adplus-dvertising

טושיבה מציגה חידושים ושכלולים בתחום המסכים

תערוכת ה-SID מעניקה לנו הצצה לעתיד אמצעי התצוגה, ולטושיבה יש כמה וכמה מוצרים מדליקים

אם יש משהו שהטאבלטים והסמארטפונים מהדורות הנוכחיים (ולא רק הם) לימדו אותנו – זה שאיכות המסך של המכשיר חשובה לא פחות, ואולי אפילו יותר, מהחומרה, הצורה והממשק. אפל הלהיבה את ההמונים עם תצוגת ה"רטינה" של ה-iPhone 4, סמסונג זכתה לשבחים מקיר לקיר על מסכי ה-Super AMOLED שלה, ובתערוכת ה-SID Display Week (ר"ת Society for Information DIsplay) השנתית שמתקיימת בימים אלו בלוס אנג'לס אנו עדים לעוד ועוד יצרניות שמציגות חידושים מרשימים ומדליקים בתחום.

התערוכה עדיין לא הגיעה אל קיצה, אך עושה רושם שטושיבה עשויה לקטוף את תואר "מסמר הערב" באירוע עם כמה וכמה מוצרים חדשניים.
בעוד שסמסונג מציגה בתערוכה מסך 10.1 אינץ' עם רזולוציה גבוהה במיוחד, בטושיבה בחרו להתרכז במסכים המיועדים לסמארטפונים, והציגו מסך בגודל 4 אינץ' ברזולוציית "HD" של 720×1280. חישוב מהיר יניב צפיפות פיקסלים מפלצתית של 367ppi שגורמת למסכי ה-qHD למיניהם, ואפילו למסך ה"רטינה" של אפל, להיראות כמו חדשות ישנות. המסך המדובר מבוסס על טכנולוגיית LTPS LCD (ר"ת Low Temperature PolySilicon), ובטושיבה מבטיחים יתרונות נוספים על פני מסכי ה-LCD הזמינים בשוק כיום, כמו יחס ניגודיות של 1:1,500, זוויות צפיה של עד ל-176 מעלות מכל הכיוונים וצבעים עשירים שמכסים 92 אחוז מסטנדרט ה-NSTC.

טושיבה קופצת על עגלת המסכים המתקדמים. מקור: engadget.com

יש לציין שהמסך שהוצג בתערוכה עצמה הציע יחס ניגודיות של 1:1,000 וכיסוי של 72 אחוז מה-NTSC. האם בעתיד הקרוב נראה גירסה משופרת של המסך שתציג ביצועים מיטביים? בקרוב מאוד נוכל לדעת, מפני שבטושיבה הצהירו שהמסך המבטיח יגיע לשוק כבר השנה.
למסך זה מצטרף מסך נוסף בגודל 3.3 אינץ' שמבוסס על אותה הטכנולוגיה ומציע רזולוציה של 480×864, שמניבה צפיפות פיקסלים של כ-300ppi. לא מרשים כמו הגירסה המוגדלת, אבל נעים לדעת שגם המסכים הצנועים יותר לא דורכים במקום ומשתכללים עם הזמן.
וידאו של המסך מדגים את יכולותיו להלן:

בגזרת אמצעי התצוגה המיועדים לטאבלטים (או מחשבים קומפקטיים מאוד) מציגה טושיבה טכנולוגיה מרשימה לא פחות: מסך בגודל 8 אינץ' שמציג תלת מימד ללא צורך במשקפיים. טאבלט ה-Optimus Pad/G-Slate של LG אמנם כבר הביא את התלת מימד לעולם הטאבלטים, אך הוא עשה זאת עם שימוש במשקפיים, שללא ספק יראו מוזר  כשתלבשו אותם בפומבי בזמן השימוש במכשיר, ולא באולם הקולנוע יחד עם עוד 100 איש. טושיבה מתיימרת לחסוך את אי הנוחות הזאת, ולמרות שבינתיים אין דיבורים על מכשיר שיעשה שימוש במסך זה, אנשי החברה הודו שהמסך יהיה "הגיוני" עבור טאבלטים.
הבעיה העיקרית של מסכי תלת מימד ללא משקפיים נותרת העובדה שרק אדם אחד יוכל לחוות את האפקט המלא כשיעמוד במיקום המדוייק הדרוש לכך, מה שמקשה על הטכנולוגיה להפוך ליותר מסתם גימיק מדליק, בתקווה שבעתיד נראה מסכים שמתגברים גם על מכשול זה. עד אז, אתם מוזמנים להתרשם מהמסך של טושיבה:

אחרון אבל חביב בהחלט הוא מכשיר המיועד לקשקושים. מאחורי ההגדרה העילגת עומד מכשיר קל משקל ודקיק שמבוסס על טכנולוגיית דיו אלקטרונית ותומך בכתיבה וציור עם עטי הסטיילוס. לא מדובר במכשיר מהפכני כמו השניים הקודמים, אך בבלוג engadget.com דיווחו (וגם תיעדו) שהמכשיר נגיש, נוח ופשוט. במידה וטושיבה תציע אותו גם במחיר צנוע, נראה שיש לו הפוטנציאל להפוך לצעצוע אינטרקטיבי, ואולי אפילו כלי לימודי, לא רע בכלל. אתם מוזמנים לצפות בוידאו ולהחליט בעצמכם: