גוגל כובשת עוד חלקה ונכנסת לשוק הנתבים • HWzone
מחשביםבית חכם ו-IoT

גוגל כובשת עוד חלקה ונכנסת לשוק הנתבים

האם ה-OnHub הגלילי והייחודי של חברת הענק יביא מהפכה לעולם ציוד הרשת הביתי?

גוגל, ענקית הטכנולוגיה, הכריזה אתמול בערב על מוצר חדש ומפתיע – נתב ביתי (router) ייחודי שפותח בשיתוף עם חברת TP-LINK.

הנתב, המכונה OnHub, תומך בתקן 802.11ac ומקוטלג כ-AC1900.  הוא כולל לא פחות מ-13 אנטנות נפרדות ותומך בו זמנית הן בתדר 2.4Ghz והן בתדר 5Ghz.  לכל תדר מוקצות 6 אנטנות נפרדות, כאשר האנטנה ה-13 מיועדת לבקרה והעברת ההתקנים האלחוטיים השונים בין שני התדרים.

צורתו הגלילית של ה-OnHub וכמות האנטנות מזכירה במידה מסויימת את ה-DIR-645, אותו סקרתי בעבר, שגם הוא כלל מספר רב של אנטנות.

למרות שגוגל לא פירטה את הסיבה לכמות החריגה של האנטנות, יש להניח שהן תומכות במנגנון מסויים של Beam Forming המאפשר למקד את עוצמת השידור בכיוון מסויים.  באופן זה ניתן להשיג טווח פעולה רחב יותר ותמיכה במספר התקנים אלחוטיים, בו זמנית.

onh

הנתב, המבוסס על מעבד מרובע ליבה (APQ8064) של חברת הפועל במהירות 1.4Ghz, מציג עוד מספר תכונות ייחודיות.  הוא כולל רמקול בממשק ובחלקו העליון ניתן למצוא טבעת לדים המספקת תאורת רקע.

כמו כן הוא תומך בטכנולוגית ZigBee אשר מאפשרת תקשורת אלחוטית צרת פס המיועדת לתמיכה בישומי "בית חכם".  בנוסף לכל אלה, הוא גם כולל כניסה אחת בממשק 3.0.

בניגוד לתכונותיו המתקדמות, הנתב דל מאוד ביציאות קוויות – יש לו כניסת WAN אחת ויציאת LAN אחת בלבד, הפועלות במהירות 1G.  מיעוט היציאות מצביע על כך שגוגל מייעדת אותו בעיקר לתקשורת אלחוטית.

כחלק מהכוונה הזו גוגל מבטיחה, שבניגוד לנתבים אחרים המבוססים על תפריטים מורכבים, ההגדרה של הנתב תוכל להתבצע גם דרך אפליקציה יעודית המכונה Google On App מיועדת למכשירים אלחוטיים.

עוד מ-NetCHIEF

הנתב, המגיע בשני צבעים – כחול ושחור – ניתן להזמנה כבר עתה בעלות של $200 דרך החנות של (ומגוןן רחב ערוצי הפצה נוספים) ויסופק ללקוחות החל מה-31.8.2015.

גוגל גם רמזה ש-OnHub אינו המוצר היחידי שלה בתחום הנתבים ושבקרוב היא תכריז על מוצר נוסף, המפותח בשיתוף פעולה עם חברת .

https://www.youtube.com/watch?v=HNnfHP7VDP8

ה-OnHub הוא אבן בניין נוספת במאמץ הבלתי נלאה של לקרב ולפשט את האינטרנט לכלל אזרחי העולם.

הוא מהווה נדבך נוסף בשרשרת הפרויקטים נוספים של החברה כמו Loon, המספק אינטרנט באמצעות בלוני פורחים, ו-Google Fiber המספק במהירות 1G במספר מרכזי ערים בארה"ב.

ב-NetCHEIF תוכלו למצוא סקירות ומדריכים נוספים בנושאי נתבים ורשתות ביתיות

קישורים נוספים

תגיות

2 תגובות

  1. באמת מעניין שעד עכשיו לא היו נתבים מעוצבים (לפחות לא שאני ראיתי). נראה טוב.

  2. מה מצוין תגיד לי מה?
    לא מספיק שהם יודעים מספיק הם ידעו עוד יותר. ולא אני לא פרנואיד, זה אמיתי לגמריי.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close