מלחמת הביצועים: Super נגד Navi • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךכתבות נבחרות

מלחמת הביצועים: Super נגד Navi

ההשקה הרשמית והביקורות של דגמי AMD החדשים מאפשרים לנו לקבל את השוואת הביצועים המסקרנת והמיוחלת אל מול דגמיה המעודכנים של NVIDIA – בצילו של קיצוץ המחירים הבלתי צפוי

הביקורות של ה-Radeon RX 5700 וה-Radeon RX 5700 XT כבר כאן, לשמחתנו, וכך גם הביקורות של ה- RTX 2060 Super ו- 2070 Super – וזו הזדמנות נהדרת לבצע השוואה ראש בראש בכדי להכריע מי הוא הדגם המשתלם ביותר בשוק הביניים לשנת 2019.

דגמי ה-Super של הוצגו וזכו לביקורות עם תחילת חודש יולי, כזכור, בתור גרסאות משופרות של כרטיסי ה-Turing המקוריים שכוללות הגדלת מספר יחידות העיבוד, הגדלת תדרי העבודה והגדלת מעטפת צריכת ההספק תוך מעבר לרמות מחיר תחרותיות יותר. דגמי ה-RX 5700 הושקו רשמית עם ביקורות בלתי תלויות כעת, בתהליך ייצור חדש לגמרי ב-7 ננומטר וגם מעודכנת בשם RDNA, עם זמינות מיועדת בחנויות השונות כבר עכשיו, כשבועיים לפני דגמי המתחרה.

Turing מומהר ומוגדל ב-12 ננומטר נגד חדשה לגמרי ב-7 ננומטר. מי מנצח כאן?

הביקורות ברשת מבהירות כי החלטת הרגע האחרון של AMD להוריד את רמת המחירים שלה עבור צמד כרטיסי המסך מדור ה-Navi הייתה מוצדקת ונבונה מאוד, ומאפשרת לה לתפוס הלכה למעשה את מלכות הביצועים – עם יתרון קל של ה- RX 5700 על פני ה-GeForce RTX 2060 הסטנדרטי באותה רמת מחיר ויתרון קל של ה- RX 5700 XT לעומת ה- 2060 Super שמתחרים גם הם ישירות.

הכרטיסים החדשים של AMD מחסלים את הרלוונטיות של כרטיסי ה-Vega השונים – ומצליחים לקרוא תיגר אמיתי על בתחום שבין 300 ל-400 דולר
מקור התמונות: techpowerup.com

דגם ה-GeForce RTX 2070 Super מצליח אמנם לעקוף את כל המתחרים בהשוואה טרייה זו, בשיעור של קצת יותר מ-10 אחוזים בממוצע בהשוואה ל- RX 5700 XT – אך עושה זאת עם מחיר של 500 דולר במקום 400 דולר, שמהווה קפיצה של 25 אחוזים במחיר, מה שמאפשר להמשיך ולהציג את ה-RX 5700 XT בתור המשתלם ביותר בקטגוריה.

עדיין שולטת בקלות בשוק הביצועים העליון, אך במחירים שלא בהכרח משתלמים להמונים
מקור התמונה: hardwarecanucks.com

אם מתחילים להביט על התמונה הרחבה, מעבר לביצועים הישירים בין דגמי הרפרנס השונים (שהם היחידים הזמינים בביקורות ברחבי המרשתת כעת), מקבלים תמונת מצב שונה במעט – החום הגבוה שאותו מפתחים כרטיסי ה-Navi בהתבסס על קירור ברירת המחדל של AMD מגביל עד מאוד את פוטנציאל ההמהרה של כרטיסי ה-Radeon, בעוד שדגמי ה-GeForce RTX Super מציגים פוטנציאל גדול יותר לכך. תוסיפו לכך צריכת הספק יחסית נמוכה יותר במוצרי , טמפרטורות קרירות יותר ובעיקר רמות רעש סבירות הרבה יותר תחת עומס וקיבלתם מצב בו הבחירה של הצרכן עשויה להשתנות מהמחנה האדום למחנה הירוק בתלות בגורמים נוספים שאינם יכולות הגיימינג הטהורות של המוצר.

פוטנציאל המהרה עדיף נמצא כרגע בידיה של – אך את התשובות המלאות נקבל עם השקת הדגמים המותאמים והמיוחדים למיניהם במהלך החודשים הקרובים
מקור התמונות: techpowerup.com 

במידה מסויימת ניתן לטעון כי יש כאן תיקו בין מוצריה של AMD למוצריה של – ושובר השוויון עשוי להגיע בדמות דגמים מותאמים אישית של היצרניות השותפות שיהיו זריזים ומשתלמים יותר מהמקור עליו הם מבוססים ויהפכו לגדולים מסך חלקיהם. בכל מצב, ניתן לשמוח על כך שהתמורה למחיר בשוק הגראפי נמצאת במגמת עלייה מבורכת. מי כאן המוביל והמנצח מנקודת המבט שלכם? מוזמנים לשתף עם כולם בתגובות.

תגיות
Back to top button
Close
Close