כרטיס Palit RTX 2070 Super JetStream בביקורת מקיפה: מהמתקדמים בדורנו • HWzone
מחשביםכרטיסי מסךביקורותכתבות נבחרות

כרטיס Palit RTX 2070 Super JetStream בביקורת מקיפה: מהמתקדמים בדורנו

Intro

לביקורת זאת לקחנו את אחת מהגרסאות המסקרנות ביותר של דור ה-Turing של – ה- 2070 Super JetStream מבית ויצאנו מרוצים. מאוד

בביקורת זאת אנו מביטים על אחד הדגמים הפופולאריים יותר בסדרת כרטיסי המסך של וספציפית הנגיש ביותר לרוב, ה- 2070.

כרטיס מסך זה הושק בתג מחיר התחלתי של 499 דולר ובניגוד למה שניתן להניח משמו, הוא מגיע כדי להחליף בעיקר את GTX 1080 כאפשרות רכישה לצרכנים שמעוניינים בכרטיס טרי ומהיר במיוחד למשחקים ויישומים אחרים, כאשר ה-GTX 1070 הטוב והמוכר נשאר בתג מחיר של כ-350 דולר כיום, הרחק מאיזור סיכון לקיומו.

ה-Geforce RTX 2070 נכון לעת כתיבת שורות אלו הוא האח הקטן ביותר למשפחת RTX של , והוכרז רק הקיץ.

בביקורת זאת אנו נביט בגרסה מאוד ספציפית של ה- 2070 והיא מתוצרת . ל- מספר סדרות כיום בעולם כרטיסי המסך והמיתוג העיקרי שלה מהמתקדם ביותר לפשוט ביותר מוצג להלן:

 • GameRock
 • JetStream \ Super JetStream
 • GamingPro
 • Dual

גרסת ה-Super JetStream שבביקורת היא פשוט גרסה מומהרת במעט מזו הרגילה, כך שהלוח המודפס ומערכת הקירור זהים לחלוטין. ברמת ההנדסה והקירור גרסה זאת נחשבת לבין האקזוטיות ביותר שאפשר למצוא ל- 2070.

כרטיס מסך זה מבוסס על ליבת ה-TU106 של . בין תכונותיו הטכניות של הכרטיס:

 • תהליך יצור: 12 ננומטר במפעל TSMC
 • מספר טרנזיסטורים: 10.8 מיליארד
 • שטח ליבה: 445 מ"מ רבוע
 • מספר מעבדי CUDA מאוחדים: 2,304
 • מספר ליבות טנסור: 288
 • זיכרון גרפי: 8GB מסוג על גבי בקר 256Bit
 • מעטפת חום: 185W

כרטיס המסך מדגם Super JetStream הוא גדול, מאוד גדול. אורכו של הכרטיס הינו 29.2 סנטימטרים. כרטיס מסך זה משתמש בשני מאווררים רציניים למדי בקוטר של 92 מילימטרים. העיצוב? פנטסטי ונייטרלי למדי עם שימוש מאוד נדיב באלומיניום בעל חריטות.

בגב הכרטיס פלטה אחורית עבה למדי ולוגו JetStream. איזור הליבה הגרפית חשוף בחלקו האחורי של הכרטיס ואני לא רואה בזה שום חסרון.

בנוסף לגובהו ואורכו הלא-שגרתיים, כרטיס מסך זה גם עבה למדי ויתפוס 3 סלוטים בעוביו במארז. בגרסה זאת נעשה דגש אדיר על ואוברקלוקינג, ורואים זאת היטב. צד הכרטיס גם הוא נעים למראה ובעל ערכת נושא נייטרלית ואהובה של כסוף ושחור בעיקר עם לוגו.

ה-Super JetStream מבקש חיבורי חשמל מסוג 8PIN ו-6PIN לפעולתו. על אף שטכנית אין צורך ב-6PIN הנוסף, יתכן והשיקול נעשה בעיקר מחסכון בעלויות ומחשבה על קיצוני. "חסכון בעלויות? על מה אתה מדבר?" בהמשך אסביר.

יציאות התצוגה בכרטיס כוללות מערך סטנדרטי למדי עם 3 מסוג 1.4, יציאת HDMI בתקן 2.0b ויציאת Type-C המשמשת לחיבור למשקפות עם פרוטוקול ה-VirtualLink.

המתג הקטן הזה בראש הכרטיס הוא כרטיס הכניסה מבחינתי לכל כרטיס מסך שרוצה לקרוא לעצמו אקזוטי. ל-Super JetStream יש מתג ביוס כפול והוא מכיל שני שבבי ביוס לליבה הגרפית ושני פרופילים שונים איתם אפשר לשחק, לצרוב ולשנות ערכים. כברירת מחדל ההבדל היחיד בין שני הביוסים השונים בכרטיס המסך הוא שאחד מגיע עם פרופיל מאוורר מינימלי של 20% והשני כולל את תכונת השטקת המאוורר לחלוטין בעת מנוחה, שהפכה לסטנדרט בשנים האחרונות.

מבט מקרוב אל לוח המעגל המודפס

כך נראה ה-PCB, או לוח המעגל המודפס של ה-RTX 2070 Super JetStream. הליבה הגרפית מסוג TU106 היא הגדולה ביותר שנוצרה בשנים האחרונות לשוק לפלח השוק אליו היא מכוונת ושטח הוא 445 מילימטר רבוע. לצורך השוואה, שטח ליבת GTX1080 הוא 314 מילימטר רבוע בלבד. ההגדלה היא בעיקר הודות לבקרים ולמעבדים הנוספים שבארכיטקטורת Turing של כמו מעבדי ה-RayTracing וליבות ה-Tensor לצורך Deep Learning.

לכרטיס 8 שבבי המחוברים לבקרי הזיכרון שבליבה ולכל אחד נפח של 1GB.

מערכת אספקת החשמל לליבה הגרפית היא מבין המתקדמות ביותר שראיתי לכרטיס שמוגדר מתחת ל-200W (כ-170A), אולי אי פעם. מערכת זאת מבוססת על 10 שלבי יצוב בנפח כולל מרשים של 600A. זה אוברקיל נהדר, ומסתמן שלוח המעגל המודפס הזה משמש את Palit גם ליצירה של מדגם 2080 המתקדם והיקר משמעותית.

Palit יכלה לבנות את כרטיס המסך הזה עם 7 או 8 שלבים אך בחרה ב-10 פשוט כדי ש-RTX 2070 יקבל את כל מה ש-RTX 2080 מקבל בכל הנוגע לרכיבי לוח מעגל מודפס, וכנראה שגם . זוכרים שציינתי שהצבת חיבור חשמלי נוסף כנראה מהווה חסכון קטן בעלויות? זו הסיבה העיקרית. פס יצור בו רוב הרכיבים מיוצרים לשני שונים הוא פס יצור שחוסך זמן ולוגיסטיקה. לנו יש רק להווריח במצב שכזה.

מערכת הקירור

זו היא מערכת הקירור הדואגת לקירור הליבה, מייצבי המתח ושבבי הזיכרון שבכרטיס. בתמונה נמצאת גם הפלטה האחורית של כרטיס המסך יחד עם פדים טרמיים המגיעים במגע עם החלק האחורי של שבבי הזיכרון ומייצבי המתח.

הליבה הגרפית מגיעה במגע עם משטח נחושת גדול ממנו יוצאים 5 צינורות נחושת עבים למדי בקוטר של 8 מילימטרים. 4 מאותם חמישה עושים דרך ארוכה למדי ולבושים במניפות אלומיניום רבות.

כמו הלוח המודפס, גם מערכת הקירור של ה-RTX 2070 Super JetStream מתקדמת מאוד בהתחשב במעטפת החום השמרנית-משהו. גם כאן אני עושה Palit שימוש באותה מערכת הקירור בדיוק גם בדגמי RTX 2080 מסויימים שלה – נראה לכם מוכר?. כרטיס המסך הזה מרוויח ממערכת אובר-מהודנסת. אני אוהב אובר-מהונדסת.

בגב כרטיס המסך לאחר הסרת הפלטה, ניתן למצוא את שני שבבי הביוס בניהם אפשר להחליף (בולטים משמאל), כמו גם נקודות לקריאת מתח בזמן אמת עם רב-מודד (חלק תחתון של התמונה). מדובר בתכונה מעניינת שמשום מה לא כל כך אוהבת לציין בחומר העיתונאי. אני חושב שצריך לשבח עיצוב ידידותי לאוברקלוקינג.

הגיע הזמן להעביר את כרטיס המסך במערכת הבחינות שלנו ולראות כיצד הוא מתפקד במשחקים השונים, וכמה טובה מערכת הקירור שלו.

תגיות
Back to top button
Close
Close