תוכן niron - HWzone פורומים
עבור לתוכן
 • צור חשבון

niron

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  82
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

כל דבר שפורסם על-ידי niron

 1. אני מניח שאתה מתכוון ל-enable/disable. במצב נוכחי קח בחשבון שיכול להיות מצב שבגלל שיש סיכוי שחיבור ה-PCIe לא תקין, יכול להיות שאם תבטל את כ.המסך הפנימי (disable) והחיבור לכ.מסך החיצוני לא תקין - לא תהיה תצוגה כלל והלוח לא יהיה שמיש עד שתוציא את הסוללה של הלוח ותאפס את הגדרות הביוס (יחזיר את התצוגה בחזרה לכ.מסך של הלוח). לשיקולך.
 2. זה שאין מארז לא קשור ולא משפיע. אם לא מחובר כמו שצריך עד הסוף ובצורה יציבה בהחלט כן יכול להשפיע.
 3. (כעקרון ההגדרה הזו אמורה לעבוד) איזה אפשרויות יש חוץ מ- auto?
 4. תבדוק אם יש הגדרה של תצוגה בביוס (שמורה למחשב לעלות מכרטיס גרפי של הלוח - internal\onboard graphics או מכרטיס מסך חיצוני). אם אין אז מאוד אפשרי שחיבור ה-PCIe על הלוח לא תקין.
 5. לא מנתקים חומרה (פנימית) כשהמחשב פועל, אתה יכול לשרוף את הרכיב ורכיבים נוספים!
 6. יש כמה אפשרויות שכדאי לבדוק לפני שפוסלים את הלוח: 1. זה אכן אפשרי שחיבור ה-PCIe לא תקין. 2. איזה ספק כוח יש לך? בדקת שהוא מתאים לכרטיס מבחינת צריכת חשמל ושהוא תקין? ניסית לחבר ספק כוח אחר? האם לכרטיס יש יציאת מחבר Pcie6/8 שלא חוברה? 3.ניסית לנתק את כבל ה-VGA (הכחול) שמחובר ללוח ולראות אם המסך מראה תצוגה מהכרטיס לאחר אתחול? 4.ניסית להחליף כבל HDMI ולבדוק חיבורים אחרים במסך/בכרטיס? יכול להיות שאחד החיבורים הללו לא תקין. 5.האם ההרד דיסק חדש או שהייתה עליו כבר מע' הפעלה קודמת עם דרייברים/דרייבר של כ.מסך לפני שחיברת את הכרטיס? אם כן, האם הוסר הדרייבר הקודם עם תוכנת DDU דרך safe mode והאם הותקן דרייבר עדכני של Nvidia?
 7. קודם כל צריך להבין אם זו בעיה חומרתית (מקלדת או מקשים תקולים) או תוכנתית (דרייברים/אופיס/תוכה אחרת או מע' הפעלה). איזו מע' הפעלה יש לך? מה הכוונה בכל פורמט? ניסית להסיר ולהתקין מחדש את האופיס? כל פעולה של copy paste לא מצליחה או רק בתוכנה ספציפית? זה קורה לך גם בהעתקה רגילה של קבצים במע' ההפעלה? ניסית לחבר עכבר/מקלדת אחרים לאותו מחשב, לאתחל מחדש ולראות אם זה חוזר? יכול להיות גם שאחד הדרייברים של העכבר/מקלדת לא תקין והסרה והתקנה מחדש יסדרו את הבעיה. 1.תנסי קודם לאתחל את המחשב ולראות אם זה חוזר. 2. אם חוזר - תחליפי מקלדת+עכבר, תאתחלי את המחשב ותראי אם זה קורה שוב. *** אם כבר בדקת את תוכנת האופיס (הסרת והתקנת מחדש) וראית שהבעיה לא שם - 3. אם חוזר - יכול מאוד להיות שיש בעיה עם הדרייברים של העכבר/מקלדת או קבצי מע' ההפעלה נפגמו, ואז תעשי את הפעולות הבאות: 3.1 בשורת החיפוש תכתבי CMD ותריצי כמנהל - 3.2 בחלון השחור שייפתח תכתבי sfc /scannow ותלחצי על מקש ENTER. הוא יריץ בדיקת תקינות של קבצי מערכת. בסיום תראי אם הוא כותב שמצא קבצים פגומים ואם תיקן או לא.
 8. מציע לך לפנות לתמיכה של Dell ולפתוח על זה קריאה: 1809444693 יבקשו ממך את קוד ה-Service Tag (נמצא בדרך כלל בתחתית הלפטופ). הם יבדקו אם המחשב עדיין באחריות ואם צריך אולי גם יחליפו רכיב (בהתאם לבדיקה שלהם).
 9. קודם תנסה לחבר ל-dimm (חריץ זכרון) שונה - כמובן שהמחשב צריך להיות כבוי בזמן החלפת החריץ. תעבור על כולם אחד אחד (אולי באחד מהאחרים כן יעלה). אחת הסיבות למסך שחור בהפעלה הוא תקלת זכרון. אם עדיין אין תצוגה, יכול מאוד להיות שדגם מודול הזכרון שקנית לא נתמך/לא נתמך כראוי ע"י הלוח. תנסה להחליף מודול זכרון. כמובן שיש אפשרות שהכבל שחיברת מהמחשב למסך לא תקין אך אני יוצא מנקודת הנחה שכבר בדקת את זה.
 10. תראה אם הוא מזוהה בביוס, יכול מאוד להיות שמדובר בדיסק תקול. תכבה את המחשב. תנתק ותחבר מחדש (תנסהלהחליף כבל SATA ו/או פורט בלוח). תפעיל מחדש ותראה אם זה חוזר. תנסה את אותה הבדיקה גם על מחשב אחר אם יש לך. תבדוק ב-Disk Management אם יש אפשרות להפוך את הסטטוס של הדיסק מ-Offline ל-Online. אם התקלה חוזרת כנראה שמדובר בתקלת דיסק.
 11. לפני התקנה מחדש, תבדוק אם יש לך בביוס מצבי UEFI/Legacy. אם כן - תבדוק אם שינוי מצבי בקר ה-SATA השונים (IDE/AHCI/RAID) גם במצב UEFI וגם ב-Legacy יגרמו למע' ההפעלה לעלות. כדאי לנסות להריץ windows repair\startup repair (יש לך 10 או 7?) עם דיסק התקנה של מע' ההפעלה שמותקנת, ברוב הפעמים זה לא עובד - לפעמים כן. אפשר לנסות לתקן את ההפניות בזמן עליית המחשב למע' ההפעלה דרך CMD מדיסק ההתקנה: bootrec /fixmbr bootrec /fixboot bootrec /rebuildbcd אבל גם זה לא תמיד עובד. בכל מקרה, לפני התקנה מחדש של מע' הפעלה (אם תתקין) - תגבה את המידע שחשוב לך מהדיסק. תחבר אותו כדיסק נוסף במחשב אחר ותעתיק את המידע שאתה צריך לדיסק און קי או דיסק גיבוי חיצוני.
 12. אפשרות הגיונית, אבל נראה שמסובך בשבילו לבדוק. דורש מישהו עם ידע (טכנאי/איש סיסטם).
 13. PXE לא אמור להיות רלוונטי לבעיה במקרה זה. בדרך כלל PXE זו הפנייה לעלייה מהרשת מכתובת מסויימת ( לדוג' סביבת עבודה ארגונית מ-Domain, כמו שרת התקנות או טרמינל כלשהו) ולא רלוונטי לרשת ביתית. לכל היותר זה יסתכם בזה שזה יעכב את זמן העלייה עד שיעבור ל-boot device הבא. קודם כל, כדאי שתבדוק את השלבים שהציע jackhammer (יכול לקחת זמן וכדאי להתעכב ולבצע כמו שצריך כדי לשלול או למצוא את המקור). אם לאחר הבדיקות הבעיה לא נפתרה, בהיעדר מידע יש עוד כמה דברים שכדאי לשלול: האם MODE בקר ה-SATA CONTROLLER מוגדר כ-IDE/AHCI/RAID ???? שינוי הגדרה של הבקר מזו שהייתה כשהותקנה מע' ההפעלה יכולה לגרום לכך שמע' ההפעלה לא תעלה (לרוב מוגדר כ-IDE במחשבים ישנים או AHCI). 1. יכול להיות שחלק ממחיצות העלייה של מע' ההפעלה (system reserved/UEFI partition) נמצאות על דיסק ה-IDE שמחוץ ל-boot order? (לפעמים אם יש יותר מהרד דיסק אחד חלק ממחיצות אלה מוגדרות פיזית על דיסק אחר מזה שמותקן עליו כונן C). תנסה להחזיר את דיסק ה-IDE ל-boot order במיקומים שונים בסדר העלייה ולראות אם זה עולה. אם לא, תחזיר מחוץ ל-boot order כמו התמונה שצירפת. 2. כאופציה אחרונה תמיד תוכל להחזיר את הגדרות הביוס לברירת המחדל (load default), במידה ולא הגדרת ידנית סדר עלייה מסויים. בחלק מהמקרים זה פותר את הבעיה. *** שים לב שאם שינית הגדרות בביוס (חוץ מסדר עלייה), אם אתה לא זוכר או לא בטוח מה ואיך - אל תמהר לשנות לברירת המחדל כי אח"כ להגדיר מחדש (ללא ידע) יכול להיות בעייתי ויכול לגרום יותר נזק מתועלת .
 14. לוחות (ויצרנים) שונים יאפשרו גישה לביוס דרך לחצנים שונים, לכן שאלתי. באופן כללי: To enter BIOS via function key Turn the PC on. The PC screen displays the Lenovo logo. Immediately and repeatedly press (Fn+) F2 or F2 or via F1 key. Accessing the BIOS may take multiple attempts.
 15. איזה מחשב יש לך? (שולחני/נייד) אם נייד - איזה דגם? אם שולחני, איזה דגם לוח יש לך?
 16. אתה יודע מה קרה לפני כן (הודעת שגיאה כלשהי, עדכון Windows, הפסקת חשמל)? בדקת שההרד דיסק מזוהה בביוס ומוגדר לעלות ב-boot order?
 17. אם זה מחשב ישן, לפני שאתה פונה ליצרן, כדאי לבדוק: 1. אם פורט ה-SATA שחיברת אליו בלוח (וכן הכבל SATA) הם אכן sata3 ולא sata2, כי אז מהירויות הקריאה/כתיבה אכן יפחתו משמעותית. 2. שבביוס/UEFI בקר sata controller mode לא מוגדר כ-IDE אלא כ-AHCI. ** שים לב שאם כבר התקנת מע' הפעלה, שינוי של מצב הבקר יגרום לכך שמע' ההפעלה לא תעלה, ויש להתקין מחדש, או לחילופין לחזור למצב הקודם. 3. יכול להיות שעדכון ה-firmware של ה-SSD יפתור את הבעיה.
 18. לפי מקור הבעיה שכתבת, נראה הבעיה היא בדרייבר של כ.המסך - נוידיה (nvlddmkm.sys). תוריד את תוכנת DDU (להסרת הדרייבר של כ.המסך), תכנס ל-safe mode ותסיר אותו משם עם התוכנה. אח"כ תתקין מחדש ותראה אם זה חוזר. אם כן - יכול להיות שהסיבה נובעת מבעיה בדייבר עצמו (גרסה בעייתית) או שגרסת ההתקנה שהורדת לא מתאימה. אם התקלה מתרחשת שוב, אם יש לך התקנה קודמת שעבדה, תנסה להתקין אותה ולראות אם זה חוזר. דברים שכדאי לבדוק: 1.בדקת שהדרייבר שהורדת מתאים? 2.איזה משחקים אתה משחק ובאיזה הגדרות? (אולי המעבד/כ.המסך לא עומדים בדרישות הגראפיות ו/או המע' לא עומדת בהתחממות וצריכת החשמל). 3.אתה מחובר למסך חיצוני או משתמש במסך של הלפטופ? (אם כן, מסך 1080 או 4k?) 4.האם עבד תקין במשחקים לפני ההתקנה מחדש? אופציה נוספת היא להריץ בדיקת benchmark שתבדוק את תפקוד הכרטיס תחת מאמץ, במקביל לבדיקת טמפרטורות.
 19. תבדוק עם תוכנת CrystalDiskMark. ה-840 הוא דיסק SATA, ז"א שהוא מוגבל עד ל-560 מגה גג. ה-970 EVO הוא NVME ז"א הרבה הרבה מעל המהירויות של ה-840.
 20. none77 תודה על העזרה. תגובת EVGA : מצרף לידיעת מי שמתכנן לקנות כרטיס 3090 כשבכרטיס יש 3 חיבורי pcie (במקום 2). דגם ספק Corsair שהם מדברים עליו הוא SF750 It is not possible to use the card with just two 6+2pin connectors as all three connections would need to be powered and it is not recommended to use an adapter to split the connections to power two as it would double the load on the single cable. Since all three connections need to be powered it would not run. If you can change the power supply that has three connections it would be safe however it would not work with just two connections. If the power supply in the enclosure takes standard SF power supplies then you can change it however reviewing the Corsair power supply it only has two power cables with the 4 connections so you would have to share a cable between two connections which is not recommended as it could cause stability issues. Please note that the non-FTW3 versions of the card have just two power connections so if you where to go to a non-FTW3 version it would work in the case as-is. Regards, EVGA
 21. תודה על המענה המהיר. לגבי הספק החלופי - צריך להיות ל- Razer Core X enclosure שזה למעשה egpu ולא למארז מחשב שולחני. לפי פורום egpu המידות של הספק כך שיתאים ל-Razer Core X enclosure צריכות להיות 88mm x 151mm x 142mm: Jumping in late to the response, however I noticed that most of the commercially available PSUs, especially those that would offer higher wattages or gold/titanium ratings tend to be too big to install as a drop-in replacement for the Core X. Unless you are willing to remove the bracket that holds the 120mm case fan, you will need to find a PSU that has the following dimensions +/- 1mm (I used a metric tape measure) 88mm x 151mm x 142mm If you exceed the 88mm depth by too much, you will bump into the PCB board inside the Core X If you exceed the 142mm depth, you will have to remove the fan bracket <--This is your most likely limiting factor** If you exceed the 151mm depth, you are ok as there is still room between the top of the PSU and the Core X's outer enclosure https://egpu.io/forums/psu-cables/replacement-psu-razer-core-x/ השאלה אם כדאי לוותר על מאוורר ה-120mm הפנימי לטובת ספק במסגרת המגבלות של המידות בegpu, כאשר בהרבה ביקורות על כרטיס ה-3090 אומרים שמייצר המון חום.
 22. שלום לכולם, לכרטיס מסך הנ"ל יש שלושה חיבורי 2+6 / 8 פינים, אך בספק סטוק של Razer יש רק 2 כבלי 2+6 פינים (הספק אינו מודולרי). ז"א שניתן לחבר רק 2 מתוך 3 חיבורים שעל כרטיס המסך. באתר Razer מצויין שה-EGPU תומך בסדרה 30 (בתחתית העמוד): Compatible NVIDIA® graphics chipsets: Geforce™ RTX 30 Series https://www.razer.com/gaming-egpus/razer-core-x/RC21-01310200-R3U1?__cf_chl_jschl_tk__=4c3f5ea074b4ee5147b1920cb3fc3a142a32741d-1609421719-0-AcaGOtO8Jiwl2R2maWyCr-k-VkwipXNH4BUi7nrz-yw9lbr4Dt6gfICHKgt8zaX3IPOqIMJxTyMwNVOPP8u5iCTwDSKp7yFgo3QQlyd9RF1dBkRajrJBAoLua82B5DCZje0GX26OwM0qhsg1IqiovsVVeuynBpnMDi4I1aWkjynmvMKvMKNHYnWvr8kUmJmTbjFiV5_I_J38Dh5S-yFe-6ovuPHURczAhVhMxF25Fk6-cAlCQlcJJbFpAOvXQWEBCBsOwyu-ZSLMxfMRSkNT5Zf5DX9Uuplkfpsk1ZRRxFGP30Fh2AIbugncK0XXvT6VBLKkfjoK1QK5iPsun-3AQHXS7VLK77rzQ-OxKHRKQKh1bN8aQwMpaJuYmslwGR1flZxl2oWd8sDDhTGQ8NR-O8rl2Z-5BPWPxGegCtrsaH6k בעמוד המוצר של EVGA כתוב: Requirements Minimum of a 750 Watt power supply. Three available 8-pin or 6+2pin PCIe power dongles Total Power Draw : 350 Watts https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=24G-P5-3987-KR אני מניח שהם מתייחסים לקונפיגורציה של מחשב שלם (לוח,מעבד,זכרונות,אחסון וכד') ולא לתצורה של כרטיס בודד ב-egpu enclosure. בביקורת של הכרטיס באתר techpowerup ציינו שצריכת החשמל של הכרטיס מגיעה לסביבות ה-500W: https://www.techpowerup.com/review/evga-geforce-rtx-3090-ftw3-ultra/29.html השאלות שלי הן: 1. כפי שציינתי, האם אפשרי להשתמש ב-2 חיבורי 2+6 פינים בלבד (במקום 3 חיבורים), למרות שלכאורה הכרטיס דורש 3 חיבורים למתח יציב? 2. אם יש רק 2 חיבורים במקום 3, האם זה מגביל את יכולות הכרטיס, ובאיזו מידה? 3. והכי חשוב - האם זה בטוח? אני מעדיף לא להשקיע בהחלפת ספק יקר שיתאים למידות הegpu הזה, אם ספק הסטוק יכול לעמוד בדרישות צריכת החשמל ללא כל סכנה (נגיד של התלקחות המחבר בשל העומס). אם כן יש צורך, לאיזה ספק אתם ממליצים להחליף (כמובן לפי מידות ה-Core x). קראתי של-Corsair SF750 יש בעיה עם כרטיסי 3080 3090: https://forums.evga.com/RTX-3090-FTW3-Ultra-PSU-Question-m3137389.aspx בפורום של EVGA רוב המגיבים כתבו שיש לחבר רק 3 חיבורים (ולא 2) ושצריך להחליף ספק. בפורומים אחרים כמה כתבו שאם מחברים רק 2 הם עלולים להתקלח בשל העומס - אני לא יודע עד כמה זה מבוסס וזו נקודה חשובה - ולכן השאלה. פניתי גם ל-Razer וגם ל-EVGA אך עוד לא קיבלתי תשובה מאף גורם. אשמח לעזרתכם. ניר
×
 • צור חדש...