מתכוננים ל-Cascade Lake-X: לוחות אם מתקדמים חדשים של Gigabyte • HWzone
מחשביםמעבדיםלוחות אם

מתכוננים ל-Cascade Lake-X: לוחות אם מתקדמים חדשים של Gigabyte

החברה הטאיוואנית משיקה שלושה לוחות תחת המיתוג X299X – עם תאימות מיועדת לדור ה-Core-X הבא של שיגיע בחודש הבא

אחרי שקיבלנו בשורות מלהיבות אודות התמחור המקוצץ של מעבדי HEDT בדור ה-Cascade Lake-X המתקרב של אינטל, שיחליף את מעבדי ה--X אשר ליוו אותנו מאז אמצע שנת 2017 – מגיע הזמן להיכרות עם כמה מלוחות האם המעודכנים שילוו את המהלך הזה.

מעבדי Cascade Lake-X לא יציעו שינויים מרחיקי לכת בארכיטקטורה הפנימית שלהם, וימשיכו להתבסס על ה-HCC של עם עד 18 ליבות עיבוד בתהליך ייצור (עדכני) של 14 ננומטר ובתושבת LGA2066 מוכרת – מה שגם אומר כי לוחות אם מבוססי ערכת השבבים אמורים לתמוך בהם לאחר עדכון קושחה מתאים – אך זה לא מה שימנע מיצרניות החומרה לנסות להציע מוצרים חדשים במחיר מלא עבור הרוכשים המיועדים.

חדשים תמיד מביאים איתם לוחות אם חדשים, גם אם אין שינוי ממשי בערכת השבבים או בתושבת – וזה מה שקורה גם ב-Cascade Lake-X, כש- מחליטה להקדים את כל המתחרות שלה

Gigabyte היא זו שמתחילה את הטרנד כבר עתה עם שלישיית דגמים שמקבלים את הכינוי X299X על מנת לבדל אותם ממוצרי מהעבר – עם תמיכה מובטחת ב- היישר מהקופסה.

דגם ה-X299X Aorus Master מיועד להיות הזול שבקבוצה, עם תצורת E-ATX והתבססות על קירורי אוויר מאסיביים אך סטנדרטיים באופן יחסי ושילוב הארת RGB צבעונית ניתנת לתכנון במספר נקודות מפתח – ועם ארבעה חיבורי PCI-Express 3.0×16 פיזיים, שלושה חיבורי M.2 ברוחב פס מלא של PCI-Express 3.0×4, מחבר Ethernet של 5Gbps בהתבסס על חומרה של Aquantia, כרטיס קול מובנה שמבוסס על DAC מדגם Sabre 9218 של ESS וכרטיס מובנה תומך 6 בתצורה כפולת ערוצים ותומך 5.0.

X299X Master

דגם ה-X299X Aorus Xtreme Waterforce יגיע בתצורת XL-ATX מאסיבית מבוססת 16 פאזות מתח עם בלוק ייעודי למערכות מים עבור המעבר, עבור ערכת השבבים, עבור רכיבי אספקת המתח ועבור כונני ה-M.2 שהמשתמש יכול לבחור להוסיף אל המערכת – הכל ביחד עם הארה צבעונית כמעט בכל פינה ובכל נקודה, שלושה חיבורי PCI-Express 3.0×16 שיוכלו ליהנות מרוחב פס מלא במקביל תודות לתוספת עורקי ה-PCI-Express ממעבדי הדור החדש, צמד חיבורי 3 בהתבסס על בקר ייעודי, חיבור Ethernet של 10Gbps ועוד שלל הפתעות.

X299X Xtreme Waterforce

דגם ה-X299X Designare 10G האחרון והחביב בתצורת E-ATX יהיה מיועד למשתמשים מקצוענים שמרכיבים תחנות עבודה ביתיות על בסיס Cascade Lake-X, עם עיצוב רהבתני הרבה פחות משני הדגמים האחרים, חיפוי מגן תרמי מעל ערכת השבבים, מערך אספקת המתח ומחברי ה-M.2, זוג חיבורי Thunderbolt 3 וגולת הכותרת בדמות זוג חיבורי Ethernet של 10Gbps כל אחד תודות לבקר מבית .

X299X Designare 10G

כל שלושת הדגמים יספקו תמיכה בצמד הגלגולים של מעבדי ה-Skylake-X וכמובן גם במעבדי Cascade Lake-X, כאשר הדור החדש יהנה מתמיכה מובנית במהירות פעולה מוגדלת של 2,933MHz לעומת 2,666MHz בעבר ומתמיכה בנפח מירבי של לא פחות מ-256GB בהתבסס על שמונה חיבורים ובקר עם ארבעה ערוצים, לעומת תמיכה בנפחים של עד 128GB עד היום.

שלושת היצירות הללו עדיין לא קיבלו תגי מחיר רשמיים וזה ככל הנראה יקרה רק לקראת מעמד השקת המעבדים עצמם במהלך החודש הבא – אך טבעי בהחלט להניח כי העלויות יהיו בומבסטיות לא פחות מסט המאפיינים שבפנים.

תגיות

תגובה אחת

  1. יפה.
    טוב שלמעבדים החדשים שלא ממש מחדשים הרבה,
    תתלווה תשתית משופרת.
    מחיר ? זה נחמד, אבל אף פעם לא היה פאקטור
    משמעותי לנישה של קהל היעד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close