אינטל מציגה את ה-Pentium 350 • HWzone
מחשבים

אינטל מציגה את ה-Pentium 350

ARM – מאחורייך. גם לאינטל יש עם צריכת חשמל נמוכה
 
לאחר שיצרנית השבבים החסכוניים הודיעה כי בכוונתה להגר משוק המכשירים הניידים גם אל שוק השרתים, וחברת HP הודיעה כי בכוונתה להשתמש באותם שבבים על מנת לייצר שרתים חסכוניים בחשמל – מציגה חסכוני משלה כתגובת נגד.
 
אינטל כבר הודיעה כי בכוונתה לייצר "גרסאת שרתים" של מעבדי האטום (Atom), והנה היא מקיימת את הבטחותיה. השבב נושא את מותג הפנטיום ונקרא Pentium 350, כאשר המפרט הטכני שלו באמת מזכיר מעבד אטום כפול-.
 
המעבד מכיל 2 ליבות עיבוד פיזיות במהירות של 1.2 גיגה-הרץ כל אחד, כאשר עם התמיכה בטכנולוגיית ה-Hyper Threading אנחנו מקבלים 4 ליבות לוגיות. המעבד מיוצר בליטוגרפיה של 32 ננו-מטרים ומתאים לתושבת LGA1155, תומך בסט פקודות של 64 סיביות ובזכרון RAM מסוג DDR3 עד נפח של 32 גיגה-בייט, כולל זכרון ECC הפופולארי במערכות שרתים. בנוסף, המעבד אינו מכיל ליבת עיבוד גראפית, כמו כל שאר המעבדים המיועדים לשרתים של חברת .
 
הנתון המפתיע ביותר היא צריכת החשמל הנמוכה עד מאוד של השבב החדש, כשזו עומדת על 15 וואט בלבד. עם זאת, צריכת חשמל זו עדיין גבוהה ברבה משל שבב ה-Cortex A9 של , כאשר זה צורך 2 וואט בלבד.
 
אינטל לא יכולה פשוט לקחת מעבדי פנטיום ולקצץ בצורה דרסטית את צריכת החשמל שלהם, אבל נראה כי החברה כן מבינה כי המלחמה על שבב היעיל ביותר תהיה קשה וכבר לוקחת את הצעד הראשון במערכה נגד שבביה של חברת .


תגיות

3 תגובות

  1. איזה באסה
    רוב האנשים מחכים לפנטיום אם 5 ליבות
    והם מוציאים לנו את המעבד 350 אם צריכת חשמל נמוכה באסה.

  2. לא הבנתי את זה
    איך מעבד כל כך חלש יכול להיות מיועד לשרתים ?

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close