מחירי לוחות האם יעלו שוב במאי • HWzone
מחשביםלוחות אם

מחירי לוחות האם יעלו שוב במאי

עליית מחיר חומרי הגלם והרכיבים בעקבות אסון הטבע שפקד את יפן עתידים להביא לעליית מחירים שניה מתחילת השנה

אם אתם בדיוק חוסכים כסף למחשב חדש בימים אלו, יכול להיות שכדאי לכם להזדרז ולקנות אותו, שכן האירועים בעולם בתקופה האחרונה נותנים אותותיהם, ועליית המחירים כבר נראית באופק, לפחות בשוק לוחות האם.
למי שהספיק לשכוח, או שלא נכח בכדור הארץ בשבועות האחרונים, ב-11 במרץ הרעיד רעש אדמה בעוצמה של 8.9 בסולם ריכטר את יפן, והביא עימו גלי צונמי ענקיים שפגעו בערי החוף, כולל טוקיו הבירה, וזרעו הרס במדינה. פרט ליותר מ-28,000 הרוגים ונעדרים, פגעו גלי הענק קשות בתשתיות המדינה המפותחת, תוך הרס החשמל ופגיעה בעשרות מפעלים מתקדמים של חברות ענק, כל זאת מבלי להזכיר כלל את המשבר הגרעיני שנמצא בעיצומו גם בימים אלו, וסופו עוד לא נראה קרוב.
בעוד ביפן מתאבלים על ההרוגים, בעולם כולו נמצאים "בכוננות ספיגה", כאשר אין ספק שהאסון והמשבר ישפעו בצורה ניכרת על הכלכלה כולה.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


האתר digitimes.com מדווח כי, על פי מקורות פנימיים מהיצרניות עצמן, האסון צפוי להביא באופן בלתי נמנע לעלייה נוספת במחירי לוחות האם, כאשר כבר עכשיו ישנו מחסור ועלייה משמעותית במחיר חומרי הגלם והרכיבים הדרושים בתחום, שעתידים להקצין עוד יותר.
המקורות מדווחים שהמחירים צפויים לעלות בכ-3 אחוז עד 8 אחוז במאי, כאשר החברות יבצעו עדכון חודשי של המחירים בהתאם לעלויות הייצור.

בקרוב נשלם יותר

עליית המחירים הזו תהיה השניה מתחילת השנה הנוכחית, כאשר עוד בתחילת 2011 ראינו עלייה של בין 5 אחוז ל-10 אחוז במחירי לוחות האם של היצרניות הגדולות, שבאה כתוצאה מעליית שכר העבודה בסין (בה מיוצרים חלק מלוחות האם ורכיבים בסיסיים רבים הדרושים להם), עליית מחיר חומרי הגלם (ובפרט הנחושת, שחוותה עלייה תלולה במחיר והגיעה עד לרמה של כ-9,000 דולר לטון) ושינויים נוספים בכלכלה העולמית.

עליית המחירים התלולה של לוחות האם מתחילת השנה באה בניגוד למגמה שראינו ברכיבי חומרה אחרים, שהגיעו השנה ל"מחירי רצפה" שלא נראו כמותם מעולם, וביניהם ה-DRAM והכוננים הקשיחים.
קשה להעריך כיצד בדיוק תשפיע עליית המחירים העולמית על מחירי הלוחות כאן בארץ, אך אין כמעט ספק שגם הצרכן הישראלי ירגיש בה. האם נראה את עליית המחירים משפיעה גם על רכיבי חומרה נוספים? יכול מאוד להיות שכן, אך נצטרך להמתין בכדי לדעת את התשובה המדוייקת לשאלה זו.


תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close