Western Digital משנה את מבנה הכונן הקשיח • HWzone
מחשבים

Western Digital משנה את מבנה הכונן הקשיח

יצרנית הכוננים הקשיחים Western Digital תבצע בקרוב שינוי מבני משמעותי בכוננים הקשיחים שלה – ומבטיחה לשווק בקרוב כוננים בעלי נפח של למעלה מ-2 טרה-בייט

שוק המחשבים עוד לא ממש הספיק להתרגל לכוננים זעירים בעלי נפח עצום, וכבר במהלך השנה האחרונה הוצגו כוננים חדשים בנפח עצום של 2 טרה בייט.
כעת, מבטיחה WD כי היא מתכננת לבצע זינוק נוסף בתחום, שיאפשר לה וליצרניות אחרות להגדיל את נפח הכוננים הקשיחים הקיימים בכ-11 אחוזים באמצעות תכנון מחדש של הכונן הקשיח, אשר נועד לייעל את אופן פעולתו ולהתאימו לנפחים גדולים במיוחד – כמותם טרם נראו.
 
חברת WD, הידועה כאחת הדומיננטיות בענף, היא זו שנקטה את היוזמה והחלה לפתח את המבנה החדש במסגרתו יצומצמו רכיבים כגון מווסתים (Sync/dam) ומתקני טעויות (ECC), מה שיאפשר מקום נוסף לאחסון מידע. רכיב תיקון הטעויות והשליטה יצטרך אמנם להיות גדול ב-50% על מנת להתמודד עם כמות המידע שתעבור דרכו, אך עדיין מדובר בפינוי מקום משמעותי משטח הכתיבה של הכונן.
רכיבי התיקון והוויסות נמצאים בתוך הכונן הקשיח,  בחלקים הנקראים "סקטורים" – יעילותם וצפיפותם של רכיבים אלו, המבטיחים את פעילותו התקינה של הכונן, תשתפר משמעותית בכוננים החדשים. כתוצאה מכך, כונן בנפח של כ-1 טרה בייט לדוגמא, יוכל להכיל כ-100GB נוספים – גידול של כעשרה אחוזים.

כונני ה-Caviar Green החדשים של WD
בנוסף לגידול בנפח האחסון, הפורמט החדש צפוי לתרום גם לאחסון אמין יותר של המידע, לאורך זמן רב יותר – דבר שיגרום לכוננים הקשיחים להיות עמידים יותר בפני הנזקים הנגרמים להם עם הזמן.
כונני ה-Caviar Green של WD, המיוצרים בנפחים של עד 2TB הם היחידים, נכון להיום, אשר עושים שימוש בטכנולוגיה החדשה – והם אף זמינים לרכישה, גם בארץ.
יצרניות נוספות צפויות להציע בקרוב דגמים מגוונים ורבים יותר, שיגיעו בנפחים שונים (עד 8TB) ובטווחי מחירים שיתאימו לכלל הצרכנים.
 
הכוננים החדשים יזוהו רק ע"י מחשבים עליהם מותקנות מערכות הפעלה חדשות כגון Vista ו-Windows 7 של מיקרוסופט, וכן Mac OS X  של Apple. המשתמשים במערכות הפעלה ישנות יותר יידרשו להתקין תוכנה ייעודית של היצרנית על מנת להנות מהכוננים החדשים – התוכנה של WD, הנקראת "WD Align",  תתאים את פעולת מערכות ההפעלה לאופי הקריאה והכתיבה החדש של הכונן.


תגיות

14 תגובות

 1. ל-1
  כן עפ"י הכתבה הוא כנראה יתאים ,אבל השאלה הגדולה האם ניתן להתקין מערכת הפעלה חדשה על דיסק קשיח כזה?

 2. ל-2
  יהיה אפשר להקין עליו מערכות הפעלה אבל במערכות הפעלה כמו XP, הצתרכו מתאם מיוחד שיגרום לXP לזהות את הכונן.

 3. ל-3
  לא יצטרכו שום מתאם..אתה בסה"כ תצטרך להתקין תוכנה…מן דרייבר כזה…

 4. הגיעה הזמן לשנות
  את השיטה הבזביזנית של האיכסון של הקבצים לא יתחן שבעידן ה HD אין טכנולגיה אחסון חסכונית לא יתחן שצילום HD720P 30FS על כרטיס במצלמה או ארדיסק 16GB מספיק רק ל 8 10 דקות הגיעה הזמן להקתין את הנפך שתופסים הקבצים תודה

 5. ל-6
  יש סיבה לכך שהטכנולוגיה הזו לא משתנה.. זה לא סתם.. כל התחום שקשור לזיכרונות עדיין לא מובן למדע. אף אחד לא יודע איך זיכרון עובד, או מה זה בכלל זיכרון.

 6. ל 5
  לדעתי השאלה היא – האם BIOS סטנדרטי יצליח לקרוא את מערכת ההפעלה מכונן כזה

  בעבר BIOSים היו היכונו לצרות בכל מה שקשור לכוננים קשיחים חדשים וגדולים

 7. מה חידשו פה בעצם.
  WD לא פיתחו תהליך ייצור חדש או המציאו אבקת קסמים. הם פשוט הגדילו את גודל הסקטור הבסיסי מ-512Byte ל-4KByte.
  התקורה (ECC/MetaData) לסקטור כזה גדולה מזו של סקטור מהסוג הישן, אך קטנה מהתקורה של 8 סקטורים ישנים (מה שהיא מחליפה בפועל). הפענוח של המידע אמנם מורכב יותר, אך עבור יכולות העיבוד של היום זה רחוק מלהיות אתגר.
  כמובן שחלוקה לסקטורים גדולים יותר תקל גם על איתור קבצים, ניהול הכונן ותצמצם את ההשפעה של פרגמנטציה.

  מדובר בעצם בצעד בלתי נמנע. החלוקה לסקטורים של 512B נקבעה לפני כמה עשורים, כשקבצים בני 100KB נחשבו לענקיים (יכולת להכניס רק 3 כאלה על דיסקט!). כבוד ל-WD שהרימו את הכפפה. אני משוכנע שהמתחרים ימהרו ליישר קו.

  הכונן שבתמונה, אגב, לא משתמש בסקטורים כאלה. השינוי יתחיל בכוננים מסדרת WDxxEARS. בתמונה מופיע WDxxEADS (קויאר גרין מדור שני).

 8. ל-5
  איך אפשר יהיה להתקין תוכנה להפעלת דיסק קשיח, בכדי שמערכת הפעלה שלא מזהה אותו, תזהה אותו, ועוד לפני שמערכת ההפעלה לא הותקנה? – מגיב 1 שאל על כך- זה כמו להטיל ביצה ללא תרנגולת או ההפך.

 9. לצרכן זה רק מזיק
  אם תראה כונן 500GB כזה או כונן רגיל, ברור שתעדיף את הרגיל כי יש לו פחות בעיות תאימות.
  זה משתלם רק אם הוא יהיה זול יותר לצרכן הסופי מול כונן ישן באותו הנפח

 10. על מתי מדובר?
  רק לי זה לא נשמע מעניין במיוחד?

 11. מצטער, זה לא העתיד.
  העתיד הוא SSD!
  הם רק דוחים את מועד הגסיסה בכמה חודשים…

 12. מוס' וכרפס'
  וממש לא כמה חודשים. יקח המון (המון!) זמן כדי שאנשים בכלל יכירו SSD עם המחירים המטופשים האלה! הקשיחים הרגילים יהיו כאן לפחות עוד 6 שנים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close