ב-AMD מאשרים - כרטיסי מסך עוצמתיים חדשים נמצאים בתוכניות שלנו • HWzone
CES 2020מחשביםכרטיסי מסך

ב-AMD מאשרים – כרטיסי מסך עוצמתיים חדשים נמצאים בתוכניות שלנו

על אף ההתמקדות המובהקת בשוק הביניים בתקופה האחרונה – מנכ"לית מפתחת השבבים מבהירה כי ליבות עוצמתיות יותר נמצאות בפיתוח

לאחר שלושה גלי השקות של כרטיסי מסך עבור שוק המיינסטרים ושקט תעשייתי מהדהד בכל הנוגע למוצרי שוק גבוה – רבים החלו לתהות האם ארכיטקטורת ה-Navi המודרנית מבית ב-7 ננומטר אכן מותאמת לכל הדרגים וכל רמות המחיר, או שמא ההצהרות והתקוות המוקדמות של החברה בנושא לא היו מדוייקות מיוחד.

עם הכשלון היחסי של דגמי ה-Radeon Vega אי שם באמצע שנת 2017 וההמרה של ארכיטקטורת ה-Vega אל תהליך ייצור עדכני עם ה-Radeon VII לפני קרוב לשנה אשר לא הצליחה לצבור תאוצה גם כן – AMD נותרה ללא מענה ממשי למוצרי בקטגוריות מחירים של מעל ל-300 דולר בשוק העיבוד הגראפי, כאשר מונופול זה אינו מצב בריא במיוחד עבור הצרכנים ועבור עצמה. תוסיפו לכך את ההכרזה הטרייה של דגמי ה-Ryzen 4000 לשוק הניידים אשר ממשיכים להתבסס על ליבות (בליטוגרפיית 7 ננומטר משודרגת, ראוי להזכיר) וקיבלתם חומר גלם נוסף לשמועות ונבואות שונות אודות הפוטנציאל של .

עוד לא ראינו את הטוב ביותר שיש ל- להציע – אם כי לא ברור האם זה יקרה במסגרת ארכיטקטורת ה-RDNA או במסגרת היורשת המשופרת שלה

לשמחתנו, כעת מגיעה התייחסות רשמית עדכנית מדוקטור ליסה סו בכבודה ובעצמה לעניין, במסגרת אירוע שאלות ותשובות עיתונאי שנערך לאחר מסיבת העיתונאים של החברה ב-CES 2020 – עם הבטחה לכך של- אכן יהיו דגמי שוק גבוה שמבוססים על בשלב זה או אחר.

ל- מצפות כמה השקות רשמיות נוספות במהלך השנה בשוק הנייד – נקווה שיש עוד בשורות גם לעולם הנייח במהלך 2020 (גם ללא התחייבות של ליסה סו בנושא)

אין לנו יכולת להעריך או אפילו לנחש מה יהיו הביצועים של מוצרים שכאלה בשלב הזה (בעבר קיבלנו בקשות מחברת Sapphire לרישום מסחרי הן עבור כרטיסי Radeon RX 5800 והן עבור כרטיסי Radeon RX 5900) – אך השאלה המרכזית לטעמנו היא האם ההשקה תתרחש לפני ש- תצליח להביא אל השוק את דגמי הדור הבא שלה שיבוססו על ליבות בארכיטקטורות 7 ננומטר. במידה וכן כנראה שנוכל לראות כאן תחרות משמעותית אמיתית בקטגוריה, לשם שינוי – אך אם תתעכב בביצוע המשימה המתחרה הירוקה שלה עשויה למצוא את עצמה פעם נוספת בעמדת הובלה איתנה וללא סיכון ממשי.

מנכ"לית הוסיפה הצהרה עסיסית נוספת – עם הבטחה לכך שנקבל מוצרים ראשונים המבוססים על ארכיטקטורת ה- 3 בשנה הנוכחית. רוצים לנחש לאיזו משפחה הם ישתייכו?

מסכימים איתנו, או משוכנעים ששנת 2020 תהיה שנת הפריחה של ללא כל תלות בנסיונות הנגדיים של השחקניות האחרות? בואו לשתף בתגובות.

תגיות

2 תגובות

 1. עד שהם יגיעו למדפים יהיה כבר דור חדש דנדש ל-NV שיהיה דומה בקפיצת הביצועים למעבר בין סדרה 9 ל- 10 שלהם.
  לא מ-AMD תבוא התחרות (וישועת המחירים המטורפים) לסגמנט העליון. אולי אולי אינטל לקראת סוף 2020 תצליח להזיז משהו..

 2. ציטוט של omertgm

  עד שהם יגיעו למדפים יהיה כבר דור חדש דנדש ל-NV שיהיה דומה בקפיצת הביצועים למעבר בין סדרה 9 ל- 10 שלהם.
  לא מ-AMD תבוא התחרות (וישועת המחירים המטורפים) לסגמנט העליון. אולי אולי אינטל לקראת סוף 2020 תצליח להזיז משהו..

   

  לא נראה שבשלב הראשון אינטל מכוונים לשוק גבוה, אבל אני מניח שלאט לאט אינטל תכנס ותהווה תחרות ל nvidia גם בשוק הגבוה.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close