לשבור את שיא ה-3DMark Vantage בסטייל

אוברקלוקר העונה לכינוי Duck ניצל אירוע של חברת GALAXY, בנה מערכת מפלצתית וניפץ את השיא בתוכנת הבנצ'מארקינג המפורסמת

תוכנת ה-3DMark על גרסאותיה השונות מהווה את הבנצ'מארק הבסיסי והמוכר ביותר לכל חובבי האוברקלוקינג ברחבי העולם כבר שנים, ועל כן אין זה מפתיע שבכדי לשבור את השיא העולמי בגרסת ה-3DMark Vantage של התוכנה נדרש להרכיב מערך כה מתקדם וכה פסיכי – כזה שמחייב אזכור מכובד.

מערך כזה בדיוק בנה לאחרונה אוברקלוקר נודע האוחז בכינוי Duck, אשר ניצל אירוע של חברת GALAXY בכדי להגיע לתוצאה בלתי נתפסת של 75324 נקודות – ולנפץ את השיא העולמי בתוכנה זו. בכדי להגיע אל התוצאה הזו נדרשה מערכת שכללה ארבעה כרטיסי מסך GTX 580, הכרטיסים החד ליבתיים המהירים בעולם, מחברת (איך לא) GALAXY בחיבור SLI, עליהם נצרבו, ככל הנראה, BIOS של חברת ASUS, בכדי לעשות שימוש בתכונות ה-VoltageTweak לקבלת המהרה מקסימלית. פרט למערך כרטיסי המסך העוצמתי ביותר (נכון לעכשיו) נעשה שימוש בלוח האם הייחודי של EVGA, ה-Classified SR-2, המאפשר את חיבורם של שני מעבדים יחד, כאשר המעבדים שנבחרו לביצוע העבודה הם זוג מעבדי Xeon E5680 מאינטל בעלי 6 ליבות פיזיות ו-12 "מדומות" (threads) כל אחד, אשר הומהרו לתדר של 5368MHz (!!).

עם או בלי כל ה"קישוטים" שמסביב,
מדובר בכרטיסים עוצמתיים ביותר
זו לא ערימת רכיבים מאובקת,
זו המערכת שוברת השיאים

החלקים האחרים במערכת כללו 12GB של זכרונות DDR3-2000 (בתצורת 6x2GB) ותזמונים של CL7 מבית Corsair, ארבעה ספקי כח של 1200 וואט כל אחד (לא ציפיתם שספק כח אחד יספיק להפעלת בית המשוגעים הזה, נכון?), שלושה ספקי Corsair AX1200 וספק SilverStone Strider Gold SST-ST1200G אחד, וכונן WD3000GLFS מסדרת ה-VelociRaptor של חברת Western Digital שסיפק את נפח האחסון הדרוש.
פרט לחלקים ה"סטנדרטיים" הללו, ברור למדי שנדרשו אמצעי קירור "אקסטרימיים" ביותר בכדי להוציא כל טיפת ביצועים אפשרית מרכיבי החומרה, וכאן נעשה שימוש במערכות ייחודיות שנבנו על ידי Duck בכבודו ובעצמו, ואוברקלוקר נודע נוסף בעל הכינוי K|ngp|n (שהיה אחראי לכמה וכמה שיאים עולמיים ב-3DMark בעצמו), ואיפשרו את השימוש בחנקן הנוזלי הפופולרי.

קירור קיצוני – חובה לכל אוברקלוקר מקצועי השיא העולמי מוצג לראווה

קשה להעריך כמה זמן יוכל להחזיק מעמד השיא המרשים הזה, אם כי בהתחשב בעובדה שנעשה שימוש בכרטיסי המסך החד ליבתיים המהירים ביותר לדור הנוכחי, לא יהיה מוגזם להניח שהשיא יישמר לכמה חודשים טובים לפחות (במידה וכרטיסי המסך הדו ליבתיים המתקרבים לא יעלו על אחיהם החד ליבתיים).

רוצים להתייעץ עם המומחים באוברקלוקינג? בואו לפורום האוברקלוקינג שלנו!