דגמי ה-Radeon RX 470 וה-Radeon RX 460 של חברת Sapphire מחייכים למצלמה • HWzone
מחשביםכרטיסי מסך

דגמי ה-Radeon RX 470 וה-Radeon RX 460 של חברת Sapphire מחייכים למצלמה

צמד הדגמים התקציביים החדשים של נראים מוכנים להשקה רשמית בסוף החודש

אחרי כמה ימים של שקט תקשורתי מסויים שאיפשר להכרזות של המתחרה הגדולה שלה לפרוח ולזרוח, נראה כי אנחנו מקבלים סוף סוף התנעה נוספת בעדכונים גם מצידה של AMD – עם מבט נוסף, ואולי הטוב ביותר שקיבלנו עד היום, על דגמי ה-Radeon RX 470 וה-Radeon RX 460, שינסו לטרוף את השוק הבינוני-נמוך בתגי מחיר של בין 100 ל-200 דולר.

בסדרה של תצלומים חדשים אנחנו רואים גירסאות של צמד הכרטיסים החדשים מבית Sapphire, שותפת ייצור וותיקה ואדוקה של AMD, עם דגם Radeon RX 470 שנראה כאילו הוא מבוסס על קירור הרפרנס של מפתחת השבבים, אם כי בצבע כסוף שמספק מראה ייחודי יותר. הדגם עשוי להיות מוצע לרכישה בארה"ב במחיר מומלץ של 180 דולר (ללא מסים) – שיהיה נמוך רק בכ-20 דולר ממחירם של דגמי ה-Radeon RX 480 הבסיסיים, ועשוי להביא לקניבליזציה מסויימת ביניהם להערכתנו.

rr2 rr3

ה- RX 470 בגירסה כסופה (או 'פלטינה', אם תעדיפו)

בנוסף, תמונות אחרות מציגות לנו את מה שעשוי להיות דגם ה-Nitro של ה- RX 460, עם מערך בעל שני מאווררים במימדים מפתיעים עבור דגם שאמור להציע מעטפת תרמית זעירה של 75 וואט או פחות. המימדים הספציפיים טרם ברורים, אך נראה כי גם דגם זה יוצע עם שני נפחי שונים – 2GB לדגם שיעלה כנראה רק מעט יותר מ-100 דולר, ו-4GB לדגם שכנראה יתומחר בעלות שקרובה ל-150 דולר.

rr5

שני הדגמים כוללים מחבר ליצירת מערך CrossFire כפול כרטיסים – מאפיין שכזכור לא זמין ב-GeForce GTX 1060 הטרי, שמכוון לשוק מתקדם יותר עם מחירים של בין 250 ל-300 דולר

השמועות העדכניות חוזות השקה מעשית לצמד הדגמים עוד בסוף החודש הנוכחי, או בתחילתו של החודש הבא – ואם זה אכן יקרה אנחנו עשויים לראות גם תגובה נגדית מ-, עם GeForce GTX 1060 מוזל בעל 3GB של גראפי ואולי גם דגמים נוספים, כך שמשמעם לא יהיה לנו.

rr rr1

שידרוג משמעותי לשוק הבסיסי שהתרגל לקבל "שאריות" ומיתוגים מחדש של ליבות עיבוד עתיקות

תגיות

4 תגובות

  1. הבדל של $20?
    מעניין מה יהיו הביצועים שלו לאומת הRX480 כי סך הכל הם על אותה ליבה רק עם פחות יחידות עיבוד.. מעניין.

    1. אין ולא יהיה כרטיס יותר מתקדם מה-RX 480.
      יש שמועות בנוגע לכרטיס עם ליבה כפולה שלו שנמצא בדרך אבל הליבה שלו היא הכי חזקה שיש לפולריס להציע.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close