אבטחה, בריאות דיגיטלית ועוזרות חכמות: ה-Pixel 3 וה-Google Home Hub נחשפו

מסיבת העיתונאים המדוברת של חברת הטכנולוגיה הבהירה לנו כי חודשים של הדלפות מקדימות אכן היו מחדל ולא תוכנית הטעיה מתוחכמת – אבל היי, יש מובנה חדש שלא ידענו עליו

מכשיר ה- 3 וה- 3 XL כבר כאן, ולצערם של רבים ממתנגדי השימוש במגרעת – העיצוב אותו ראינו כבר לפני כמה חודשים ברחבי המרשתת הוא אכן הדבר האמיתי, ללא שום טקטיקות הטעיה או הסתרה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מסיבת העיתונאים שקיבלה את השם Made by Google 2018 התמקדה בשלושה נושאים מרכזיים – אבטחה טובה יותר, דאגה לשלום ציבור המשתמשים והיכולת לעשות שימוש נוח יותר מאי פעם בעוזרת החכמה האישית של החברה, ואלו באו לידי ביטוי באמצעות חשיפת Titan M ייעודי לשמירת פרטים אישיים רגישים באופן מוצפן ומופרד, תוספת של מגוון אפשרויות למעקב וצמצום זמני השימוש במכשירים אלקטרוניים בייחוד לפני השינה ותוספות ל- Assistant שמאפשרות עבודה עם עשרות אלפי מוצרים חשמליים מקוונים מאלף יצרניות, זיהוי המשתמש המדבר והתאמת תשובות אליו, עבודה בכמה שפות במקביל ועוד.

מצטערים לבשר – אבל זה אכן העיצוב הסופי האמיתי של ה- 3 XL

Pixel 3 ו-Pixel 3 XL יכילו כצפוי מסכי בגודל של 5.5 אינץ׳ וברזולוציית 2,160×1,080 פיקסלים (ללא מגרעת) ובגודל 6.3 אינץ׳ עם רזולוציית 2,960×1,440 פיקסלים (ומגרעת גדולה מאוד) בהתאמה, בתוספת לשבבי 845 עדכניים, זיכרון LPDDR4X בנפח 4GB, נפח של בין 64GB ל-128GB, מצלמת 12.2 מגה-פיקסל ראשית עם מנגנון ייצוב תמונה אופטי, צמד מצלמות סלפי של 8 מגה-פיקסל עם זוויות צפייה שונות, קדמיים בעלי עוצמה מוגדלת, הגנת IP68 מפני מים ואבק, בתקן ה-Qi וסוללות של 2,915mAh עבור הדגם הקטן ו-3,430mAh עבור האח הגדול.

אין חיבור אוזניות גם בדור החדש – אבל יש מתאם ואזוניות Type-C שכלולים במחיר

גוגל שמרה על אחת ויחידה בחלק האחורי של מוצריה, אך זה ממש לא אומר שאין לה שינויים ושיפורים להציע: יכולת בשם TopShot מציעה צילום אוטומטי של רצף ובחירת המוצלחת ביותר מתוכן, Night Sight מהווה מעין HDR עבור תנאי הארה מוגבלים עם צילום מספר ברמות חשיפה שונות ושילובן יחד לקבלת תוצאה מיטבית.

Night Sight ישנה את חוקי המשחק בצילומי ליליים, היתכן? בקרוב נגלה

בנוסף, יכולת בשם Super Res Zoom מבטיחה כי צילום אובייקט עם תזוזה קלה במיקום המצלמה תאפשר לבנות תוצר עם תקריב דיגיטלי איכותי ואובדן איכות מינימלי ויכולת אחרת תאפשר לסמן אדם או חיה בצילום ולוודא שהמיקוד והייצוב נותרים אפקטיביים לכל אורכו – כאשר רוב היכולות התוכנתיות הללו יגיעו גם למכשירי Pixel מהדורות הקודמים שחולקים את אותה ליבת ייעודית מגוגל עם הדור החדש.

הצבת המכשירים בעמדת הטעינה האלחוטית (שעולה 80 דולר בנפרד, אגב) תאפשר להם לתפקד כמו בקרי בית חכם שדומים לרמקול ה- Home Hub שהוצג לצידם

הסמארטפונים יוצעו בעיצוב דומה למדי לזה של הדור הקודם, בגוון לבן, שחור או ורוד עדין שמתווסף אל המבחר במקומו של גוון התכלת (שאולי עוד יעשה קאמבק בהמשך) – הכל במחיר רשמי של 800 דולר או 900 דולר בתלות בנפח האחסון עבור ה- 3, ו-900 דולר או 1,000 דולר עבור דגם ה-XL. אכזבה או הצלחה? כנראה שזה ייקבע בהתאם ליכולות הצילום, אשר הפכו לסימן ההיכר המרכזי של המותג ולכאלה שעשויות להצדיק הבלגה בנוגע לחסרונות יחסיים בקטגוריות אחרות.

אחת האפשרויות המדליקות ביותר ב- 3 מאפשרת לבינה מלאכותית לענות לשיחות במקומכם ולכתוב לכם את הנאמר בה – אבל זה לא יהיה זמין בשפה העברית בשלב זה

את ההכרזה על הסמארטפונים ליוותה הכרזה ארוכה ומפורטת לא פחות של ה-Google Home Hub – וריאציה חדשה של הרמקול הביתי החכם עם מסך מגע מובנה של 7 אינץ׳ ותאימות של רוב היישומים הפופולריים מבית להפעלה ויזואלית ללא מגע כלל.

חכם עם מסך – שזול יותר מהמוצרים האחרים בקטגוריה

ה-Home Hub יהווה מרכז לשליטה על כל האמצעים החכמים בבית המשתמש בתפריט מרוכז אחד, ישמש כמסגרת דיגיטלית שמציגה תמונות מתוך חשבון ה- Photos בענן בזמנו החופשי וגם לא יכלול מצלמות, בכדי למנוע חשש מהצבתו באיזורים "רגישים" ברחבי הבית (אם כי הוא עדיין כולל מיקרופונים בעלי פוטנציאל האזנה, באופן טבעי). זמינות בארבעה גוונים ובעיקר במחיר אגרסיבי של 150 דולר, שנמוך יותר מהמוצר המתחרה מבית , הם הנשק שעשוי להפוך את המוצר ללהיט.

גימור הבד המוכר ממוצרים עדכניים אחרים של יהיה נוכח גם כאן, בארבעה גוונים שונים לבחירתכם – החל מה-22 באוקטובר (בארצות הברית ולא בשוק המקומי שלנו שממשיך לקבל כתף קרה מהחברה)

מה דעתכם על יצירותיה החדשות של חברת הענק? בואו לשתף בתגובות!