אפל וסמסונג גורפות 99 אחוז מרווחי שוק הסלולר

  20/05/2012

main-tech 

5

התחרות בתחום מכשירי הסלולר קשה כיום יותר מאי פעם, ואת זה ממחיש היטב סקר שוק עדכני של חברה בשם Asymco

עולם המכשירים הסלולריים פורח ומשגשג (בעיקר תודות למכשירי הסמארטפון), אבל זה ממש לא אומר שההצלחה מובטחת לכל אלו שמתחרות בו – נהפוכו.

בתקופה האחרונה, לצד ההצלחה המטאורית של מכשירי האייפון מבית אפל אשר שוברים פעם אחר פעם את השיאים של עצמם, אנו רואים עוד ועוד יצרניות נודעות וותיקות שמתקשות להשאיר את הראש מעל המים – מוטורולה, LG, סוני (עוד בתקופה שהייתה 'סוני אריקסון'), יצרנית מכשירי הבלאקברי RIM וכמובן נוקיה, כולן נאבקות בכדי להציג ולו רווח מינימלי עבור חטיבות המכשירים הסלולריים שלהן.

אפל לא רק "טרפה" את רווחיהן של מתחרותיה,
אלא גם יצרה לעצמה מקורות רווח חדשים

מי שדואגת להמחיש את המצב הלא פשוט (תלוי עבור מי) בעזרת כמה גרפים צבעוניים ואינפורמטיביים היא חברת האנליסטים Asymco, לפיה אפל וסמסונג לבדן אחראיות עתה ל-99 אחוז מרווחי שמונה החברות המרכזיות בשוק מכשירי הסלולר.

במילים אחרות, ברבעון האחרון של שנת 2011 דיווחו שלוש יצרניות בלבד על רווח בתחום – אפל (עם 73 אחוז מכלל הרווחים), סמסונג ו-HTC. חמש היצרניות המרכזיות הנוספות, מוטורולה, RIM, סוני אריקסון, נוקיה ו-LG, דיווחו כולן על הפסדים, זאת על אף שסך הרווחים עצמם בשוק המכשירים הסלולריים זינק בתוך כשנה מרמה של כ-6 מיליארד דולר לרמה של כ-15 מיליארד דולר.
המחבר מציין כי מקור מרכזי לרווחים העצומים של אפל מגיע מחברות הסלולר השונות, שמבקשות להציע את מכשירי האייפון ללקוחותיהן.

ההצלחה שלהן תייאש את המתחרות?

מה צופן העתיד עבור השוק הזה? האם עולם מכשירי הסלולר באמת הופך לכזה בו רק מספר מינימלי של שחקניות יכולות להצליח, ובעתיד הלא רחוק נראה התכנסות והצטמצמות של כמות החברות המתחרות בו?
אתם מוזמנים לשתף אותנו בתחזיותיכם, וגם להיכנס לקישור הבא בו תוכלו למצוא את נתוני השוק שאספה Asymco במהלך ארבעת השנים האחרונות.

התגובה הזאת קיימת; נראה שכבר אמרת את זה.

האתר משתמש בקבצי Cookie על מנת לשמור את המועדפים שלך.

Current template: single.php