הזמינה להורדה.

 האירוע של שתי החברות בכנס ה-Adobe Max