היכונו: כרטיס ה-GeForce RTX 2080 מגיע ב-20 באוגוסט

אחרי שהציגה לנו את ארכיטקטורת ה-Turing החדשנית במסגרת כרטיסי ה-Quadro – נראה כי אנחנו נמצאים במרחק קצר מאוד מהצגת דגם הגיימינג הראשון שיעשה שימוש בטכנולוגיה

תערוכת Gamescom האירופאית לשנת 2018 עומדת להיות מעניינת במיוחד – לא רק בגלל כל המשחקים שיהיו חלק ממנה אלא גם בגלל שלפי כל הסימנים, העדויות וההערכות היא תהווה את הבמה להשקת כרטיס ה-GeForce הראשון בדור הבא של NVIDIA, שכעת יקבל כמעט בוודאות את הכינוי GeForce RTX 2080.

סרטון טיזר טרי שפרסמה NVIDIA מכוון את הגולשים אל האירוע אותו קבעה המפתחת מבעוד מועד ל-20 לאוגוסט ומכיל מספר טקסטים שמעידים כולם על בחירה במספר הדגם 2080 עבור המוצר שבדרך – ולא GeForce GTX 1180 כפי שהעריכו תחילה חלק מהמקורות.

בהתחשב בשימוש בארכיטקטורה חדשה עם תמיכה בטכנולוגיית ה-RTX החדשנית, בשבבי זכרון חדשים וגם בליטוגרפיה מדור חדש – אפשר להבין מדוע ב-NVIDIA החליטו לבצע זינוק אל 'אלף' חדש לגמרי, במקום להסתפק בעלייה של ספרת המאות בלבד כפי שקיבלנו בדורות קודמים (שרובם היו הרבה פחות מהפכניים).

סרטון קצר עם שלל קריצות שמתייחסות בעקיפין אל השמועות שמסתובבות להן בכל פינה ברשת במהלך החודשים האחרונים

האם ה-RTX 2080 יהיה הדגם האחד והיחיד שיוצג ב-Gamescom, או רק הבכיר מבין כמה גרסאות? האם גם הוא יכיל 4,608  יחידות CUDA פעילות וכמות דמיונית משהו של 24GB או אפילו 48GB בתקן ה-GDDR6? מה יהיה חלון הזמינות שלו ביחס לשלישיית דגמי ה-Quadro שאמורה להיות זמינה לרכישה רק במהלך הרבעון האחרון של השנה הנוכחית? מקווים לקבל תשובות על כל אלו ועוד כבר ביום שני הקרוב. המשיכו לעקוב אחרינו לכל העדכונים הגדולים בנושא!