מפרטים מומלצים – תורו של הגיימינג התקציבי

בשבוע שעבר הצגנו לכם מפרט מצויין המתאים לשימושים ביתיים או משרדיים. הפעם, נציג לכם מפרט משתלם במיוחד לגיימינג בעלות נמוכה, הנלקח מתוך קטגוריית "מקסימום גיימינג – מינימום מחיר".

 
בקטגוריה זו כל המפרטים משתלמים במיוחד ונמצאים גבוה בדירוג היחס שבין עלות לתועלת. לכן, בחרנו להציג לכם את המפרט האמצעי, המופיע במדור המפרטים המומלצים שלנו בעלות של 2250 ש"ח.
 
את העלות חישבנו כממוצע מחירים בשוק במגוון חנויות עם פילוג מחיר כלפי מעלה כך שבהחלט יתכן ותמצאו את הרכיבים הללו גם במחירים נמוכים ואף משמעותית או לחלופין מפרט חזק יותר באותו המחיר.
 
המפרט כולל מעבד כפול ליבה משתלם במיוחד המשודך ללוח-אם פשוט של אחת מהחברות שמצויינות בו. ביחד עם 4 ג'יגה בייט זיכרון ראם, כונן קשיח בנפח של חצי טרה, צורב סטנדרטי, מארז איכותי (במיוחד מהחברות שצויינו) וספק כח שקט ולא ג'נרי.
 
כרטיס המסך (הרכיב המשמעותי ביותר האחראי לביצועי המשחקים)  אשר נכלל כאן הינו Radeon HD7750 של חברת AMD. כרטיס מסך זה נבחר היות והוא מספק ביצועי גיימינג טובים ביחס למחירו, תוך צריכת חשמל נמוכה מאוד ועקב כך גם פליטת חום נמוכה יחסית. מי שרוצה להשוות אותו לביצועי כרטיסי מסך קודמים יווכח לדעת שהוא מציג כח גרפי העולה על Radeon HD4850 או HD6750.
 
המחשב הזה יתמודד עם משחקים? באמת?
 
כן, באמת. למרות העלות הנמוכה של המחשב הזה, מעבר לעובדה שאין כאן התפשרות על איכות החומרה, הוא יכול ויריץ משחקים מודרניים רבים על הגדרות גרפיות גבוהות יחסית, כאשר משחקים כבדים במיוחד יריץ על הגדרות בינוניות.
אמנם המעבד יוצר צוואר בקבוק קטן במספר משחקים אך החומרה לא מגבילה פרט לכרטיס המסך. בסקירה זו ניתן לראות את ביצועיו של כרטיס המסך הזה במשחקים מודרניים בהשוואה לכרטיסי מסך אחרים.
נכון, אומנם לא מדובר על מפרט שיריץ לכם משחקים כבדים על הגדרות גרפיות גבוהות במיוחד עם כמות גדולה של תמונות לשניה אבל המפרט בהחלט יספיק לגיימרים מתחילים (וותיקים) שפשוט רוצים להנות מכל המשחקים החדשים ללא התפשרות גדולה מדי על החומרה, בתקציב נמוך יחסית.
 
המפרט הוא כמובן בר שינוי, אתם יכולים להחליף את כונן הקשיח לאחד בעל נפח גדול יותר, לקחת לוח אם עם תמיכה ביציאות  USB3 ו-SATA3 וכו'. אנו מזכירים שגם המפרט התקציבי יותר והמפרט בעל העלות המקסימאלית בקטגוריה משתלמים מאוד למחירם לכן שווה להעיף מבט.
 
לכל שאלה ובקשה לגבי מפרט כזה או אחר, יש לכם את פורום מפרטי המחשב שלנו ואת פורום צרכנות שיעזור לכם לבחור היכן לקנות.
זיכרו – מחשב גיימינג טוב לאו דווקא צריך להיות יקר ואין צורך להתפשר על איכות החומרה או חוזקה. שיהיה לכולם המשך חודש OCtober מהנה!