Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

Maor Fedida

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  43
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  172יום 12ש' 30דק' 26שנ'

דירוג

17 ניטרלי

אודות Maor Fedida

 • דרגה
  Zone Wannabe

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. עידן אם כך זה יכול להסביר את זה גם שיש ישומים שעובדים מהר יותר שיש פחות ליבות וליבה בודדת גבוהה יותר ותדר גבוה יותר כפי שמר חשמל ציין . אלו ישומים שלא עובדים טוב בחישוב מקבילי כמו ישומים אחרים שכן עובדים טוב בחישוב מקבילי ואילו שם נקבל תוספת ביצועים ככל שיהיו יותר ליבות. כלומר אני לא הופתע אם ה10 ליבות הזה ה7900 של אינטל יהיה מהיר יותר באותם ישומים גם מ16 הליבות של אינטל שעדיין לא יצא.
 2. הבנתי ותודה על התגובה המהירה, אשמח לעוד דעות והתעמקות בנושא.
 3. הסברה שלי מתבססת על כך שחברה שהיא יחסית בנחיתות מבחינת מכירות לעומת המתחרה שלה או המתחרים היא תעז יותר להיות חדשנית כדי להטות את כף המכירות כי לה יש פחות מה להפסיד, ואילו החברה המובילה במכירות יחסית תהיה שמרנית יותר(עדיין יהיו חידושים) ותלך על יותר בטוח, לדעתי רק אחרי 5-10 שנים בתחום הטכנולוגיה רואים איזה גישה הצליחה. כמובן שמי שמבין לעומק בטכנולוגיה הזו ובכלכלה יכול לנתח ולהעריך את הסיכויים של יחסי הכוחות בין החברות במכירות ובשליטה הטכנולוגית בסגמנט השוק הגבוה. אולי זה כמו מטולטלת וההובלה נעה מחברה לחברה, כאן יש לנו שוק של דאופול לכן יכול להיות שזה דווקא עובד לטובת החברה שבנחיתות יחסית במכירות במקרה שלנו אמד מאחר ונתח השוק יחסית גדול(יש רק שני שחקניות עיקריות) היא יכולה להרשות לעצמה להעז להיות חדשנית ועדיין לשרוד את זה אם זה לא הלך לה או רק חלקית מאשר מצב של שחקניות רבות ותעוזה חדשנית יכולה לעלות בפשיטת רגל כי יש פחות נתח שוק לכל אחד-זו סתם השערה בשלוף, מצד שני אולי שוק עם הרבה שחקניות בטווח הארוך היה מביא ליותר חדשנות, מי יודע. בכל מקרה כמו שnec הציע יהיה מעניין לבדוק את הטכנולוגיה ולהבין יתרונות וחסרונות ולמי הגישה טובה יותר לטווח הבינוני עד הרחוק וכמו שנק ציין זה לא טרוויאלי ואני מניח שהנושא לא פשוט.
 4. חשבתי שדווקא אמד היא יותר חדשנית יחסית מנבידיה שהולכת יותר על בטוח לכן יחסית מצליחה יותר בסגמנט השוק הגבוה לפחות. כי שאתה חדשני לפעמים המוצרים שלך לא בשלים ף, להיות יותר חדשני יש לזה יתרונות וחסרונות. כמובן שההשערה שלי היא לא מבוססת ונשענת רק על תחושה והשערה
 5. מעניין, תוכל קצת להרחיב בנוגע ליכולת נידוף טרמית? הכוונה כאן לקצב סילוק החום? אני לא מתמצא בזה, לכן אני כאן גם כדי ללמוד לגבי תדר המעבד של 8-10 אני מודה שזה היה ניחוש "תחושת בטן" ואין לי על מה להסתמך והתכוונתי כאן למעבד בודד בלי שום ליבה נוספת כך שהוא יהיה גדול יותר וכל המכניקה שלו תועדף לתדר גבוה כמה שיותר ואם אני מבין ככל שהשטח גדול יותר קל יותר להתמודד עם בעיות חום וצפיפות. לגבי התעשיה ואיך הם ממסחרים ונוהגים, תודה על החידוד , משתלם להם להשקיע ולשתף פעולה עם יצרני תוכנה כי כך הם קוטפים את הפירות אחר כך. זו תעשיה גדולה, נתון מעודכן מראה שזו תעשיה של 100 מילארד דולר בשנה שוק הגיימינג(על זה דיברתי כאן בדיון בהקשר לתעשית הגיימינג)
 6. כמובן, תרגיש חופשי להביע כל דעה מבלי לחשוש שזה יתפרש כ"קטילה". אני מסכים איתך שכרגע משחקים לרוב מנצלים 4 ליבות וגם זה לא כל המשחקים. עם הזמן המשחקים נהים מורכבים יותר ותובענים יותר מבחינת כוח עיבוד נדרש, זה לא קורה באופן לינארי כמו החומרה שמתקדמת כל הזמן בתוכנה זה אחרת, כרגע הגענו לתקופה שתדר המעבד הגיע למחסום שלו של אזור ה5 מגהרץ(לדעתי אפשר מעבד ליבה אחת שיגיע לל8-10 אבל זה לא משתלם לטווח הארוך כמו ליבות) מכאן ואילך השיפור יהיה בעיקר בליבות ובצריכת חשמל ורק מעט בהרצים של המעבד, באיזושהו שלב יהיה משחק שידרוש יותר כוח חישוב(שאלה של זמן) ואם כוח העיבוד כבר לא מגיע מתוספת של הרצים כמו שהיה בעבר, אפילו כיום יש פיתוח שמתעדף את ניצול תדר המעבד מעל פני תמיכה טובה יותר בליבות אולם כאמור אנחנו מגיעים לנקודה שבה תוספת הכוח מגיעה בעיקר מיותר ליבות וניצול יעיל יותר שלהן ראה ערך אמד רייזן ופתיחת התחרות בין אמד לאינטל אחרי קיפאון כמדומני של כ5 שנים נראה לי או יותר. ולכן מפתחי משחק שירצו לקבל תוספת כוח חישוב יצטרכו לפנות לניצול טוב יותר של ליבות ןךתמיכה של יותר מ4 ליבות וכך זה יהיה כמו מעגל שמזין את עצמו...יגיע הכותר AAA הראשון המושקע שבאמת מפיק תועלת יותר מ4 ליבות ויגרום לגיימרים ברחבי העולם לשדרג מחשבים ולהגביר מכירות מעבדים עם הרבה ליבות, וכך לדעתי תוך מספר שנים זה יהיה הסטנדרט בתעשיה הזו, לכן מי שקונה מעבד עם יותר מ4 ליבות לדעתי יהיה לו מחשב עם אורך חיים ארוך יחסית. מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי, זו כמובן רק דעתי, ומי שיש לו תובנות ומידע נוסף שמערער על מה שאמרתי או מרחיב תרגישו חופשי.
 7. בסופו של דבר גיימינג יתמוך יותר ויותר בריבוי ליבות, כבר בכותרי AAA קרובים לדעתי, זו הולכת להיות מגמה ועיקר השיפור יתקבל בתמיכה(גם אופטימזיה ועוד ולא רק ביותר ליבות) הולכת וגדלה בריבוי ליבות וזה בתורו יגביר את מכירות המעבדים לשוק הביתי בתחום הגיימינג. זה יקח קצת זמן אבל יקרה בסופו של דבר. השוק המשרדי והשימוש הביתי ללא תוכנות מקצועיות וגיימינג כבר לא יפיק תועלת מההתקדמות הטכנולוגית הזו חוץ מצריכת חשמל נמוכה יותר אולם גם כאן יתכן ויגיע ישום פורץ דרך שישנה את זה כמו גלישה באינטרנט דרך מציאות מדומה מה שיחייב מחשבים חזקים יותר גם לשוק הביתי "הרגיל". בכל מקרה יהיה מעניין
×
 • צור חדש...