אינטל ו-AMD חוגגות כל הדרך אל הבנק • HWzone
מחשביםמעבדיםטכנולוגיה

אינטל ו-AMD חוגגות כל הדרך אל הבנק

יריבות שעושה רק טוב לכל הצדדים בה? כך בהחלט נראה המצב הנוכחי בשוק המעבדים, אם לשפוט לפי הדיווחים הכלכליים של שתי המתחרות האמריקאיות הוותיקות

עונת הדו"חות הפיננסיים שוב כאן, ומציירת תמונה ורודה ואופטימית למדי עבור לא מעט חברות טכנולוגיה גדולות – וביניהן גם ואינטל, שמציגות הצלחה נאה כל אחת בדרכה ובמונחים שלה.

אינטל הייתה ראשונה בתור, כשחשפה הכנסות שיא של 19.2 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2019, שיפור של כמה עשרות מיליונים לעומת הרבעון השלישי של 2018 שסיפק את הנתון המנצח הקודם של יצרנית השבבים – אם כי ראוי לציין שהרווח הנקי עצמו ירד לרמה של 6.3 מיליארד דולר "בלבד", לעומת 6.5 מיליארד דולר באותה התקופה בשנה שעברה.

הנתונים העדכניים מבית – לא הכי מרשימים אי-פעם בכל המדדים, אך מספיק בכדי להתעלות על ההערכות של האנליסטים ולשמח את המשקיעים השונים

כל החטיבות של , פרט לזו המרכזית של פתרונות העיבוד ללקוחות פרטיים, רשמו צמיחה בהכנסות ביחס לרבעון השלישי בשנת 2018 – חלקן (מובילאיי הישראלית וחטיבת הזכרונות הבלתי נדיפים) באחוזים דו-ספרתיים, עם שיאי הכנסות חדשים שמבהירים כי הצליחה במשימתה להפוך לחברת מידע מגוונת הרבה יותר מבעבר, שכבר לא מסתמכת אך ורק על שבבי השוק הביתי שלה בכדי להתקיים ולתפוח.

כעת, עם תחילת הזרמת המזומנים ממעבדי 10 ננומטר ראשונים ועם תוכניות ברורות להשקת מוצרים מסחריים בתהליך ייצור של 7 ננומטר כבר ב-2021, נראה שהעתיד שצופים לאינטל הוא ורוד אף יותר מההווה – וזה עשוי להסביר מדוע מחיר המניה שלה נמצא בנקודה הגבוהה ביותר שלו בחצי השנה האחרונה.

אי אפשר בלי קצת אינפוגרפיקה, שתציג את המצב באופן נוח ונגיש יותר

התור של AMD הגיע כמה ימים לאחר יריבתה המושבעת, והיא בתורה סיפרה למשקיעים שלה ולשאר העולם על מספרים שאותם לא ראינו ממנה מאז אמצע העשור שעבר, בתקופה השמחה שלפני עידן ארכיטקטורת הבולדוזר ונגזרותיה: הכנסות של 1.8 מיליארד דולר ורווח נקי של 218 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2019, כאשר הנתון הראשון מהווה תוספת של 9 אחוזים לעומת הרבעון המקביל אשתקד ואת ההכנסות הרבעוניות הכי גדולות של המפתחת מאז שנת 2005 (!).

הנתונים של מציגים סוף כל סוף את הפריצה לה המתינו רבים – והעתיד אמור להיות אופטימי עוד יותר

1.276 מיליארד דולר מהכנסות החברה הגיעו מחטיבת המחשוב הביתי והעיבוד הגראפי על כל רבדיו, שמהווים את מנוע הצמיחה הבולט של החברה בעידן זה כמתבקש – כאשר החטיבה האחראית על פתרונות לעולם השרתים, פתרונות משובצים ופתרונות מהונדסים ומותאמים אישית לחברות (במילים אחרות, השבבים אותם אנחנו מוצאים בקונסולות הסלוניות) רשמה דווקא ירידה בלתי מבוטלת להכנסות של 525 מיליון דולר, לעומת 591 מיליון דולר ברבעון הקודם של 2019 ו-715 מיליון דולר באותה תקופה בשנה הקודמת.

ההצטמקות בתחום זה של החברה האדומה מגיעה לכאורה בעיקר בשל הכנסות מופחתות ממוצרי ה-Xbox One וה-PlayStation 4 הוותיקים והבשלים שנמצאים קרוב לסוף דרכם, כאשר צמיחה במכירות משפחת מעבדי ה-EPYC לא מספיקה בכדי לכפר על הפער – אבל גם זה משהו שעתיד להשתנות בהמשך, בהתחשב בדיווחים המבוססים על כך שגם דור הקונסולות הבא של סוני ומיקרוסופט יבוסס על חומרה מודרנית מבית , וגם המגוון של מעבדי ה- בעלי התמחורים התחרותיים עתיד להמשיך ולצמוח.

גם מספקת לנו תמונה מעוצבת עם כל הכותרות ופרטי המידע המרכזיים שצריך לדעת

עבור הרבעון האחרון של השנה ב- צופים זינוק נוסף, אל הכנסות ברמה של כ-2.1 מיליארד דולר ועם צמיחה נוספת ברמות שולי הרווח הגולמי – כך שזה עשוי להסביר מדוע המניה של החברה מציגה גרף עליות אופטימי מאוד במהלך החודש האחרון, ונמצאת במרחק נגיעה מערך השיא שלה מאז שנת 2006.

אז מסתבר שתחרות גדולה ללא פשרות עשויה לתרום לעסקים ולהצלחות של כל הצדדים? מי היה מאמין. כל עוד אנחנו הצרכנים מרוויחים מהמצב, וגם החברות עצמן מוצאות דרך להמשיך להתקיים ולהתקדם – אנחנו בהחלט מרוצים.

תגיות

תגובה אחת

  1. הממממ

    זה בניגוד לתחזיות של כמה מהמבינים ( לפחות בעיני עצמם ) בין גולשי האתר.
    כאלה שהספידו פעם חברה א, ופעם חברה ב'. וחוזר חלילה.

    נו, טוב לדעת שהמצב יציב לטובת הצרכנים.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close