האם ה-Larrabee יוטמע בקונסולת הדור הבא של נינטנדו?

לפי שמועות שנפוצו לאחרונה, אינטל עובדת בשיתוף עם חברת נינטנדו היפנית על קונסולת ה-Wii של הדור הבא

כידוע, חברת נינטנדו כבר מתכננת את הגרסה הבאה של קונסולת ה-Wii, שתכלול חומרה חדישה יותר ואף תתמוך בתצוגה בהבחנה גבוהה. הקונסולה החדשה, לדברי החברה, תהיה בעלת יכולות תצוגה וגרפיקה שלא ייפלו מקונסולות ה-Xbox 360 וה-PlayStation 3 של המתחרות, בנוסף לחידוש שלט התנועה המפורסם של הקונסולה.
 
על פי שמועות שנפוצו לאחרונה ברשת, לאור ביטול פרוייקט ה-Larrabee של אינטל והפיכתו לפלטפורמת פיתוח בלבד, פתחו אינטל ונינטנדו במגעים אשר, אם יישאו פרי, יאפשרו לקונסולת ה-Wii הבאה לעשות שימוש במעבד אינטל המבוסס על Larrabee.
פלטפורמת ה-Larrabee נועדה להטמיע שבב גרפי רב עוצמה בתוך המעבד הראשי, לכן במידה ובקונסולת ה-Wii החדשה אכן יוטמע מעבד Larrabee, הרי שהדבר יאפשר לנינטנדו לחסוך בהוצאות נוספות על מעבדים גראפיים חיצוניים מתוצרת ATI או NVIDIA, מעבר לעלויות של המעבד הראשי עצמו.
 
אף על פי שלא מדובר בדיווח רשמי אלא בשמועות ראשוניות בלבד, עוד עולה כי המעבד שאינטל מפתחת עבור נינטנדו הוא מעבד קטן ומותאם במיוחד, שצורך מעט חשמל ופולט מעט חום. יש לזכור כי מעבדי ה-Larrabee פותחו על מנת להתאים למחשבים אישיים, וכעת במידה ותצליח אינטל לממש את החזון של נינטנדו ולהפוך את הפלטפורמה לתואמת לקונסולות, היא תצטרך לשנות משמעותית את ארכיטקטורת המעבד.
 
על פי ההערכות, פלטפורמת ה-Larrabee לא תכלל ב-Wii HD של נינטנדו (קונסולה שנמצאת תחת מעטה סודיות, אך ככל הנראה תשוחרר עד שנת 2011), אלא בקונסולת הדור הבא של נינטנדו, אי שם במהלך 2011.