מלחמות כרטיסי המסך: Radeon RX 590 במחיר זול מאי פעם

התגובה של AMD להשקות דגמי ה-GeForce GTX 1660 מגיעה אל השוק, והופכת את הבחירה של הצרכנים למאתגרת יותר

השקתם של כרטיסי ה-GTX 1660 מבית NVIDIA הקימה לתחייה את שוק הביניים בעיבוד הגראפי, תודות ליחסי עלות תועלת ונצילות חיוביים שהצליחו לגרום אפילו ל-Radeon RX 580 הפופולרי להחוויר – וכעת המתחרה AMD מנסה להחזיר מלחמה באמצעות קיצוץ מחירים לדגמים הקיימים שלה, כך שיוכלו להציב תחרות מירבית לחדשים שהחלו לטפטף אל החנויות ברחבי הגלובוס.

תחילה שמענו דיווחים בלתי רשמיים אודות קיצוץ מחיר משמעותי עבור דגם ה-Polaris המתקדם ביותר, ה-Radeon RX 590, ועתה נראה שהנבואה אכן מתגשמת כשדגם ה-Nitro Plus המומהר של חברת Sapphire יורד למחיר בסיס של 220 דולר בלבד, או 275.18 דולר כולל מע"מ ומשלוח עד הבית – כ-995 שקלים, בתוספת לזכאות עבור שלושה משחקים בולטים בעלות כוללת של עד כ-180 דולר במסגרת מיזם ה-Raise Your Game Fully Loaded. מרשים בהחלט.

דגם בודד של ה-Radeon RX 590 נופל במחירו – ואנחנו מקווים שכל השאר יציגו מגמה דומה בקרוב

במחיר זה ה-RX 590 מתחרה למעשה ראש בראש ב-GeForce GTX 1660, כאשר מבחני הביצועים המחישו כי לשני כרטיסים אלו גם רמות ביצועים דומות מאוד ללא הובלה חד משמעית ומוחלטת עבור אחד הצדדים – אם כי בכל הנוגע לפוטנציאל המהרה נוספת או יעילות פעולה ראוי לציין כי הדגמים החדשים מ-NVIDIA עדיפים באופן מובהק. נכון לעתה ניתן לרכוש כרטיסי GTX 1660 מתוצרת Zotac, EVGA או Gigabyte במחיר סופי של בין 270.66 ל-272.56 דולר – כלומר כמה עשרות שקלים מתחת לרף 1,000 השקלים הנכסף וגם קצת מתחת למחיר הדגם המתחרה מהמחנה האדום, כך שהבחירה היא בידכם.

ה-GTX 1660 הזול ביותר בסביבה עדיין עולה מעט פחות בהשוואה ל-RX 590, כך שתזדקקו להחליט מה חשוב לכם יותר – משחקים כבונוס או קרירות וצריכת הספק נמוכה יותר

במקביל, נראה כי יש נסיון של AMD להוזיל גם את מחיר דגמי ה-Radeon RX Vega 56 כך שיוכלו לספק תחרות ל-GeForce GTX 1660 Ti שהושק בחודש שעבר – עם דוגמה בודדת בחנות המקוונת של Newegg בדמות דגם ה-Air Boost של חברת MSI אשר ניתן לרכישה בעבור 1,444.8 שקלים. מדובר בעלות שיקרה בכ-180 שקלים מדגמי ה-GTX 1660 Ti הזולים ביותר, אם כי היא אמורה לכלול בתוכה זכאות למשחקים וכמו כן פוטנציאל ביצועים טוב במעט, בייחוד בשימושים המסוגלים לנצל את רוחב הפס הגראפי המוגדל שמעניקים זכרונות ה-HBM2 המובנים.

גם ה-Vega 56 הופך לזול יותר – כל עוד הוא קיים במלאי, בכל אופן

אז מי הוא כרטיס המסך המשתלם ביותר שניתן לרכוש בשוק נכון לרגע זה? מוזמנים לספר לנו מה אתם חושבים בתגובות.