דוגמאות מוקדמות ל-DDR4 מבית מיקרון בתערוכת CES 2013

7 תגובות

מחשבים ראשונים התומכים בזכרונות DDR4 אינם צפויים לעוד שנה לפחות, אך Micron הדגימה מודולים ראשוניים של DDR4 עם 284 פינים כבר במהלך תערוכת CES 2013

פרטי החומרה של הפלטפורמה הנסיונית שבה נעשה שימוש להדגמת הזכרונות אינם ידועים, אך נראה שהיא מבוססת על ערכת שבבים עדכנית של עם לוח מתאם אשר מאפשר לזכרונות ה-DDR4 לתקשר עם בקר ה- המובנה בלוח האם (בדומה למתאמי רמבוס-SDRAM מימי הפנטיום 4 העליזים)

תודות ליתרונות הארכיטקטורה, במהירות כפולה מזו של (2133 מה"צ לעומת 1066 מה"צ), הזכרונות מציעים כבר בשלב מוקדם זה כפולים מאלה של הדור הקודם.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


מהירות השעון ניתנת להמהרה עד 2400-2800 מה"צ ללא בעיה, כך מדווחים מחברת , ותקן JEDEC- מאפשר תדרים המגיעים עד 3200 מה"צ כך שהזכרונות עוד צפויים לעלות בביצועים באופן משמעותי בהמשך.

טכנולוגיית לדורותיה

התקן החדש גם מוריד את צריכת האנרגיה על ידי הנמכת המתח הנדרש מ-1.5 וולט ב- ל-1.2 וולט ב-.

בהמשך, זכרונות דלי אנרגיה יעבדו במתח נמוך אף יותר של 1.0-1.1 וולט.

המודולים החדשים מגיעים בנפח התחלתי של 4 ג"ב (פי ארבע מהנפח ההתחלתי של DDR3), כאשר מודול חד-צדדי מכיל 4 ג"ב, ומודול דו-צדדי מציע 8 ג"ב. היעד הראשוני של אלה הוא שרתים בהם צפיפות משופרת וחיסכון בדרישות אנרגיה תמיד נדרשים.

מסך המראה ניתוח של DDR4

Micron מכינה קו מוצרים מקיף הכולל זכרונות RDIMM,LRDIMM,SO-DIMM ו-UDIMM רגילים וכאלה הכוללים ECC. אימוץ טכנולוגיית צפוי במחשבים ונייחים במהלך 2014.

הצפיפות המשופרת צפויה להביא להכפלת הסטנדרט של כמות הזכרון במחשבים, בזמן שהמחיר נשאר דומה לזה של ממוצע כיום.

השוואה בין לבין DDR4

הדגם של מיקרון שיפר את הארגונומיה של המודול כך שהשפה אינה ישרה אלא מתעקלת מעט, כך שקל יותר להכניס ולהוציא את הזכרון מהחריץ.

מיקרון גם עשו השוואה קטנה בין זכרונות , החל מ-DDR1 ב-2000-2001 בתצורת 184 פינים, וכלה בגרסה המתקרבת של בתצורת 284 פינים.

טבלת מידע המראה את השיפורים ב-DDR4 התקדמות סוגי הזכרונות לאורך השנים

"עם קצבי העברת המידע ב-DDR4 כפולים מאלה של בזמן הכרזתו, זכרונות Crucial Ballistix מהווים הדגמה נהדרת לטכנולוגיית הדור האחרון של זכרונות מבית Micron", כך אומר ג'ים ג'ארדין (Jim Jardine) מנהל מחלקת שיווק זכרונות DRAM ומוסיף, "יתרונות אחרים הכוללים מתח נמוך ביחס לזכרונות , יהפכו את לפיתוח חשוב בטכנולוגיית הזכרון שישפיע על מערכות מחשב החל מהמחשב האישי וכלה במרכזי מידע"

בכל דור חדש של , המהירות עלתה במאות אחוזים כמו גם הנפח של שבבי הזכרון עצמם. התקדמות זו צפויה להביא לשיפור נוסף במהירות העבודה של מחשבים אישיים ולאפשר פעולה חלקה יותר כמו גם משחקים ואפליקציות הכוללים תהליכים ומורכבויות רבות יותר בשנים הקרובות.

האם אנו זקוקים לזכרונות מהירים בנפחים גדולים יותר, או שאולי זהו מירוץ שהפך מיותר כאשר התוכנה עדיין לא עומדת בקצב החומרה? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!