עבור לתוכן
 • צור חשבון

g gabi

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  6
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  8יום 11ש' 33דק' 48שנ'

דירוג

0 ניטרלי

אודות g gabi

 • דרגה
  Zone Newbie

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. תודה! הצעה מעניינת, אבל, באופן כללי יש לה Downside גדול למדיי. הגיבוי at-rest אינו מוצפן. פועל יוצא של זה, לכל מי שיש גישה למכשיר המרוחק עליו "יושב" הגיבוי, יש לו גישה לכל ה-data של כל הקליינטים. מה-documentation עולה שבעת העברת הגיבוי מהקליינט לשרת (at-transfer) המידע מועבר מוצפן. בעקבות התגובה שלך, הגעתי לתוכנת גיבוי נוספת בשם Duplicati, מדובר רק בצד לקוח, לא בצד שרת. היא מאפשרת יצירת גיבויים מוצפנים ושמירת הגיבוי במגוון גדול של אפשרויות (רשת מקומית, שירותי אחסון שונים ועוד). השילוב של Duplicati יחד עם "תוכנת צד שרת" בשם Minio (ניתן להתקין על לינוקס / חלונות / מק) נראה כבסיס מבטיח ליצירת מערכת גיבוי. מניח שהחל משבוע הבא אתחיל לעניין יותר לעומק ברעיון הזה, אולי אפילו ניתן יהיה ליצור חיבור מאובטח בין קליינטים לשרת (לא שזה כזה קריטי כי המידע עצמו מוצפן, סה"כ ה-AccessKey לשרת יהיה גלוי אם מישהו יאזין לתעבורה. וודאי שיש השלכות נוספות אם החיבור לא יהיה מאובטח). הסיפא של הדברים שלך, היא הנקודה חשובה מאוד. כרגע, המקום בו אני רוצה למקם את המכונה עליה "ישב" צד השרת נמצא מאחורי NAT כפול ויש אפשרות שליטה רק להגדרות הפנימיות יותר, כך שפתיחת פורטים לא רלוונטית. אם מישהו מכיר פתרון חינמי כלשהו, אשמח מאוד! כרגע הפתרון היחיד עליו אני חושב הוא שירות כמו ngrok.com (החינמי לא רלוונטי כי אין address reservation) או רכישת מינוי VPN שנותן IP ציבורי + Dynamic dns כלשהו.
 2. התקציב לא הוגדר כך שקשה לי לענות על זה. שירות גיבוי בענן כמו backblaze עולה כ-$60 לשנה למחשב. עקרונית חשוב לי ביותר לבצע גיבוי מרוחק למחשב אחד, אבל, ברור שיש יתרון ל"ענן פרטי" כך שאוכל להציע לקרובי משפחה אפשרות גיבוי מרוחק. שרת FTP בקונסטלציה זו או אחרת? רעיון שנשמע ששווה לעיין בו. אבל, מה בנוגע להצפנה של המידע בדרך אל / מה-FTP? אשמח לשמוע / לקרוא עוד...
 3. אולי זה יעזור... שני קישורים. אחד מהאתר של oneplus, השני מרדדיט. https://forums.oneplus.com/threads/static-tv-snow-screen.491016/ כל מיני משתמשים דיווחו שמעט אלימות כלפי המכשיר יכולה לפתור את הבעיה. אמין? לא אמין? Who knows.
 4. תודה! אבל אני לא רואה המלצה :-) בנוגע לגיבוי, תהיתי אם לפתוח דיון חדש. אבל, אם כבר הזכרת את העניין.... האם יש NAS כלשהו (עדיפות לקנוי בלי התעסקויות) המאפשר שימוש כ-Offsite backup? כלומר, שעל מחשב X תרוץ תוכנה כלשהי ותגבה את מה שהמשתמש יחליט לכונן NAS שנמצא במקום אחר (לא בתוך אותה רשת פנימית. ללא VPN וכו').
 5. עם מסגרת חוסך לך עבודה. ברוב מוחלט של המכשירים מדובר במסך בלבד, ללא רכיבים נוספים. יש מכשירים בהם האפרכסת / פומית מודבקות למסך והסרת הרכיבים האלו מהמסך השבור עלולה לפגוע בהם.
 6. חיפשתי בפורום, עלעלתי כ-8 חודשים לאחור. צריך לקנות HDD חדש. מחשב בייתי. מיועד לנתונים בלבד. מ"ה מותקנת על SSD. פער המחירים לא נראה קריטי. כמה שקלים לפה או לשם. מה עדיף, WD BLUE או SEAGATE BarraCuda GREEN? עריכה: שאלת הגיבוי offsite מופיעה בהודעה השלישית בדיון.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close