משרד התקשורת לא רוצה נתבי 5GHz • HWzone
מחשבים

משרד התקשורת לא רוצה נתבי 5GHz

החל מאתמול תמורת 250 דולרים ניתן לרכוש את הנתב המסקרן ביותר שיצא לשוק בחודשים האחרונים, אבל לא בישראל
באמצעות ה-WRT1900AC, שהוכרז במהלך תערןכות CES 2014, מנסה חברת Linksys לחדש את סדרת נתבי ה-WRT המיתולוגית, תוך שהיא מעדכנת אותה לטכנולוגיות המתקדמות ביותר.  בימים הקרובים יפרסמו האתרים המובילים בחו"ל סקירות מקיפות של הנתב הזה, אבל אנחנו כאן בישראל, נוכל רק להמשיך ולקנא בהיצע הקיים מעבר לים.
המגבלות הדרקוניות שמטיל משרד התקשורת על שיווק נתבים התומכים בתדר 5Ghz, מונע יבוא של נתבים מתקדמים ומרחיק מכאן שורה ארוכה של שחקניות מרכזיות. כך למשל לא ניתן למצוא בארץ נתבים של החברות , Belkin, ‏Netgear,‏ TRENDnet ורבות אחרות, ובפועל פועלות כאן מספר קטן של חברת אמיצות המתמודדות בעקשנות מול הקשיים שמטיל משרד התקשורת.
השוק מוגבל

הנחישות של חברות אלה ראויה להערכה אך היא אינה משנה את המציאות העגומה שנוצרה כאן. חוסר המעש של משרד התקשורת בטיפול בתחום תדר ה-5Ghz מביא לכך שבארץ משווקים כיום נתבים שרחוקים מאוד מהסטנדרט המתקבע מעבר לים ובמקביל, מספר הנתבים החדשים המוצעים כאן הולך ויורד. לראיה, במהלך שישה החודשים האחרונים הוכרזו בארץ מעט מאוד נתבים מעניינים – הגרסא השניה של ה-TL-WR1043ND של חברת TP-LINK, ה-BR-6428nC בעל אנטנות ה-9dBm של חברת Edimax וה-EA6900 של Linksys במחיר של 1,500 שקל.

הנתב החדש של לינקסיס, ה-WRT1900AC
הסיבה לכל נעוצה בעובדה שהיצרניות שהוזכרו נוטשות אט אט את טכנולוגיות האלחוט הישנות ומתמקדות במוצרים חדשים המבוססים על התקנים החדשים ביותר. במידה ומשרד התקשורת לא יתעשת ויחולל שינוי במדיניות השימוש בתדר 5Ghz בישראל, מספר הנתבים החדשים שיוצעו כאן ימשיך לרדת ואנחנו נישאר עם מוצרים ירודים בעלי יכולת מוגבלת.
מנגינה שחוזרת על עצמה

על רקע זה אי אפשר שלא להזכיר פעם נוספת את הדרך בה הוכשר השימוש בישראל בטכנולוגית השן הכחולה (Bluetooth). הצעירים ביניכם יתקשו להאמין שלפני כעשור אסר משרד התקשורת על השימוש בטכנולוגיה זו בישראל – כרגיל על בסיס עניינים של תדרים, שימוש של צה"ל וכסף. כשהטכנולוגיה הזו הפכה להיות נפוצה בטלפונים סלולריים, פנו היבואנים של המכשירים אל ראש הממשלה דאז, אריאל שרון המנוח, והציגו בפניו את הבעיה.

שרון, בפעולה אופיינית, חתך את הנושא בפגישה קצרה אחת והכשיר את השימוש בטכנולוגיה.  אריאל שרון כבר לא אתנו, היבואנים שדחפו את הנושא – החברות הסלולריות, סאני של בן-דב, יורוקום של אלוביץ – כבר ירדו מנכסיהם ובשוק הנתבים לא פועל איזה טייקון או לוביסט שיוכל לדחוף את הנושא. 


עוד מ-
NetCHEIF:

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים, שוק הסלולאר הישראלי ורשתות ביתיות.תגיות
Back to top button
Close
Close