עבור לתוכן
 • צור חשבון

yigael_o

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  587
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • Days Won

  1
 • זמן מחובר

  393יום 17ש' 46דק' 7שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי yigael_o

 1. לא חושב שיש פה מישהו שיפתור את שיעורי הבית שלך. אם יהיו לך שאלות נקודתיות כנראה יעזרו.
 2. אני ממליץ ללמידה על גרסת האקספרס. בעיקרון זו גרסה מוגבלת מכל מיני בחינות כאשר המגבלה העיקרית היא DB עד גודל של 10GB. לא משהו שאמור להטריד אותך בלימודים: תקרא: https://en.wikipedia.org/wiki/SQL_Server_Express הורדה: https://www.microsoft.com/en-us/sql-server/sql-server-editions-express בהצלחה. עריכה: אם אתה רוצה DB לדוגמה כדי לעשות עליו נסיונות אתה לא הראשון. נסה את ה DB החינמי שכמעט כולם לומדים עליו... https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/framework/data/adonet/sql/linq/downloading-sample-databases
 3. זה יעזור אם תגיד באיזו שפה. בגדול תתחיל מלרשום את שם השפה ו RANDOM בגוגל וזה כנראה כבר יקדם אותך לא מעט.
 4. בוא נתחיל מהבסיס. האם אתה מבין ששרת ה SQL והתוכנה שהורדת הם שני דברים שונים? מה שהורדת היא תוכנית שמתחברת לשרת SQL, לא ה SQL עצמו. מתנצל אם זה כבר ברור לך אבל אני לא יודע כמה אתה מכיר.
 5. לא תמיד. אני בן 41 ולא נתקל בבעיות. אבא שלי עבד בתחום עד שיצא לפנסיה. אף אחד מאיתנו לא נכנס בגיל כזה אבל אם אתה אחרי עבודה ראשונה אז זה נשמע לי אפשרי לחלוטין. האם לפותח הפוסט יש אפשרות להתקבל לעבודה אחת (משפחה, חברים, אפשרויות אחרות)
 6. אני מקווה שכתבת את זה בצחוק. אבל בגלל הסיכוי הקטן שלא וגם בגלל שאחרים יכולים לקרוא את זה אז הנה התשובות: לחלל לא שולחים רק דלק אלא גם חמצן מנועי דלק מוצק הם חזקים מאוד אבל לא ניתנים לכיבוי לאחר הדלקתם ולכן משמשים בדר כלל רק להוצאת הטיל מהאטמוספירה למסלול מעל כדור הארץ: https://he.wikipedia.org/wiki/מנוע_דלק_מוצק מנועי דלק נוזלי הרבה יותר קלים לשליטה אבל יש להם חסרונות אחרים: https://he.wikipedia.org/wiki/מנוע_דלק_נוזלי יש עוד הרבה מידע ופרמטרים שהשמטתי פה אבל המחמצן תמיד מגיע עם הדלק. אחרת אין בעירה. הסיפור של NASA הוא אחר לגמרי. הרוסים באמת השתמשו בעפרונות. גם האמריקאים. זה יצר בעיות בחלל. שימוש בעפרונות גורם לאבק (הגרפיט העיפרון) פשוט לרחף באוויר מה שמפריע לנשימה וגם פוגע במערכות סינון האוויר. באמריקה, בלי קשר ל NASA היתה חברה שהשקיעה מיליון דולר בפיתוח עט שכותב בכל מצב, באוויר, מתחת למים והם גילו שגם בתנאים של חוסר כוח משיכה. הם פנו ל NASA והציעו להם להשתמש בעטים שלהם. מה שהיה מצב של WIN-WIN לשני הצדדים. להם יש עטים ולהם יש פרסום שכסף לא יכול לקנות.
 7. הערה קטנה, לבוגר תואר של 3 שנים ובוגר תאר של 4 שנים יש בדיוק אותו ניסיון. 0. הכל תלוי בנוסף למה שאתה יכול לעשות גם במזל וגם בתחום שתחליט לעסוק בו. מכיר באופן אישי בחור תותח שעובד באלת"א בצוות פיתוח אלגוריתמים כשיש לו רק תואר ראשון. כמעט כל השאר בעלי תעודט דוקטור למתימטיקה או מדעי המחשב. אבל היכולות שלו לא ניתנות להכחשה אז הוא הצליח להתקבל...
 8. והסיבה שיש מיקור חוץ כזה היא עלויות השכר המטורפות של מפתחים בישראל. והיכולות של המפתחים בישראל, למרות העלויות הגבוהות שלהם, הם אלה שגורמות להרבה חברות להישאר פה ולא לסגור פה ולעבור לחו"ל. מכיר לא מעט אנשים שאם היו יכולים להוציא ממפתח הודי חצי ממה שמוציאים ממפתח ישראלי היו מפטרים ברצון את כל צוות הפיתוח הישראלי ומגייסים צוות הודי גדול פי 4 וזול פי 5. זה עדיין לא ממש קורה. אגב, יש מפתחים הודים מוכשרים מאוד. הם פשוט לא נשארים בהודו, חפש אותם בצוותי הפיתוח המובילים בחברות בארה"ב. כשעבדתי מול צוות פיתוח של מוצר במייקרוסופט הופתעתי לגלות שחלק נכבד מהמפתחים שם הודים... אבל אז הייתי צעיר.
 9. אני לא יודע אם אני נקרא טרול מבחינתך או לא אבל בדקתי היום וערך הביטקויין הוא 6,496 $ אז זה לא הערך המקסימלי שלו אבל אני עדיין רואה שאם הבחור היה קונה כשהערך היה 32$ הוא היה מרוויח המון. אני רואה שאתה מתייחס לזה בתור תרמית אבל המציאות מראה שאנחנו טועים. (אני אומר אנחנו כי אני לא סומך על זה ולכן לא השקעתי בזה, אבל מבחינה כלכלית נטו אני ואתר טועים, לפחות בנקודת הזמן הנוכחית)
 10. במקומך גם הייתי מוחק את הלוגו הטיפשי של "אידיוט בחוץ" זה לא מראה דברים טובים על יכולת הדיון שלך.
 11. יש כל כך הרבה טעויות וחוסר דיוק שאני לא בטוח מאיפה להתחיל. אף אחד לא מדבר פה על חברות ולא אכפת לו מחברות. מדברים על מוצרים. אני וגם אחרים נשמח אם יבואו עוד מתחרים שיהוו תחרות אמיתית. כרגע לא רואה את זה קורה. אין פה סיבה לדחוף לאג'נדה כזו או אחרת. בכל מקרה לגופו צריך להגיע לפתרון המשתלם ביותר. הדוגמה של בזק היא דוגמה גרועה. אני מניח שאתה צעיר אבל אני זוכר את התקופה שהיה צריך להמתין 10 (!!!!) שנים עד להתקנה של קו בבית ואם שיחדת את הפקיד קוצצו כמה שנים מזמן ההמתנה. בזק היתה חברה גרועה שבגלל שהמדינה מנעה תחרות בה לא היה לה שום תמריץ להתייעל ומי שסבל היו הלקוחות. היום היא פחות גרועה כי התחרות שאיפשרו גרמה לה להבין שהיא תתיעל או תימחק מהשוק. את המשפט שלך שטוען שבזק עד היום הכי איכותי אני פשוט לא מבין, מאיפה הבאת את זה? אני גרתי ב 4 דירות בעשור האחרון ובכל אחת מהן התשתית של HOT היתה עדיפה. מדובר על רמלה, לוד ורחובות. העדיפות משתנה ממקום למקום. זה שאצלך זה נכון לא אומר שזה כך בכל מקום אחר. ובקשר להבדל (שטענת שאינו קיים) בין בזק לאינטל. ההבדל הוא שמיים וארץ. בזק חברה שנהנתה מהגנת המדינה ולכן זיללה באופן מובנה בלקוחותיה כי האופציה האחרת היתה לקשור חוט בין קופסאות ריקות של יוגורט. אינטל תמיד נאבקה במתחרות. למזלה ברוב הפעמים המוצר שלה היה יותר כדאי (לא תמיד יותר טוב) מה שהפך אותה למה שהיא היום.
 12. היי, אני רואה שזה דיון ישן אבל רציתי לעדכן כמה דברים בקשר לנושא (ההתחלתי, לה מה שנגררתם אלוי בהמשך) אני כבר יותר מחצי שנה בפפר שזה באמת רק בנק לאומי. יש יתרונות זה ללא עמלות. בכלל. לפחות כל עוד אתה בפלוס ולא חורג. מבחינתי זה מעולה. יש גם יתרון שאהבתי שברגע התשלום באשראי קופצץ לי הודעה בטלפון. זה מאוד נוח וככה פעמיים זיהיתי גביית יתר. בדרך כלל זה התריך ממני לעבור בסוף החודש על הפירוט ושם זה לפעמים סיפור. זה זה מיידי. העברות מחשבון לחשבון מתבצעות בקלו ונוחות באפליקציה. בקשר לשיקים למרות שקיבלתי אני לא משתמש אז אין לי דעה.
 13. תודה על התגובות. קיבלתי סדר גודל. מתחיל לבדוק מה עדיף לי.
 14. יש לך הערכה לתקציב הנמוך ביותר הנדרש לזה (שוב, ללא דיסקים)?
 15. רק שיעבוד ברשת כמו NAS רגיל. מבחינתי זה רק אומר כרטיס רשת אחד ואחרי ההתקנה (עוד לא ביררתי איזה לינוקס כדאי להתקין) אין אפילו צורך במסך. למעט מקום לדיסקים וכרטיס רשת מה אני בכלל עוד צריך? לא תכננתי על RAID חומרתי. רק בתוכנה אם אחליט להפעיל בשלב מאוחר יותר. יש משהו ש NAS צריך ולא חשבתי עליו?
 16. היי, רוצה NAS. שוקל בין 3 אפשרויות שונות: 1. לקנות NAS. 2. לקחת מחשב ישן (בחינם) ולהפוך ל NAS. 3. לקנות מחשב חדש (זול ככל האפשר) ולהפוך ל NAS. אני מברר פה בקשר לאופציה השלישית בעצם. כמה צריך לעלות מחשב, הזול ביותר האפשרי? אני כמובן לא מכליל את עלות הדיסקים. אותם אני ארכוש בנפרד.
 17. רואה שזו הודעה ישנה. עונה למען משתמשים שיחפשו שאלה דומה בעתיד. בכל מקרה תואר קצר יותר. ההבדל הוא גדול מאוד. נניח שהוא בן X. אחרי תואר 3 שנים יישארו לו Y שנים עד לפנסיה. אחרי תואר 4 שנים יישארו לו Y-1 שנים עד לפנסיה. מיד לאחר התואר הם יעבדו בשכר כמעט זהה, נניח 14,000ש"ח. אבל זה שלמד 3 שנים יעבוד שנה אחת יותר. אבל לא השנה הראשונה. אלא בסוף, לפני הפנסיה, כשיש לו ניסיון ומעמד. נניח שזה שכר של 35,000ש"ח לכל הפחות(סביר שזה יהיה הרבה יותר ואם נתחשב בפיחות זה כנראה יהיה יותר מפי 2) זה אומר שההבדל של שני התארים הוא לכל הפחות 420,000ש"ח. וכנראה יהיה הרבה יותר.
 18. לא למדתי בשני המקומות האלה. אבל עשיתי קורס בלימודי החוץ של הטכניון. ובעברי היותר רחוק למדתי במכון סלע. מבחינתי יש לך אפשרויות הרבה יותר טובות. (לפי סדר) 1. תואר בטכניון במדעי המחשב\הנדסת תוכנה\הנדסת חשמל. 2. תואר אחר בטכניון, כל תואר שהוא. 3. הנדסאי בטכניון (תוכנה) https://www.pet.ac.il/הנדסת_תוכנה_(מחשבים) 4. הנדסאי בטכניון (הנדסת חשמל\אלקטרוניקה) https://www.pet.ac.il/הנדסת_חשמל https://www.pet.ac.il/הנדסת_אלקטרוניקה 5. יחידה ללימודי חוץ בטכניון (פיתוח והנדסת תוכנה) https://cont-edu.technion.ac.il/programs/מחשבים-וטכנולוגיה/פיתוח-והנדסת-תוכנה-tcsd/ 6. יחידה ללימודי חוץ בטכניון (מפתחי תוכנה בסביבת NET.) https://cont-edu.technion.ac.il/programs/מחשבים-וטכנולוגיה/tcnp-מפתחי-תוכנה-בסביבת-net/ 7. יחידה ללימודי חוץ (קורס פיתוח אתרי אינטרנט) https://cont-edu.technion.ac.il/programs/מחשבים-וטכנולוגיה/פיתוח-אתרי-אינטרנט/ דירגתי את זה כך כיוון שאמרת שאתה מתעניין בפיתוח אתרים. אני חושב שזה יעניק לך מספר דברים. בכל אחת מהאפשרויות זה ייתן לך רקע יותר עמוק מרק הבנת טכנולוגיות ה LATEST מה שיאפשר לך להשתדרג יותר בקלות כשהטכנולוגיות ישתנו. בנוסף החותמת של הטכניון מעלה באופן משמעותי את סיכויי הקבלה שלך לעבודה, את השכר עצמו כולל התנאים וגם את הפרוייקטים הראשונים שייצא לך לעבוד בהם. הפרוייקטים הבאים זה כבר לפי איך שתוכיח את עצמך. בכל מקרה בהצלחה.
 19. אני לא מכיר אבל אם זה מחזור שלישי בהגדרה לא קיים בוגר ולכן אין מישהו שמכיר אדם לא קיים.
 20. מה זה סייעת? נראה לי ששינו כמה דברים מאז שסיימתי ללמוד...
 21. במחשב שהשתמשת בו תקופה הייתי חושד בתוכניות שהתקינו אותם במחשב שלך ומפריעות. במקרה שלך אולי יש בעיה חומרתית. קרה לי פעם עם מחשב שהיתה לו בעיה בקירור (מחשב חדש לחלוטין) סודר אחרי שבוע על ידי מי שקניתי ממנו, החליף קירור...
 22. אין בעיה לשאול. אני אפילו מוכן לענות. מאז הלימודים עסקתי במספר תחומים. מפתח C/CPP. מפתחC#. יועץ ומוחה ALM וגם בתחום ה DEVOPS. מה שאני עושה רוב הזמן בעבודה החדשה שלי זה פיתוח C#.
 23. איזה בעסה. ממש רציתי כאלה: https://gizmodo.com/two-months-after-announcing-new-smart-glasses-intels-k-1825383260
 24. זה מה שראיתי שגרם לי לחשוב. http://www.wsgf.org/article/review-dell-p4317q-4k-uhd-monitor
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close