ערכת השבבים Z77 – שלב נוסף באבולוציה

שלב נוסף באבולוציה

 

פחות משנה עברה לה מאז שענקית השבבים אינטל השיקה את ערכת השבבים Z68 לתושבת LGA1155 הפופולארית. ערכת שבבים זו הציעה עוד איזושהי מדרגה על פני P67 הישנה יותר בכך שאפשרה מיזוג של יכולת לשימוש בשבב הגרפי המובנה במעבד מבלי לאבד תכונות שאפתניות כמו יכולות ההמהרה למשתמשי הקצה.

 
כעת, הגיע זמנה של ערכת שבבים נוספת להחליף את Z68 ולהציע מעט יותר אפשרויות. זאת כמובן, בתגי מחיר שיחליפו את הקודמים ולא יפגעו בשוק כך שלמעשה תיווצר מאין אבולוציה טבעית של ערכות שבבים בתושבת.
 
אז מה בעצם מציע Z77?
 
 
כפי שניתן לראות, המעבד וערכת השבבים חולקים בניהם תפקידים רבים, אך הפעם דואגת ערכת השבבים לספק גם ארבע יציאות USB 3.0, משהו שבעבר הזדקקו לשבב צד-שלישי בלוחות האם על מנת לקבלו. מצידו של המעבד עלתה התמיכה הטבעית בתדר הזכרונות ל-1600 מגה-הרץ מ-1333 והיכולת להשתמש בטכנולוגיית PCI-Express 3.0 שמאפשרת רוחב פס כפול מקודמתה ע"ג לוח האם. מבחינת תצוגה נבדלת Z77 מ-Z68 ביכולת לספק אות לשלושה מסכים (בדומה לטכנולוגיית Eyefinity של AMD או Surround של NVIDIA).
 
זה הכל בסופו של דבר. כמובן שערכת השבבים החדשה תומכת בטגנולוגיות כמו Smart Response שקיבלה אליה התושבת עוד בערכת השבבים הקודמת. הסבר על טכנולוגיה זו תמצאו בביקורת ה-Z68 שערכנו.
 
אז בלי יותר מדי הקדמה, ניגש אל השחקנים החשובים במערכה, לוחות האם מבוססי ערכת השבבים Z77 החדשה מבית ונראה מה יש לכל אחד להציע למשתמש.