האם ה-Larrabee יוטמע בקונסולת הדור הבא של נינטנדו? • HWzone
מחשבים

האם ה-Larrabee יוטמע בקונסולת הדור הבא של נינטנדו?

לפי שמועות שנפוצו לאחרונה, עובדת בשיתוף עם חברת היפנית על קונסולת ה-Wii של הדור הבא

כידוע, חברת נינטנדו כבר מתכננת את הגרסה הבאה של קונסולת ה-, שתכלול חומרה חדישה יותר ואף תתמוך בתצוגה בהבחנה גבוהה. הקונסולה החדשה, לדברי החברה, תהיה בעלת יכולות תצוגה וגרפיקה שלא ייפלו מקונסולות ה-Xbox 360 וה-PlayStation 3 של המתחרות, בנוסף לחידוש שלט התנועה המפורסם של הקונסולה.
 
על פי שמועות שנפוצו לאחרונה ברשת, לאור ביטול פרוייקט ה-Larrabee של והפיכתו לפלטפורמת פיתוח בלבד, פתחו ונינטנדו במגעים אשר, אם יישאו פרי, יאפשרו לקונסולת ה-Wii הבאה לעשות שימוש במעבד המבוסס על Larrabee.
פלטפורמת ה-Larrabee נועדה להטמיע גרפי רב עוצמה בתוך המעבד הראשי, לכן במידה ובקונסולת ה-Wii החדשה אכן יוטמע מעבד Larrabee, הרי שהדבר יאפשר לנינטנדו לחסוך בהוצאות נוספות על גראפיים חיצוניים מתוצרת ATI או NVIDIA, מעבר לעלויות של המעבד הראשי עצמו.
 
אף על פי שלא מדובר בדיווח רשמי אלא בשמועות ראשוניות בלבד, עוד עולה כי המעבד שאינטל מפתחת עבור נינטנדו הוא מעבד קטן ומותאם במיוחד, שצורך מעט חשמל ופולט מעט חום. יש לזכור כי מעבדי ה-Larrabee פותחו על מנת להתאים למחשבים אישיים, וכעת במידה ותצליח לממש את החזון של ולהפוך את הפלטפורמה לתואמת לקונסולות, היא תצטרך לשנות משמעותית את ארכיטקטורת המעבד.
 
על פי ההערכות, פלטפורמת ה-Larrabee לא תכלל ב-Wii HD של נינטנדו (קונסולה שנמצאת תחת מעטה סודיות, אך ככל הנראה תשוחרר עד שנת 2011), אלא בקונסולת הדור הבא של , אי שם במהלך 2011.

תגיות

5 תגובות

 1. קפיצה גדולה
  להזכירכם, כיום בקונסולת הWII יושב שבב הHollywood מבית ATI, שבב בעל עוצמה נמוכה משמעותית מאשר לראבי או אפילו 3 דורות כרטיסי המסך האחרונים, הדבר היחיד שמציל אותו ומאפשר את השימוש בו הוא ניצול החומרה המלא שעושים המשחקים אותם פיתחו באופן ייעודי לקונסולה. כניסה של אינטל לקונסולת נינטנדו עלולה להביא כח מושלם ומכשיר רב-שימושי.

 2. שמועות מספרות גם…
  שה-PS4 יכיל larrabee,.. ועכשיו Wii ?
  אני לא מתרגש משמועות.

 3. לא נישמע אמין במיוחד
  קודם כל אחרי הN64 נינטנדו פיתחה קונסולות שידותיות למפתחים
  גימקיוב WIIGBADS כולם מבחינה חומרתית לא הלכו רחוק מהסטנדט

  שנית נינטנדו הכחישה דיווחים על WII HD
  כקונסולה משודרגת ולפי המכירות של הWII היום גם אין לזה טעם

  מקסימום יתנו כבל HDMI לWII ויעשו שיפורים קטנים כמו בין הDS לDSI
  אבל אני לא חושב שיהיה משהו יותר רציני מזה

  נינטנדו אם הם ירצו ב2011 יוכלו להוציא קונסולה דנדשה חדשה במחיר של 250$ שתיהיה חזקה יותר חומרתית מהPS3360
  השאלה הגדולה זה מתי הם ירצו להוציא את הקונסולה הבאה אפילו יורש לDS עוד לא יצא

  בעניין פיתוח קונסולות העתיד מה זה התחילה ?
  לחברות בסדר גודל של נינטנדו צריך ויש מחלקת פיתוח והם צריכים לעבוד על מגוון דברים ככה שסיכוי טוב שהיו רעיונות ל"סופר WII" עוד לפני שהWII הושקה
  מתכנון עד השקה של קונסולת מינסטרים לוקח שנים וגם על זה נינטנדו דיברה בעבר

 4. דור הבא של DS יתבסס על מעבד Tegra
  נינטנדו חתמו על חוזה עם nVidia לאספקת מעבדי Tegra לדור הבא של DS. עדיין לא ידוע אם מדובר בדור הנוכחי או הדור הבא של המעבדים, אבל ללא ספק היורש של DS יהיה עם כוח גרפי אדיר. נינטנדו הבינו שצריך גם גרפיקה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close