דיסני תציע סרטים על כרטיסי זכרון

חשבתם שה-DVD ישן? חשבתם לעבור ל-Blu-Ray? אם כך, אתם עשויים להתעניין במה שדיסני ו-Panasonic מאמינות שהוא הדבר הגדול הבא: סרטים על כרטיסי פלאש.

חברת Walt Disney עם שיתוף פעולה מצד חברת Panasonic מתכוונת להתחיל למכור סרטים על גבי כרטיסי זיכרון מסוג Micro SD. בהתחלה רק ביפן ובהמשך בכל העולם.

הסרטים הראשונים שימכרו על גבי כרטיסי זיכרון יהיו טרילוגיות הסרטים הידועות "שודדי הקריביים" ו-"אוצר לאומי" והם ימכרו רק בחודש נובמבר ורק במדינת יפן. סרטים אלו וסרטים נוספים מדיסני ימכרו בחבילה הכוללת גרסת DVD בעלות של 4395 יין (כ-52 דולרים אמריקנים) לכותר בודד שהם כ-11 דולרים יותר מגרסת ה-DVD לבדה.

הסרטים שימכרו על גבי כרטיסי זיכרון מסוג Micro SD יהיו מוגנים מפני העתקה, אך ניתן יהיה לצפות בהם במגוון מכשירים שבהם חריץ זיכרון מתאים כגון טלפונים סלולאריים, מערכות ניווט לרכב, נגני Blu-Ray וכמובן שגם במחשבים, כל עוד שיש קורא כרטיסים מתאים.

לא רק דיסקים, סרטים גם על גבי כרטיסי זכרון

בשנה שעברה חברת SanDisk הציגה גישה דומה בשם Slot Music ובה היא הציעה תכני מוזיקה דיגיטליים על גבי כרטיסי זיכרון. החברה לא הצליחה לצבור אהדה רבה עם הגישה שלה ולכן צעד זה של חברת דיסני מגיע כמעין הפתעה קטנה.

עד מתי נדחה את רכישת נגן ה-Blu-Ray?
דיסני תבחן את השוק ביפן בחודש נובמבר בלבד, ואם שיטת השיווק החדשה תתגלה כפופולארית אז היא תבדוק את האפשרות של התרחבות לאזורים נוספים.