עבור לתוכן
 • צור חשבון

Yuval Shay-El

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  10
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  13יום 3ש' 38שנ'

דירוג

1 ניטרלי

אודות Yuval Shay-El

 • דרגה
  Zone Newbie

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. רק להוסיף שכמה ימים לאחר ההתכתבות פה למעלה פניתי ל- TMS עם המפרט שהוצע לי כאן בקבוצה. הם ביצעו התאמות קלות במפרט, בהתאם למה שיש להם כרגע (מארז וזיכרון), וכן לדבריהם חייבים ספק יותר חזק. קיבלתי את המלצתם. המחשב עובד מצויין כבר כחודש, וכולם מרוצים מצ"ב המפרט
 2. אני בד"כ קונה ב- KSP, החנות קרובה לביתי והמחירים הוגנים. הפעם בהחלט התאכזבתי. אני לא אחזור על כל הסיפורים שהמוכר אמר, אבל הם בפירוש לא נשמעו אמינים. ייתכן, אגב שההצעה שהרכיבו לי היא טובה כשלעצמה, אבל היא חורגת לחלוטין ממה שהגדרתי לו בהתחלה בנוגע לתקציב ולשימושים. כל מה שהוא השיג זה להבריח אותי מהחנות. טעות של המוכר. הוא היה צריך להתחשב במה שהצגתי לו ומקסימום לעשות התאמות קלות. אני כנראה עדיין אחזור לחנות לקנות רכיבים ספציפיים, כשאני יודע בדיוק מה אני רוצה והמחיר שלהם טוב. אבל פה, כשהיתה להם הזדמנות לעשות מכירה של מערכת שלימה -- הם פשוט פיספסו.
 3. אני, אגב, לא התכוונתי לאפשרות של התקנה לא חוקית. לפעמים יש אפשרויות חוקיות שמיקרוסופט לא רוצה שנדע עליהן, כגון רישיון משפחתי שנדמה לי שהיה פעם. בגלל זה תיארתי את המצב הכולל בבית. אבל אני מבין שכנראה אין מוצא מרכישת חלונות 10 והמחיר לא ירד מ- 410 ש"ח לערך.
 4. למה? לפני 5 דק' לימדו אותי פה שעדיף פעמיים 4GB בשביל dual channel (ושעדיין יש 2 סלוטים להרחבה), אז מה היתרון בסטיק אחד של 8GB?
 5. ייתכן שלא הבנתי, gaming זה לא התחום שלי, יש לי כנראה מה ללמוד. אבל, כאמור אני מבין מדברייך שעדיף כרטיס מסך ייעודי בשילוב עם Ryzen 5 2600, רק שאין פה הסכמה על הכרטיס, אם מבוסס על GTx1050 או GTx1650 ואם 2GB מספיק.
 6. זה חייב לעבוד ב- 1080P באיכות שלא תגרום תיסכול. אני אגב בעין לא רואה הבדלים קיצוניים בין שתי התצוגות בלינק ששלחת (2400G מול 3400G), ה- 2400G נראה לי קצת יותר חד, אבל זה יכול להיות סוביקטיבי. 3400G כתוב קצת יותר fps , אבל אני לא יודע אם מישהו רואה בעין את ההבדל בין 37 ל - 40 fps (בקולנוע זה בכלל 24 fps) בכל מקרה אני לוקח לתשומת ליבי את ההמלצה לכרטיס מסך ייעודי.
 7. בנוגע למפרטים של RoronaZoro (פלונטר) ו- Jabberwock (טי אם אס) קודם כל משמח לשמוע שאפשר לעמוד בתקציב של כ- 2.5K ואפילו כולל windows10, ובנוסף בין שתי ההצעות יש התאמה ממש גבוהה לדעתי, אותו מעבד AMD Ryzen 5 2600, מארז וספק Antec (דומים במידה), זיכרון 8 GB (פעמיים 4 GB - אגב, אין אפשרות לכרטיס אחד של 8 GB שייתן אפשרות הרחבה?) ו- SSD 250 GB, וחלונות 10. ההבדלים הבולטים הם בכרטיס גרפי, ובלוח אם. אני צודק? אני מקווה שההסכמה הזו מעידה על כך שזה באמת הכיוון המומלץ בהתחשב בצרכים ובתקציב.
 8. ומה דעתך על Ryzen 5 3400G ? ראיתי בדיקת ביצועים טובה, אך בסיכומו של דבר טוענת שאין שיפור משמעותי ל- Ryzen 5 2400G אם הבנתי נכון. https://www.techspot.com/review/1878-amd-ryzen-3400g/ בגדול קלטת את הראש שלי, אבל אני רוצה להיות בטוח שאני לא מתחיל נמוך מדי...
 9. בזמן שאני קורא ולומד את שני המפרטים ששלחו פה למעלה אז אענה בעניין מערכת ההפעלה, או לפחות אשאל. זו באמת שאלה נפרדת כמו שכתבתי בהתחלה. במחשב שהלך היה windows 7 ששודרג ל- windows 10 כשמיקרוסופט איפשרו עידכון בחינם. אין עליו מדבקה. האם אפשר להעביר למחשב חדש? יש לי עוד מחשב די מושבת שבו יש windows 7 שלא שודרג. ויש עוד מחשב (האישי שלי, כלומר עובד) שבו היה windows 7 Home 64bit OEM (יש מדבקה) ששודרג ל- Windows 10 Home 64bit כשאפשר היה, אבל הוא עובד כאמור. האם יש לי אפשרות לחסוך את עלות הווינדוס עם הנתונים הללו?
 10. המחשב הביתי המשפחתי קרס, צריך להקים מחשב חדש, שבניגוד למחשב הקודם יוכל גם להריץ משחקים כגון פורטנייט. לא הייתי קורא למחשב - מחשב גיימינג אלא מחשב ביתי עם יכולות גרפיות שמאפשרות להריץ פורטנייט ברמה סבירה. ראינו (אני והבן שמגלה התעניינות במפרטי המחשב) באינטרנט המלצה למחשב גיימינג למתחיל מבוססת על AMD Ryzen 5 3400G שהכרטיס הגרפי המובנה שלו מספק (כנראה) יכולת מספקת להרצת פורטנייט. מצאתי מפרט דומה להמלצה ב- KSP במחיר 1.7K : https://ksp.co.il/?uin=16111&select=.269..391.#complist אבל כשבאתי לחנות אמרו לי שהיכולת הגרפית של המעבד לא מספיקה, שצריך להוסיף כרטיס גרפי, שצריך להגדיל ספק, שעדיף מעבד i5, שצריך עכבר גיימינג, פד גיימינג, מקלדת גיימינג וכו' וכו', ובקיצור הוציעו אותי עם הצעה ב- 5.5K (כולל ווינדוס 10 הום OEM ב- 500 ש"ח, שזה כבר שאלה אחרת אם אני חייב או לא...) זה הרקע. בקיצור, מחפש מפרט למטרות כמו שהגדרתי : מחשב ביתי + גיימינג בסיסי (פורטנייט) תודה מראש --------------------------------------------------------- אני מוסיף את השאלון בעריכה, לצורך הבהרה אם דרוש : 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? 2.5K אפשר חריגה 2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? ביתי משפחתי (אינטרנט, אופיס, סרטים) + משחקים ברמת פורטנייט 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) אין 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? רצוי, אך לא קריטי. מחשב נמצא בסלון בסביבה משפחתית, לא בחדר שינה... 6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא מתוכנן, אלא אם כן מומלץ 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? ווינדוז כנראה שכן, והרכבה בחנות. 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, איזור מרכז. 9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מוקדם ככל האפשר. 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? יציאת HDMI, וגם אפשרות חיבור למסך שני (רצוי). 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? לא במיוחד, בתנאי שהמחשב מספיק חזק כדי לתמוך בתוכנות נפוצות 3-4 שנים. 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close