כוננים קשיחים בנפח 15 טרה-בייט - כבר בשנה הבאה? • HWzone
מחשביםאחסון

כוננים קשיחים בנפח 15 טרה-בייט – כבר בשנה הבאה?

חברת TDK מציגה ראשים חדשים מתוצרתה לדיסקים קשיחים מבוססי טכנולוגיית ה-HAMR, שעתידים להגדיל בצורה משמעותית את יכולות האחסון המוכרות לנו כיום

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


Servers-Server-Farm-Engine-Room

הראשים החדשים שחשפה TDK בתערוכת סיטק השנתית, תומכים בטכנולוגיית "HAMR", או Head-Assisted Magnetic Recording. טכנולוגיית ה-HAMR מאפשרת לדיסק הקשיח לכתוב מידע על חומרים מגנטים יציבים בעזרת חימום קודם של החומר, שנעשה עם . הראשים שהחברה הציגה יאפשרו איחסון דחוס יותר של מידע, מה שאומר שלפי הערכות, דיסקים קשיחים בנפח של 15 טרה-בייט (15,000 גיגה-בייט) יהיו אפשריים כבר בשנה הבאה.

הטכנולוגיה הנוכחית של דיסקים קשיחים מוגבלת על ידי שטח המדיה של הדיסק הקשיח עליו מוחזק ביט מידע יחיד. דיסקים קשיחים בעלי טכנולוגיית ה-HAMR כותבים את המידע על מדיה ממתכת יציבה (סגסוגת של ברזל-פלטינום) ומשתמשים בלייזר בכדי לחמם תחילה את החומר, מה שמאפשר להקטין את השטח בו ניתן לכתוב מידע, ללא הפרעה ביכולת הקריאה, הכתיבה ובאמינות הדיסק.

על פי דובר מחברת TDK, הדיסקים הקשיחים המסחריים הראשונים שיגיעו עם הראשים התומכים בטכנולוגיית ה-HAMR צפויים להופיע בסוף שנת 2015 ותחילת שנת 2016.

טכנולוגיית ה-HAMR עתידה לסייע לכוננים הקשיחים לשמור על יתרון תחרותי של נפח אל מול כונני ה-SSD לפחות למשך מספר שנים נוספות
טכנולוגיית ה-HAMR עתידה לסייע לכוננים הקשיחים לשמור על יתרון תחרותי של נפח אל מול כונני ה- לפחות למשך מספר שנים נוספות

 


תגיות

3 תגובות

 1. זה רק נדמה לי או שהפקטורים שבהם הנפחים גודלים בהרד דיסקים נהיה הרבה יותר איטיים?
  יש מצב שכבר מגיעים לקצה היכולת של הטכנולוגיה המגנטית?

 2. אין ספק.
  זה קורה בכל תחום לא רק בהארד דיסקים…
  יש מגבלות טכנולוגיות לשיטה מסוימת שבה הטכנולוגיה עושה שימוש. ברגע שמגיעים (או מתקרבים) למגבלות האלה או שמוצאים שיטה אחרת לגמרי או שהטכנולוגיה הזאת פשוט נתקעת.
  קח לדוגמא את המעבדים. היום אנחנו כבר בתהליכי ליטורפיה של 14NM (אאל"ט) אבל יש גבול לכמה קטן אפשר לרדת בלי שיתחילו לצוץ בעיות כאלו ואחרות. אז או שמוצאים לבעיות האלו פתרון או שצריך למצוא שיטה אחרת (ימים יגידו).

 3. אם אני לא טועה במעבדים כל מה שאפשר את מהפכת המובייל זה פשוט הנדסה של תכנון מעבד הרבה יותר חסכוני באנרגיה, מעבד הARM.
  אבל כן בסופו של דבר יש גבול כמה אפשר להוציא מטכנולוגיה מסויימת.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close