לוחות האם לדור מעבדי ה-Haswell מתחילים להיחשף • HWzone
מחשביםלוחות אם

לוחות האם לדור מעבדי ה-Haswell מתחילים להיחשף

לוחות האם לדור ה-Haswell מתחילים להחשף, סביר להניח שנראה רבים מהם ב-CeBIT הבאה וקרבה
 
בחודשים האחרונים, עקבנו בתשומת לב אחרי חרושת השמועות סביב מעבדי המיינסטרים החדשים של , שכלל הנראה יושקו רשמית בקומפיוטקס ביוני הקרוב, אך בינתיים נחשפים עליהם עוד ועוד פרטים. התושבת תהיה בוודאות LGA 1150 וכעת ידוע שערכת השבבים תהיה Z87.
 
עוד פרט ששוחרר הוא שכלל היציאות שנועדו לאמצעי איחסון יהיו SATA 3, או בשמו הרשמי SATA 6GBps. גם תמיכה בתקן ה-PCI העתיק במושגי מחשוב לא תמצאו פה. כפי שכבר ציינו בחדשות קודמות בנושא, Haswell יביא איתו שיפורי קלים בזירת ביצועי המחשוב הכלליים אך יעלה בצורה משמעותית על דורות המעבדים שקדמו לו בכל הנוגע לביצועי הליבה הגראפית המובנית במעבד. זאת בהתאם לרוח החדשה באינטל לפיה צריך הדגש להיות על הפלטפורמות הניידות ולא על אלו השולחניות. הפעם ל-AMD יש מה לחשוש.
לוחות האם של אסרוק לדור המעבדים הבא של אינטל
לוחות אם מתאימים ל-Haswell נוכל לראות כבר בסביט המתקרבת אלינו בצעדי ענק. אסרה במפורש על הצגת עמדות עם לוחות האם והמעבדים פעילים לצורך הדגמה, אך עצם זה שבתערוכה יהיו כבר גרסאות מוגמרות של לוחות האם אומר שתראו אותם בחנויות המחשבים החביבות עליכם ברגע ההשקה.
באינטל גאים בשבבים החדשים
בניגוד להדלפות קודמות בנושא, יתכן ודור הביצועים הבא לא יהיה Ivy Bridge-E, אלא פשוט Haswell-E כשעל ה-Ivy Bridge-E ידלגו. בנוסף לכך, כנראה שהוא יושק כבר השנה ולא בשנה הבאה. ערכת השבבים תיקרא X99, אך נכון לרגע זה לא מעלה חיפוש השם דבר. צפו לעדכונים בנושא – תערוכת קומפיוטקס השנה צריכה להיות זוהרת מתמיד.


תגיות

4 תגובות

  1. יושב לו שם באינטל איזה ג'ינג'י ממושקף
    ומגריל כל שנה מספר בין 1000 ל-2011 ומה שיוצא לו – זו התושבת הבאה! פעם זה עולה ופעם יורד, לפעמים אפילו ברגל אחת! (עיין ערך 1156 שירד ל-1155), לא משנה – העיקר שלא יהיה מתאים לשום לוח הקיים בשוק!! ואם כבר מחליפים לוח ומעבד, אז גם זיכרונות, ובעצם עם מה נשארנו? עם מארז? אז בוא נחליף כבר את כל המחשב וזהו! מישהו עלה פה על שיטה? אם הייתי יצרן נעליים, הייתי משנה כל שנה את הצורה של הנעל, ואומר למהנדסי אינטל "מצטער, הנעיליים השנה הם בצורה משולש שווה שוקיים, אם הרגל שלכם לא נכנסת – תחליפו אותה. אגב, גם את תחליפו את הרגל, בשנה הבאה כל הנעליים יהיו טרפזים".

  2. ל-1 – לא הייתי דואג
    השיפור בין Sandy Bridge ל-Ivy Bridge לא היה מאוד משמעותי, וככה גם השיפור בין Ivy Bridge ל-Haswell. אפשר למשוך עוד איזה 5 שנים עם מערכת מבוססת Sandy Bridge מרובעת ליבות

  3. הקפיצה האמיתית הבאה – 14NM
    את מי שהליבה הגראפית המובנית פחות מעניינת – הקפיצה המשמעותית הבאה תהיה ב 14NM – עוד כשנה מהיום לפחות .

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close