זכרונות בארבעה ערוצים – מגדילים נפחים

שמונה מרובעים תחת זכוכית מגדלת

 

לפני כמה חודשים הצגנו בפניכם את פלטפורמת האקסטרים החדשה של , הכוללת לוחות אם חדשים בתושבת LGA2011 הנושאים את ערכת השבבים X79 ואת המעבדים הנלווים מסדרת Core i7 3000. גם בתושבת האקסטים הזאת, בדומה למה שראינו לפני כמה שנים בפלטפורמת ה-LGA1366, ישנו שינוי במערך הזכרונות. בתושבת LGA1366 מערך הזכרונות היה תלת-ערוצי בהשוואה לדו-ערוצי אשר היה מצוי בתושבת המיינסטרים (אז LGA1156). עם השקת תושבת ה-LGA2011 הציגה את האפשרות למערך ארבע-ערוצים. הייתרון במערך זה הוא לא רק נפח הזכרונות הכולל הנתמך בלוחות האם אלא גם מהירות עבודה גבוהה יותר בשל כמות ערוצי גבוהה יותר.

 
יצרני הזכרונות לא נשארו אדישים וכבר ביום ההשקה הציגו מגוון רחב של במערך ארבע-ערוצי הנעים מנפח של 4 גיגה-בייט עד לנפח האסטרונומי של 64 גיגה-בייט, הפועלים בתדרי פעולה של בין 1333 מגה-הרץ ועד ל-2400 מגה-הרץ. כך, התושבת לא הפכה רק נחלת השאפתנים אלא קרצה גם לאלו אשר מעוניינים במכונת עבודה משומנת המוכנה לתוכנות העריכה הכבדות ביותר אשר דורשות כמות משאבים שתהיה פשוט גדולה מדי בעבור מחשב מיינסטרים פשוט.
 
 
בביקורת זו נציג לכם שמונה של המיועדים במיוחד לתושבת LGA2011. מה שאומר שבכל סט נמצא ארבעה סטיקים של . הפעם, לא בחרנו במהירות ספציפית ונתונים זהים לכל הזכרונות על מנת להדגים לכם את הפרשי הביצועים מהזכרונות הפשוטים ביותר אל המהירים ביותר. הסטים כוללים בנפח כולל של 8 גיגה-בייט עד 32 גיגה-בייט ובמהירות הנעות מ-1333 מגה-הרץ ועד ל-2133 מגה-הרץ.
 
בביקורת זו, באמצעות מערכת הבדיקה נדגים גם את ההבדלים באמצעות ערכה של 16 גיגה-בייט על מנת לראות מהו הבדל הביצועים בין שימוש בערוץ אחד, שניים, שלושה וארבעה.