לוחות האם לדור מעבדי ה-Haswell מתחילים להיחשף • HWzone
מחשביםלוחות אם

לוחות האם לדור מעבדי ה-Haswell מתחילים להיחשף

לוחות האם לדור ה-Haswell מתחילים להחשף, סביר להניח שנראה רבים מהם ב-CeBIT הבאה וקרבה
 
בחודשים האחרונים, עקבנו בתשומת לב אחרי חרושת השמועות סביב מעבדי המיינסטרים החדשים של , שכלל הנראה יושקו רשמית בקומפיוטקס ביוני הקרוב, אך בינתיים נחשפים עליהם עוד ועוד פרטים. התושבת תהיה בוודאות LGA 1150 וכעת ידוע שערכת השבבים תהיה Z87.
 
עוד פרט ששוחרר הוא שכלל היציאות שנועדו לאמצעי איחסון יהיו SATA 3, או בשמו הרשמי SATA 6GBps. גם תמיכה בתקן ה-PCI העתיק במושגי מחשוב לא תמצאו פה. כפי שכבר ציינו בחדשות קודמות בנושא, Haswell יביא איתו שיפורי קלים בזירת ביצועי המחשוב הכלליים אך יעלה בצורה משמעותית על דורות המעבדים שקדמו לו בכל הנוגע לביצועי הליבה הגראפית המובנית במעבד. זאת בהתאם לרוח החדשה באינטל לפיה צריך הדגש להיות על הפלטפורמות הניידות ולא על אלו השולחניות. הפעם ל-AMD יש מה לחשוש.
לוחות האם של אסרוק לדור המעבדים הבא של אינטל
לוחות אם מתאימים ל-Haswell נוכל לראות כבר בסביט המתקרבת אלינו בצעדי ענק. אסרה במפורש על הצגת עמדות עם לוחות האם והמעבדים פעילים לצורך הדגמה, אך עצם זה שבתערוכה יהיו כבר גרסאות מוגמרות של לוחות האם אומר שתראו אותם בחנויות המחשבים החביבות עליכם ברגע ההשקה.
באינטל גאים בשבבים החדשים
בניגוד להדלפות קודמות בנושא, יתכן ודור הביצועים הבא לא יהיה Ivy Bridge-E, אלא פשוט Haswell-E כשעל ה-Ivy Bridge-E ידלגו. בנוסף לכך, כנראה שהוא יושק כבר השנה ולא בשנה הבאה. ערכת השבבים תיקרא X99, אך נכון לרגע זה לא מעלה חיפוש השם דבר. צפו לעדכונים בנושא – תערוכת קומפיוטקס השנה צריכה להיות זוהרת מתמיד.


תגיות
Back to top button
Close
Close