iPhone בישראל – מורה נבוכים

באיחור "קל" של כשנתיים וחצי – מגיע ה-iPhone, הטלפון הסלולארי הנחשק של חברת Apple, גם לישראל.

לאחר חודשים רבים של שמועות, הכחשות ובעיקר דחיות חוזרות ונשנות – הושק השבוע ה-iPhone בארץ בו זמנית בידי שלושת המפעילות הסלולאריות העיקריות: פרטנר, סלקום ופלאפון.
היקף ה-Buzz סביב ההשקה היה עצום, ולוּבה הן על ידי מעריצי Apple בארץ והן החברות הסלולאריות כאחד, לכן כבר קשה לומר מי צדק ומי טעה בחרושת השמועות ששררה ברשת בתקופה האחרונה, אולם אחת השמועות העיקריות אכן הפכה לעובדה מוגמרת – ה-iPhone יקר, מאוד, ואם אתם מעוניינים לרכוש אותו, כדאי שתכינו את כרטיס האשראי כבר מראש.

מכיוון ששלושת החברות כפופות לתנאי חוזה ההפצה של Apple, ומכיוון ששלושתן משיקות את המכשיר בו זמנית, כל אחת מהן נדרשה להפגין יצירתיות ומקוריות שיווקית על מנת למכור כמה שיותר מכשירים ולמשוך כמה שיותר לקוחות חדשים. לכן, ננסה לעשות עבורכם מעט סדר בהמולה ולהציג את המחירים והאירועים המלווים את ההשקה אצל כל אחת מהחברות.

פלאפון

חברת פלאפון הייתה הראשונה לשחרר פרטים אודות מחירי החבילות שהיא מציעה, ועשתה זאת כבר ביום רביעי בבוקר. החברה מציעה שתי חבילות עיקריות, הנבדלות בהיקף דקות השיחה, הודעות ה-SMS ונפח תעבורת ה-DATA הכלולות בחבילות:

אם לסכם את המספרים במילים, הרי שחבילה בסיסית הכוללת מכשיר iPhone 3G 8GB תעלה לא פחות מ-5,781 ש"ח. אם תרצו "להתפרע" ולרכוש את מכשיר ה-iPhone 3GS 32GB, תאלצו להפרד מכ-7,000 ש"ח, כאשר בין לבין קיימים שילובים נוספים של מכשירים וחבילות, כמפורט בטבלה.

כמו כן, ערכה פלאפון אירוע "לילה לבן" במתחם החברה בקניון איילון בת"א בהשתתפות המנכ"ל, גיל שרון, ואף הודיעה על שיתוף פעולה עם חברת פיליפס במסגרתו היא תשווק בישראל, החל מיום חמישי, אביזרים ייחודיים ל-iPhone כגון תחנות עגינה, מערכות מיני, אוזניות ועוד.

פרטנר

פרטנר הכריזה על מגוון רחב של חבילות שונות, אשר במהותן עומד החזר חודשי על המכשיר. אמנם תשלמו בין 2,926 ש"ח (עבור ה-iPhone 3G 8GB) לבין 4,096  ש"ח (עבור ה-iPhone 3GS 32GB), אך מדי חודש תוכלו לקבל החזר אשר יקזז את מחיר המכשיר – כתלות בחבילה בה בחרתם.

כך למשל, אם תסכימו לשלם 159 ש"ח מדי חודש עבור 100 דקות שיחה, 50 הודעות SMS ו-30MB (כן, מגה-בייט) של גלישה – תקבלו החזר בסך 67 ש"ח על המכשיר כך שתשלמו עליו רק 14 ש"ח בחודש לגרסת ה-8GB, 30 ש"ח בחודש לגרסת ה-16GB ו-46 ש"ח בחודש לגרסת ה-32GB. אגב, על כל דקת שיחה מעבר ל-100 המוקצבות, תשלמו 69 אגורות.

החבילות של פרטנר

לעומת זאת, אם תצליחו להפרד מ-499 ש"ח לחודש (תמורתם תקבלו 800 דקות שיחה, 400 הודעות SMS  ו-30MB גלישה) – תקבלו מדי חודש החזר בסך 162 ש"ח (עד שתכוסה עלות המכשיר).
בד בבד עם השקת מכשיר ה-iPhone, משיקה פרטנר אתר אינטרנט ייעודי אשר יכיל מגוון מדריכים לתפעול המכשיר, אינדקס אתרים ואפליקציות, ערוצי טלוויזיה ישראלים ועמוד אישי עם מבזקי RSS ואתרים מועדפים.

סלקום

מה עושים עם האייפון הזה בכלל?

סלקום החליטה לשווק את מכשירי ה-iPhone הן כחלק מחבילה הכוללת דקות שיחה והודעות SMS, והן בנפרד. ללא חבילה כלשהי, עבור מכשיר iPhone 3G 8GB תאלצו לשלם 67.5 ש"ח מדי חודש, למשך 36 חודשים, המסתכמים ב-2430 ש"ח. מכשיר ה-iPhone 3GS 16GB יעלה לכם 2,916 ש"ח ואילו הדגם בעל נפח של 32GB יעלה לא פחות מ-3,564 ש"ח. כל זאת, כאמור, עוד לפני שהתחלתם להשתמש בו בכלל.

מלבד זאת, מציעה סלקום שלוש חבילות שונות הכוללות דקות שיחה, הודעות SMS וגלישה; עבור החבילה הבסיסית, הכוללת 300 דקות שיחה (מתוכן 100 לבני משפחה בלבד), 250 הודעות SMS ותעבורת גלישה של 1GB תשלמו 249 ש"ח לחודש + 46.9 ש"ח עבור מכשיר ה-iPhone 3G 8GB עצמו – סך הכל 295.9 ש"ח לחודש, ובסופו של דבר זה יעלה לכם כ-5,300 ש"ח.

מכשיר iPhone 3GS 32GB, באותה חבילה, יעלה כ-6,273 ש"ח – מחירים אלו נמוכים יחסית למחירים שפרסמה פלאפון, אולם יש לשים לב למגבלה ההדוקה על נפח הגלישה שמטילה עליכם סלקום – 1GB בלבד – ואין ספק שכל חריגה מכך תעלה לכם ביוקר.

במטרה לנצל את המומנטום של ההשקה, פתחה סלקום חנות קונספט מיוחדת בדיזנגוף סנטר אשר תהיה פתוחה 36 שעות ברציפות, מרגע ההשקה ועד שעה לפני כניסת השבת ביום שישי. מלבד שליפת כרטיס האשראי ופרידה מכמה אלפי שקלים, תוכלו להתנסות בחנות במכשירי ה-iPhone ובאפליקציות מומלצות בכ-25 עמדות.

לפירוט החבילות של סלקום

בשורה התחתונה, לא משנה אצל מי מהחברות תרכשו את המכשיר הנחשק, אתם תשלמו עליו הרבה (מאוד), ותהיו כבולים תחת התחייבות לא פשוטה למשך שנה וחצי לפחות (שימו לב שבפטרנר מדובר על 36 חודשים ולא 18 בניגוד לסלקום ופלאפון). סביר להניח כי המחירים הגבוהים ירתיעו רבים מהצרכנים מלרכוש את המכשיר בארץ, אולם מי שבכל זאת מתכוון להפוך לבעליו של iPhone חדש כדאי שיעשה סקר שוק בקרב שלושת החברות על מנת למצוא את החבילה המתאימה לו ביותר – המגוון, כאמור, רחב מאוד וייתכן שדווקא אצל חברה שונה מזו שאתם משתייכים אליה כרגע תוכלו למצוא חבילה שתחסוך לכם לא מעט כסף.