כפול ליבה לכל כיס - Pentium D 805 • HWzone
מחשבים

כפול ליבה לכל כיס – Pentium D 805

ענקית המעבדים אינטל השיקה השבוע מעבד כפול ליבה תקציבי המתומחר במחיר הנמוך מ-150$, אשר מחירו צפוי להיות בישראל מתחת לרף ה-1000 שקלים. המעבד החדש, Pentium D 805, רץ בתדר שעון של 2.66GHz והוא בעל זכרון מטמון של 1MBלכל ליבה – כלומר 2MB סה"כ. בדומה לדור הקודם של כפולי הליבה של אינטל, סדרת ה-Pentium D 8XX, המעבד מיוצר מטרנזיסטורים בגודל 90 ננומטר, אולם בניגוד למעבדי הסדרה ההיא הוא בעל תדר FSB של 533MHz בלבד (לעומת 800MHz בשאר מעבדי הסדרה). סדרת כפולי הליבה החדשה של אינטל, סדרת ה-Pentium D 9XX אשר הושקה בתחילת השנה, מיוצרת בטכנולוגיית ייצור של 65 ננומטר.

אף על פי הייצור ב-90 ננומטר, אתרים בעולם מדווחים כי המעבד הוא אוברקלקר מצויין והראשון לעשות זאת, HKEPC הסיני, מדווח כי הצליח להגיע לבאס של 740MHz ולתדר ליבה של לא פחות מ-3.7GHz. לאחר ביצוע ההמהרה, עבר ה-805 בביצועיו את מעבד ה-Pentium D 840, העולה קרוב לפי 3 ממנו!

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


לאחרונה חלה התחממות ניכרת בזירת המעבדים, כאשר גם אינטל וגם AMD חשפו את תוכניותיהן לשנים הקרובות. אולם, למרות שמעט מן הטכנולוגיות המדוברות זלגו כבר לידי הצרכנים, ההגמוניה של AMD בשוק הגבוה התרופפה מעט על רקע שחרור סדרה 9XX של אינטל, בטכנולוגיית 65 ננומטר אשר הופכת למבוקשת בקרב אוברקלוקרים לאור קרירות המעבדים וכוחם (חברי האתר שלנו מדווחים על מהירויות של עד 4GHz בקירור אויר במעבד Pentium D 920). אם תוסיפו למשוואה את העובדה ש-AMD עומדת לנטוש את תושבת ה-939 בקרוב, תבינו אולי שקניית פלטפורמה חדשה של AMD בחודשיים הקרובים לפחות, הופכת לפחות ופחות כדאית.

יחד עם זאת, השבוע שיחררה אינטל הודעה על כך כי הכנסות החברה ברבעון הראשון היו מתחת לציפיות, כאשר ההכנסות עמדו על בין 8.7 מיליארד דולר ל-9.1 מיליארד, בניגוד לתחזיות החברה אשר דיברו על סכומים של בין 9.1 מיליארד ל-9.7.
שחרור מעבד כפול ליבה לשוק הנמוך ממצב את אינטל במקום תחרותי מצויין אל מול מתחרתה, והמרוויחים העיקריים מכך הם הצרכנים.

לביקורת על המעבד החדש ב-HKEPC, ולמבחני ביצועים


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close