שבבי זיכרון בנפח 4 ג'יגה-ביט • HWzone
מחשבים

שבבי זיכרון בנפח 4 ג'יגה-ביט

סמסונג מציגה התקדמות משמעותית בנפח שבבי זיכרון ומפתחת שבב בנפח של 4 ג'יגה-ביט ובתהליך יצור של 50 ננומטר.

בחודש ספטמבר אשתקד סמסונג הכריזה לראשונה בעולם על פיתוח שבב זיכרון דינאמי (DRAM) מסוג DDR3 בנפח של 2 ג'יגה-ביט ובתהליך ייצור (ליתוגרפיה) של 50 ננומטר. עכשיו, חמישה חודשים לאחר מכן ועם אותו תהליך ייצור החברה מציגה שבבים בנפח 4 ג'יגה-ביט. סמסונג מיישמת את תהליך היצור גם בשבבים נוספים בנפחים של 2 ג'יגה-ביט ו-1 ג'יגה-ביט.

את השבב החדש ניתן ליישם במגוון סוגי הזיכרונות: בזיכרונות מסוג RDIMM (ר"ת Registered DIMM) בנפח של 16 ג'יגה-בייט לשרתים, בזיכרונות מסוג UDIMM (ר"ת Unbuffered DIMM) בנפח של 8 ג'יגה-בייט למחשבים אישיים ולתחנות עבודה, וגם זיכרונות בנפח של 8 ג'יגה-בייט במחשבים ניידים בהם קיים זיכרון מסוג SODIMM (ר"ת Small-Outline DIMM). הזיכרון החדש תוכנן להיות חסכוני בחשמל והוא פועל במתח של 1.35 וולט, שהם 20 אחוזים מתחת לסטנדרט של 1.5 וולט בזיכרונות DDR3. בשביל הדור החדש של השרתים הידידותיים לסביבה, הזיכרון לא אמור לחסוך רק בחשבון החשמל אלא גם לחסוך עמלות תחזוקה ותיקונים שמעורבים בספקי כוח ואמצעי קירור.

שבבי הזכרון החדשים

סמסונג לא אומרת מתי הזיכרונות החדשים יהיו זמינים לקהל הרחב, אבל אל תצפו לשבבי 4 ג'יגה-ביט בקרוב בשוק המיינסטרים. על פי חברת IDC, המבצעת מחקרי שוק בתחום המחשוב, שבבי זיכרון בנפח 2 ג'יגה-ביט ומעלה מהווים רק 3 אחוזים משוק זיכרונות ה-DRAM ועד 2011 הם יהוו כ-33 אחוזים.

תגיות

7 תגובות

 1. עיקר הבעיה אין שיתוף משאבים
  4 גיגה זיכרון פנימי + 1 גיגה לכרטיס המסך + 16 מגה לדיסק. החלקים חיים בעולם פרטי ולא מנצלים זה את זה ולא רק הזיכרון גם ה-CPU של המחשב לא מנצל את ה-GPU בקיצור הכפילות חוגגת.

 2. אני מקווה שהביצועים לא יפגעו
  ה"עץ" שמטיילים עליו עד לתא זיכרון מתחיל להיות די גדול… (אפילו שזה לוגריטמי).
  אני מקווה שהשבבים ישתווה לביצועים הקיימים היום בשבבי ה-2

 3. סדר בדברים
  הנפח של הזיכרון יגדל 8GB /16 GB

  ואולי יותר .

  ועכשיו יש סוגים של שבבים .

  1. הסוג החדש DRAM DDR3 .

  2. UDIMM- Unbuffered DIMM בנפחים עד כה 8 GB למחשב האישי ותחנות עבודה.

  3.Registered DIMM RDIMM לשרתים נפח 16 GB זה עד כה.

  והיום יש מספיק פתרונות לזיכרון המחשב כגון DDR3

  טווח מהירות עד 2100 MHZ .

  וגם DDR2 יש מהירות לא קטנה עד טווח מהירות 1400 MHZ
  וגם נפחים גדולים מי ג'יגה-ביט 2 עד 8 ג'יגה-ביט.

 4. ל3 זאת אותה טכנולוגיה יותר מ15 שנים
  DDR הוא בעצם SDRAM שהממשק שלו עובד בקצב גבוה. הטכנולוגיה של שמירת המידה והגישה אליו לא השתנתה כבר שנים. כל מה השתנה זה גודל הסילוקון,ומהירות הממשק שהוגבל ע"י הפיכת הסידור הפנימי של הרכיב ליותר ויותר מקבילי.

 5. ל-1
  קח בחשבון שהחברות רוצחות שגם במידה ואין לך רכיב שיתמוך מצד אז הרכיב שלהן יפעל.. נניח יש לך 1G זיכרון, אם החברות יו8ותרו על הזיכרון שבכ.מ, מה יקרה כשיפעילו משחק? יהיה חסר זיכרון.. חוץ מזה שאם אתה מחפש מכשיר שבו הרכיבים מנצלים האחד את השני בצורה אפקטיבית, ישנן קונסולות רבות בשוק..

 6. ל-6
  הוא מתכוון שהזיכרונות בGPU , RAM צריכים לעבוד כיחידה אחת, שתנוצל למקסימום, במקום לעבוד כיחידות נפרדות… זה מה שאני הבנתי ממנו…

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close