חפש לפי כתב:
אפשרויות חפש בכותרות בלבד מתאריך: עד תאריך:
בסדר
ברוך הבא לאתר HWzone
כבר רשום אצלנו
עדיין לא רשום אצלנו?
שלום אורח,
ברוך הבא לאתר המחשבים הגדול והותיק בישראל.
באתר תוכל למצוא תוכן מגוון ומעודכן אודות כל תחום
המחשבים - החל מחומרה ומידע טכני מעמיק, דרך משחקי מחשב וקונסולות, גאדג'טים וסלולר, ועד כל מה שחדש ומעניין בעולם הטכנולוגיה והאינטרנט ברמה היומיומית.
אוהב מחשבים וטכנולוגיה? הגעת למקום הנכון!
כניסה למערכת
צור חשבון חדש אורח יקר, אם ברצונך להצטרף לקהילת החברים הקבועים שלנו, אנא הירשם דרך עמוד ההרשמה. תהליך זה הינו חינמי לחלוטין ולוקח דקה אחת בלבד. לאחר מכן, תוכל להנות מיתרונות רבים הזמינים למשתמשים רשומים בלבד.

תודה,
צוות האתר

הירשם

מזגן אינוורטר – שווה או לא?

שעות הצהריים מתלהטות יותר ויותר – ולכם עדיין אין מזגן? אם כן, האם מזגן אינוורטר באמת שווה את המחיר, חסכוני ו"ירוק יותר"?
 
את ימי הקיץ הלוהטים של ארצנו הקטנטונת קשה מאוד להעביר בלי מזגן, או לפחות בלי מאוורר צמוד. במידה ואתם עדיין מתים מחום בדירה ולא מצננים אותה באמצעי משהו, אולי הדיון הזה שהתפתח בפורום צרכנות יוכל לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ברכישה הבאה שלכם.
 
כולכם ודאי ראיתם את הפרסומות או נתקלתם באנשי מכירות שטענו כי מזגנים בעלי מדחסי אינוורטר (Inverter) יעילים יותר, מקררים את החדר מהר יותר וחוסכים בין 30 ל-50 אחוזים בצריכת החשמל שלהם.
 
עם זאת, העובדה היא שהמזגנים כולם משתמשים באותם המדחסים והשוני היחיד בניהם הוא בבקרים האלקטרוניים המבקרים את הטמפרטורה בחדר ומכוונים את פעילות המזגן והמדחס לפיה. בערך כמו שבקרת אקלים ברכב עובדת.
ההבדל היחיד – לוח בקרה 
בעוד שמזגן "רגיל" יעבוד כל הזמן על הטמפרטורה שנקבעה על ידי המשתמש, מזגן אינוורטר ישתמש בלוח הבקרה האלקטרוני על מנת לבקר את פעולתו של המזגן. בכל מקרה, פעילות המזגנים בכלל לא משנה לצרכן הרגיל, זאת משום ששני המזגנים יעבדו אצלו בדיוק אותו זמן ובאותה הנצילות.
 
לדוגמה, אם אתם רוצים לקרר חדר, אתם תפעילו את המזגן, בין אם זהו מזגן רגיל או מזגן אינוורטר, עד שתחושו בנוח בטמפרטורה של החדר. ברגע שהטמפרטורה תהיה לשביעות רצונכם, תכבו את המזגן.
 
לעבודה רציפה, ולא תמיד לבית
מזגני אינוורטר מיועדים יותר למקומות בהם יש צורך במיזוג אוויר אוטומטי ללא התערבות המשתמש, כגון מתחמי קניות או מקומות ציבוריים – ושם באמת התכונות של הבקר האלקטרוני של מזגני האינוורטר יוכלו לחסוך בעלויות החשמל.
 
כמו כן, נשמעו טענות על כך שמזגני אינוורטר אינם מייבשים את האוויר ופועלים בצורה שקטה יותר. טענות אלה, כמובן, אינן נכונות, זאת משום שעוצמת הרעש תלויה במדחס ובמאוורר ולא בבקר האלקטרוני, וכן כל מזגן באשר הוא מייבש את האוויר בחדר כתוצאה מפעולתו.
תגובות
28

 1. 1
  11010010110 07/07/2012 17:17

  גם לא
  היתרון של אינוורטר הוא כשלמשתמש מפריעים ההדלקות והכיבויים של מזגן רגיל

  אבל הוא ירגיש אותם בדרך כלל, אם זמן המחזור של התרמוסטט ארוך מידי. זה יקרה אם המזגן חלש מידי לחדר, עובד אל עוצמת אוורור נמוכה מידי (ולא מרחיק מעצמו מספיק את הענן של האוויר הקר), או הפילטרים מלוכלכים

  במצב כזה, הזמן שבו המזגן לא עובד (מזרים אוויר אבל המדחס מכובה) מתארך, ולקראת הסוף שלו המשתמש מרגיש ש "אין קור". ואז הוא מוריד את הטמפ' של המזגן. ואז המזגן לוקח יותר חשמל, לא בגלל שאינו אינוורטר אלא בגלל ששמו אותו על טמפ' נמוכה יותר

  מזגן רגיל שנבחר בעוצמה גבוהה מספיק לחדר, ומתוחזק נכון לא יגרום לבעיה כזאת

  במקומות גדולים (כמו מה שנכתב בכתבה כמקומות שבהם יש יתרון לאינוורטר), הנפח הגדול הל החדר דווקא יכול לשמש לייצוב הטמפ' ממזגן רגיל. בחדרים כאלה המזגן רחוק יותר מהאזור שרוצים לקרר ולאוויר לוקח יותר זמן לחזור למזגן – מה שיגרום לאותה בעיה של מחזור ארוך מידי. הפתרון לזה הוא לא דווקא אינורטר, אלא כשמתקינים את המזגן יש לשים את החיישן טמפרטורה במקום הרצוי בחדר ולא להשתמש אם החיישן המובנה של המזגן

 2. 2
  מיכאל 07/07/2012 18:16

  אינוורטר כן יעיל אבל לא לכולם
  כל מה שנכתב בכתבה מבוסס על פורומים ולא על ידע טכני.

  ראשית כל הבקרים כן שונים אבל זה לא מה שמייחד את טכנולוגיית האינוורטר אלה זו הדרך לשלוט על הנדחס היחודי. הטכנולוגיה היא בתוך המדחס עצמו.
  מדחס רגיל עובד בשיטת הבוכנה כאשר הוא מסוגל לייצר לחץ קבוע שמזרים את הקרר בצנרת, לאומת זאת מדחסי האינוורטר, גם כן בוכנות, בעזרת הבקר מסוגלים לשנות מהירות ולעבוד בלחצים משתנים.

  בגלל הבדל המשמעותי הזה מזגן עם מדחס רגיל בהפעלה לוקח לו זמן לקרר את החדר ואז הוא נכבה עד שהחיישנים מרגישים שהחדר שוב התחמם ואז הוא נכנס שוב פעם לפעולה, כמו שרואים בגרף המדורג.
  לאומת זאת מזגן עם מדחס אינוורטר בהפעלה נכנס למצב הכי מהיר שלו ומקרר את החדר במהירות עד לטמפ' רצויה. להבדיל ממזגן רגיל הוא לא נכבה וממשיך לעבוד במהירות מאוד נמוכה כדי לשמור על הטמפ, כמו שרואים בגרף הגלי.

  הדרך היחידה להחליט על איזה מזגן ללכת זה לבדוק את השימוש שלו:
  אם אתם מדליקים ומכבים את המזגן שלכם מספר פעמים ביום אז תלכו על מזגן רגיל.
  לאומת זאת אם הכוונה שהמזגן יעבוד כל היום רצוף אז כאן טכנולוגיית האינוורטר תראה את היתרונות שלה. בהפעלה הוא יקרר מהר ובמהלך כל היום הוא יצרוך אנרגיה קטנה משמעותית ממזגן רגיל. זאת הדרך היחידה לחיסכון!

  זאת הסיבה ולא התוצאה שבמשרדים ובאירגונים רצוי להשתמש באינוורטר. בביתים מומלץ להשתמש במזגן רגיל אלא אם כן אתם יושבים כל היום בבת.

  מבחינת נפח החלל אין שום קשר לטכנולוגיה כזו או אחרת. על הנפח משפיע גודל המזגן שנמדד בתפוקה שלו ביחידות BTU.

  מבחינת הרעש ההבדל היחיד הוא רק ביחידה החיצונית שבה האינווטר בהילוך איטי יותר שקט, אבל זה לא משפיע על היחידה הפנימית, שם הרעש הוא מהמפוח.

  מקווה שתיקנתי כמה מהטעויות בכתבה.

 3. 3
  HaVoC_850 07/07/2012 18:58

  הכתבה צריכה עדכונים
  יותר מדי סתירות. אי אפשר להוציא ממנה מידע ולדעת שאוא אהמין.

 4. 4
  אני 07/07/2012 19:06

  אינוורטר
  לי אומנם יש עדיין לא אינוורטר . אבל לחדר כמו שלי : עליית גג , יש לי תחושה שעדיף אינוורטר . מכיוון שיש מקור חום אחד שהוא מאוד חזק : התקרה . וצריך לנטרל אותו . הפסקה של פעולת המזגן שיושב צמוד לתקרה "עולה" ביוקר . ברגע שמקור החום לא מנוטרל . הפעלה חוזרת של המזגן אחרי שהוא נכבה מצריכה פיצוי של קירור חזק , עוצמתי ויקר על מנת לקרר את מקור החום שוב . לדוגמא : אם החדר ללא קירור בכלל , המזגן הזה שהוא קטן בעוצמתו לא יוכל לקרר את החדר באמצע היום לאחר שהחדר כבר חם מאוד . המזגן הזה יעיל רק אם יושבים בחדר ומקררים אותו משעות הבוקר ( כמו פעולה של מקרר ) . לכן יש לי מזגן מיני מרכזי שמופעל לצרכים אלה.
  זה מזגן מאוד חזק ובזבזני שטוב רק לקירור מהיר . שמירת הטמפרטורה נעשית בצטרה טובה וחסכונית על ידי המזגן העילי הקטן.

  אפשר לחשוב על עוד דוגמא טובה . מזגן שישוב צמוד למקור חום בחדר כמו : חלונות גדולים , קיר דק יחסית , וכד' . מקורות החום האלה צריכים ניטרול קבוע בזמן בעוצמה נמוכה והפסקה של הקירור אפילו לזמן קצר מאוד "עולה" ביוקר כי קשה לקרר את מקור החום אח"כ בחזרה .

 5. 5
  barak_11 07/07/2012 19:33

  לא הסברתם את ההבדל בתכלס…
  מערכת בקרה של מזגן "רגיל" עובד בשיטת on/off. משמעות הדבר היא כשהמדחס עובד הוא עובד בעוצמה מקסימלית עד שיגיע לטמפ' הקירור/חימום הרצויה ואז יכבה לגמרי, עד ששינוי הטמפ' יגיע לדלתא והמדחס יכנס שוב לפעולה.

  מזגן אינוורטר לעומת זאת, הוא מזגן שבו המדחס עובד כל הזמן – אבל עוצמת העבודה שלו משתנה ע"י וויסות מהירות הסיבוב של המנוע החשמלי (שמניע את המדחס) בהתאם לדרישת הקירור/חימום.

  בגלל זה נהוג להגיד שמזגני אינוורטר שקטים יותר – מכיוון שהמדחס שלהם לא תמיד עובד בעוצמה מקסימלית ולכן מייצר פחות רעש בחלק מהתנאים. אבל אל תטעו – מתכוונים ליחידה החיצונית שממילא יושבת מחוץ לבית.

 6. 6
  11010010110 07/07/2012 20:30

  ל 4
  המקרה שלך, והמקרים האחרים מהדוגמאות, הם לא מקומות שצריכים אינוורטר. אלה מקומות שצריכים פתרון נוסף בנוסף למזגן, כדיי למנוע מהחום להגיע

  אם למשל הדירה שלך היא בקומת גג, תמתח על הגג, בגובה 0.5-1 מטר בערך, רשת צל שחורה. (אם יש שם בוילרים וקולטים סולאריים תנמיך אותה בהתאמה באיזור שלהם, אבל אל תיתן לשטחים גדולים של הגג להיות בשמש)

  ולא משנה איזה מזגן יש לך, הרשת הזאת תקרר את החדר שלך משמעותית, ותוריד משמעותית מאוד את צריכת החשמל של המזגן

  באותה מידה כל הדוגמאות האחרות – חלונות גדולים וכדומה – מצלילים אותם על ידי תריס ונציאני, ועוד יותר טוב על ידי צלעות אופקיות מחוץ לחלון שמסתירות את אור השמש לפניי שהוא מגיע לזכוכית

  אם אתה יוצא החוצה ביום חם, תשים לב למשהוא נוסף – חם משמעותית כשאתה נמצא לייד משטחי בטון ואספלט שנמצאים בשמש. הם מקרינים IR, שמגיע אליך מהכיוון שלהם גם אם אתה עומד בצל כנגד אור השמש הישיר – אתה לא עומד בצל כנגד האור שלהם. משטחים כאלה יכולים להקרין IR גם לתוך מבנה דרך החלונות – לכן ניתן להסתיר אותם על ידי כיסוי שלהם – ברשת צל, בצמחייה וכדומה – וזה מקרר את התופעות שלהם

  גם במקרה של קיר חיצוני – תכסה אותו מבחוץ – תמתח עליו (צמוד אליו) רשת שעליה יגדל צמח מטפס כלשהוא (הצמח גם מאדה מים וזה יכול להוסיף קצת לירידת הטמפרטורה), או סתם רשת צל

  יתר הסיפור מסתכם בזה : אם ההפסקות של המזגן "יקרות מידי", זה אומר שהן ארוכות מידי והטמפ' של מקומות בחדר מספיקה לעלות בזמן הזה. האם המזגן נמצא על מהירות אוורור גבוהה מספיק ? האם הפילטרים נקיים ? האם הוא מספיק חזק בשביל החדר ? כל אחד מהגורמים האלה מוריד את המהירות שבה האוויר עובר דרך המזגן, ומאריך את הזמן שלוקח לאוויר לעשות מעגל בחדר ולחזור למזגן – ובכך את זמן המחזור של התרמוסטט

 7. 7
  איתי החשמלאי 08/07/2012 00:29

  זה ממש לא נכון
  אינוורטר (dc inverter air conditioner) הוא מזגן אוויר שביחידת המדחס שלו מנוע הפועל בזרם ישר במהירות משתנה.
  כאשר משנים מהירות במנוע רגיל, הפועל בזרם חילופין מתקבל גם שינוי בכוח המנוע. לכן מנוע כזה אינו מתאים להפעלת מזגן במהירות משתנה – שימוש בו יגרום למנוע להיעצר בעת הורדת מהירות. מנוע עדיף להפעלת מזגן במהירות משתנה הוא מנוע בזרם ישר . במנוע כזה ניתן להוריד מהירות ועדיין לשמור על כוח שיספיק להפעלת מדחס המזגן. הפעלת מזגן בשיטת dc inverter air conditioner מאפשרת עבודה רציפה של המזגן כאשר בשלב ההדלקה של המזגן המנוע מסתובב במהירות גבוהה. לאחר שהמזגן הגיע לטמפרטורה הרצויה המנוע יוריד מהירות, אז ישמור על מהירות נמוכה ומתאימה לצורכי המשתמש. במזגן רגיל המדחס נעצר עד אשר תעלה הטמפרטורה במספר מעלות ואז שוב פועל בעוצמה גבוהה.
  יתרונות שיטת dc inverter air conditioner הם:
  יצירת טמפרטורה דרושה בזמן קצר (נדרש מזגן גדול יותר ובעל תפוקה מקסימלית גבוהה יותר מהנדרש לחלל הממוזג, על מנת לאפשר יתרון זה ).
  עבודה רציפה של המנוע שומרת על אורך חיי המנוע (מתבטא רק במערכות מיזוג תעשייתיות. כמעט ואיננו משמעותי במזגן ביתי
  בהפעלה במצבים רגילים כאשר אין טמפרטורה קיצונית בחוץ וכאשר מכוונים את המזגן לטמפרטורה חסכונית (25 מעלות) ניתן להגיע לחסכון בחשמל של עד 30 אחוזים (מחייב מזגן בעל נצילות COP גבוהה יותר, ובעל תפוקה מקסימלית גבוהה יותר מהדרוש לחלל הממוזג
  מזגנים מסוג dc inverter air conditioner שקטים יותר.

 8. 8
  אני 08/07/2012 01:05

  ל6 מ4
  התקרה שלי היא רעפים . ואני לא ישים שם מכשיר שמוציא אויר בגלל החשמל + המים ותקלה אפשרית .
  התקרה הרגילה שלי בבית לא מחממת מבפנים כי היא עבה מאוד. לכסות קירות חיצוניים זה רעיון יפה, אבל לא פרקטי , במיוחד בקומות עליונות (ראה עליית גג) ( וגם בתחתונות ) . בעניין כיסוי קירות חיצוניים , זה כבר מזכיר בעייה נוספת … חימום של צינורות המים שנמצאים בקיר (מהשמש) . אם אתה רוצה מים לא רותחים , תחכה איזה 2 דקות עם ברז פתוח . גם כן קבלן מחורבן . ( כל השכונה בנוייה ככה). חוץ מזה אינוורטר כן יהיה יותר טוב . אינוורטר בתקפוקה כ 15-20% יותר מהמזגן שיש לי . ככה הוא יקרר חזק בהתחלה ואז ינמיך את עוצמת הקירור בהמשך . אני לא מדבר על עוצמת CFM (מאורר של יחידה פנימית) . אי אפשר אחרת כי עוד מספר שנים המזגן שלי ילך פייפן ואז מה ? אני יחזור בזמן כדי לקנות מזגן רגיל ?

 9. 9
  אני 08/07/2012 01:14

  ל6 מ 4
  אני חייב להוסיף. IR זה לא קרינת חום .

 10. 10
  דביר 08/07/2012 03:30

  מה?? עצה שלי להוריד את הכתבה, למחוק את מה שכתוב בה ולהתחיל לכתוב מחדש

 11. 11
  ל8 המפגר 08/07/2012 10:35

  ל8
  די להיות עילג!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  תלמד לנקד- אתה ילד בן שנתיים?!?!?!?!?!
  לך לכתה א ללמוד עברית!!!

 12. 12
  assafb 08/07/2012 11:55

  לאיתי מ-7, תתבייש לך, העתקת פסקאות מוויקיפדיה – אז תן קרדיט למקור!

 13. 13
  zam 08/07/2012 12:35

  תשובה לאורח מס 4
  1. לפני שאתה קונה מזגן, תבדוק שהוא אכן מתאים מבחינת הנפח שלו לגודל החדר.
  2. לגג רעפים יש כמה פתרונות שיתנו לך מענה. הדבר הראשון הוא בידוד.
  והדבר השני הוא מפוח גג. יש מפוחים עם מנוע ויש בלי. כולם מבלי יוצא מן הכלל בטיחותיים ורובם גם דקורטיביים.
  תרשום בגוגל מפוחי גג או איורור גגות.
  3. במידה ואתה מפעיל את המזגן יותר מ-5 או 6 שעות רצוף, יש באמת מקום לשקול Enverter. זאת, לאור הבעיה שיש לך עם הגג.

 14. 14
  zam 08/07/2012 13:29

  Enverter=Inverter טעיתי

 15. 15
  zam 08/07/2012 13:44

  להלן ההבדל תאכלס:
  שני מזגנים אחד רגיל ושני Inverter, מקררים חדר בטמפ' של 30 מעלות לטמפ' של 24 מעלות.
  בכניסה לעבודה שניהם עובדים ב- 100%.
  בטמפ' של 26 מעלות, במזגן ה- Inverter יעבור המדחס למצב עבודה של 80% ובמזגן הרגיל ימשיך המדחס לעבוד על 100%.
  כאשר יגיעו שני המזגנים לטמפ' הרצויה, קרי, 24 מעלות, מזגן ה- Inverter יעביר את המדחס למצב עבודה של 30% (נניח) וישמור על טמפ' קבועה (יחסית). במקרה של דרישה, יגדיל המזגן את תפוקת המדחס בעוד כמה אחוזים (פרופורציונאלית) עד לקבלת טמפ' רצויה.
  המזגן הרגיל פשוט יפרוק את המדחס, כלומר, מצב עבודה 0% עד לקבלת דרישה חדשה. בהגיה דרישה, הוא יכניס את המדחס חזרה לעבודה מלאה (100%), עד לקבלת הטמפ' הרצויה.
  וחוזר חלילה.

 16. 16
  yanivnn 08/07/2012 14:21

  15 נתן את התשובה הכי מקצועית
  שראיתי עד כה

 17. 17
  11010010110 08/07/2012 14:57

  ל 4 (המשך)
  במקרה של גג רעפים בדיוק מה ש 13 אומר :

  מאוורר גג – יש יחידות מאוורר שניתן להתקין לתוך עליית הגג ובצריכת חשמל מינימלית (100-200W) לקרר את הגג (ולחסוך בכך על החשמל של המזגן)

  בידוד – כאמור. ועדיין אתה יכול למתוח רשת צל על הרעפים ולקבל שינוי משמעותי בלי צריכת חשמל בכלל

  IR זה בדיוק קרינת חום. גופים פולטים IR בהתאמה לטמפרטורה שלהם וכשאתה מרגיש חום שמגיע מאובייקט חם, זה בדיוק בגלל IR

  אינוורטר – גם כאן ה IR גורם לתחושה של הטעייה. מה שאתה מנסה לקרר זה לא את האוויר בחדר. התחושה שלך היא מה IR, שבמקרה שלך מגיע מהתקרה אבל הוא מגיע קבוע, ולא תלוי בעבודה של המזגן. התשובה המתבקשת לקרר משהוא שחם קבוע, היא לקרר אותו קבוע על ידיי מזגן אינוורטר. אבל זה לא באמת מה שקורה – התקרה ממשיכה לפלוט IR, ואתה ממשיך לקלוט אותו – הקור באוויר של החדר "נלחם" ב IR לא על התיקרה (איפה שאתה חושב) אלא עליך (כשה IR פוגע בך ישירות ואתה מרגיש את החום, האוויר הקר מקרר, ואתה מרגיש את השילוב שלהם). מעבר דרך אוויר קר לא משפיע על IR בכלל. החיישן של המזגן לא מגיב ל IR, אבל אתה כן ויתכן שעדיין יהיה לך חם, כשהמזגן בנתיים החליט להתכבות או להוריד הספק. אם תמנע את פליטת ה IR מהתקרה על ידיי טיפול בגג, תצתרך לטפל רק בטמפ' האוויר בחדר בפועל ולא ב IR – איפה ש 2 המזגנים יעשו את העבודה כמו שצריך כי זה מה שמזגן עושה – מוריד טמפ' של האוויר

 18. 18
  יוסי 09/07/2012 20:24

  ייבוש ולחות עם מזגני אינוורטר
  בקירור יש גריעת לחות קבועה שמפונה החוצה. לכן קמים בבוקר משינה עם פה ולוע יבשים מילא. עדיף לישון בלי מזגן אפשר לקרר מראש את החדר שעתיים לפני שינה. לשימושים שלא קשורים לשינה מזגן כזה נותן לחות יציבה וזה מורגש אכן כיותר נעים. במזגן רגיל אם לא מכוון ל-19 אלא ל-24 הוא מפסיק לעבוד הרבה פעמים ובמקרה כזה בכל הפסקה חלק מהמים על גבי סלילי קירור מתנדפים לחדר ולא רק מנוקזים החוצה. נוצר כתוצאה מכך ריח והוא לא נעים תמיד, בפרט אם המזגן כבר נגוע או היה נגוע בפטרת.
  בחורף רק מזגני אינוורטר אולטרא יקרים עם מאייד בתכנון אופטימלי פחות מייבשים משמעותית ממזגן רגיל. הם בעלי מחליפי חום גבוהים ועבים והמרווח שביניהם מספיק גדול להתקנת מפוח טנגנציאלי בעל קוטר גדול יחסית למזגן רגיל ושיכול להסתובב ב-500-600RPM בערך. דבר זה מאפשר לחמם בצורה עדינה בלי לעשות סירקולציה אגרסיבית של האבק שלא סונן במלואו. אבק חם מדי שמסוחרר מהר מדי על פני הרקמות עור הנו הסיבה לתחושת היובש הכה מוכרת. מזגני אינוורטר זולים שמצויידים במחליפי חום ומפוח באותו גודל וקוטר כמו במזגן רגיל מסיבות של עלות ייצור נמוכה ומחיר היעד לא בדיוק מצליחים למנועי ייבוש בחימום באופן רציני לעומת מזגן רגיל. אני לא חושב שהם שווים את ההשקעה היום כל עוד אינם ברירת מחדל של השוק אלא אם כן צרכן רוצה קירור יציב נטול תנודות עד כמה שאפשר (ועדיין בהסתייגות – לא כל כך התרשמתי מהקירור שלהם בתפוקת מינימום. מהירות המפוח הכי נמוכה חזקה מדי מכדי שהאוויר יספיק להתקרר לרמה משביעת רצון).

 19. 19
  m1ke 09/07/2012 21:48

  שכחתם להוסיף פרט חשוב
  עלות התיקון באינוורטר גדולה פי כמה מעלות תיקון מזגן רגיל (במקרה של תקלה בלוח הבקרה). לכן לפני שאתם רצים לקנות, תבררו כמה תעלה החלפה של לוח כזה.

 20. 20
  ת.ש 10/07/2012 22:33

  5 נתן את התשובה ובנוסף יש לציין שהמנוע של המדחס הוא על זרם ישיר (DC)
  בניגוד למנוע מדחס של מזגן קונבנציונלי שעובד על זרם חילופין (AC). למנועים חשמליים שעובדים בזרם ישיר ניתן לווסת את המהירות שלהם בניגוד למנועים בזרם ישיר שבהם הפעולה היא פועל/מופסק שגורמת ל"מכות" ברשת החשמל בבית (ניכר על התאורה שמתעמעמת כשהמדחס נכנס לפעולה). מנועי מדחס אינוורטר מווסת מהירות ופועל באופן קבוע ומגביר את מהירותו בהדרגה וכך גם מורגשת פחות "כניסתו לעבודה", ויתרון נוסף הוא כפי שמתואר בתרשימים – כמעט שאין שינוי בטמפרטורת החדר מכיוון שהמדחס בעל מהירות מווסתת ועצמת הקור משתנה בהתאם ואין מצב "הפעל/הפסק". חוץ מזה רוב המידע בכתבה אינו נכון.

 21. 21
  מיכאל 16/07/2012 21:25

  להזהר ממידע מטעה
  יעילות המזגן נקבעת על פי ה- COP שלו. מזגן "רגיל" (בקרת on-off ) ומזגן "אינורטר" בעלי COP זהה יצרכו כמות זהה של אנרגיה לסילוק כמות שווה של חום. פיזיקה בסיסית.

 22. 22
  טיטו 19/07/2012 20:20

  עוד אספקט חשוב
  החיסכון בחשמל של מזגן-אינוורטר לעומת המזגן הנפוץ נובע מדרך בקרת האקלים שלו.

  כאמור בקרת האקלים של האינוורטר היא רציפה.

  ולעומת זאת מזגן נפוץ מבוסס על בקרת on off,
  ובגלל שבזמן ההפעלה המדחס צורך הספק גבוה לאין שיעור .
  בסך הכל המטרה של מתכנני האינוורטר להמנע מהפעלה תכופה אשר צורכת הספקים גדולים מאד.

 23. 23
  אברי 27/04/2013 13:22

  יחידות פנמיות
  משהו יכול להגיד לי היכן יושבות היחידות הפנמיות במזגן אינוורטר

 24. 24
  RUT 27/04/2013 13:28

  מה כדאי מספר מזגנים או אינוורטר
  אני צריכה בבית כ-5 מזגנים, מה כדאי לרכוש מזגן אחד גדול אינוורטר או לכל חדר מזגן ולסלון ולמטבח מזגן יותר גדול.

 25. 25
  אלי 02/07/2013 16:22

  לא חסכוני!
  במקרה של תקלה בתום תקופת האחריות, לדוגמה כרטיס בקרה של מזגן אלקטרה מחירו 2300 ש"ח בתוספת עבודה 2600 ש"ח (תקלה נפוצה)מחיר מזגן חדש אחר 3000ש"ח כולל אחריות וכל טכנאי יכול לתקן ב 400 ש"ח.

 26. 26
  תקלה נפוצה 22/11/2013 04:58

  כרטיס באינוונטר עולה כמו מזגן
  מה גם שלא כל טכנאי יודע לתקן זאת.
  מזגן רגיל זול יותר וקל לתיקון.

 27. 27
  לירן 28/02/2014 12:50

  היו מספר דברים שנשכחו בדיונים
  יש אינוורטר ויש אינוורטר. הזולים מאוד לא כל כך מרשימים אלא נטו בחורף, כאשר טמפ' חיצונית יורדת ל-6 הם ימשכו לחמם בעוד מזגן רגיל יעשה הפשרות בזבזניות בחשמל.
  שאר התכונות כמו הפחתת יובש בחימום ובקרת טמפ' יציבה ומדוייקת יצאו מההקשר לחלוטין. במזגן אינוורטר עם קפילר במקום שסתום EEV, אשר גם חסר טווח ספיקת מפוח פנימי דינמי, שמושג בעזרת מנוע DC (במקום AC) אין דברים כאלה. מזגן אינוורטר שיש בו קפילר במקום EEV לא מווסת במדוייק את התפוקות הוא נסמך רק על שינוי הסיבובים של המדחס ע"י הכרטיס, שיטת וויסות זולה שאף פעם לא הגיעה ליעילות והדיוק עם EEV. השסתום הזה אגב מביא לתוספת מחיר ייצור של מאות דולרים ליצרן לכן לא בכל מודל אפשר למצוא אותו אלא ברמת הביניים ומעלה. מזגני האינוורטר הזולים עם הקפילר הם יותר היברידיים, תערובת של מזגן רגיל עם התנעה רכה ולא ממש אינוורטר אמיתיים יש להם יתרון רק לנושא החימום שהזכרתי קודם ושום דבר אחר מעבר לכך.

  את בקרת הטמפ' המדוייקת ניתן לקבל במזגני אינוורטר קטנים שעולים החל מ-2600 שקל 13 LG DREAM, מעבר אליו יש תדיראן UCOOL 10, אלקו 14 , פוג'יטסו 09 ומיצובישי 25.
  חיסכון בחשמל נגזר ממקדם יעילות נומינלי COP. המקדם יותר קריטי בחימום מאשר בקירור משום שהלחץ נמוך יותר בקירור וקל ל-EEV לווסת את שטף הקרר שמועבר אל המאייד לטווח נמוך יותר (לכן אנו רואים בימים אלה בחו"ל בקטלוגי היצרנים נתוני נצילות עונתית SEER בקירור גבוהים בהרבה מה-SCOP לחימום).

 28. 28
  דודו(מזגניה) 27/03/2014 22:48

  מזגן אינוורטר- מתי זה משתלם?
  חברים, כאשר נעשה שימוש במזגן בד"כ בעומס חום גבוה מזגן רגיל 0N-OFF בדירוג A יהיה עדיף מכל הבחינות על מזגן אינוורטר.
  האינוורטר בהחלט חוסך בחשמל אך רק כשהוא מופעל לאורך זמן רב ובעומס חום בינוני ומטה..
  אתם מוזמנים לבקר אותנו באתר "מזגניה"

בטוח שאתם יודעים הכל?

כתבות חדשות

כש-SSD רגיל לא מספיק: ה-HyperX Predator PCIe של קינגסטון בדרכו אל החנויות

כונן ה-SSD החדש של החברה האמריקאית הוא בין הראשונים שמביאים את בשורת ה-PCI-Express לשוק הביצועים והגיימינג הביתי. סנונית ראשונה לפני הסערה הגדולה?

אחסון
1

חייזרים, גנרלים, חיילים וסוניק: מבצעי ענק על כל משחקיה של Sega ב-Steam

סטים מקדישה את סוף השבוע הקרוב לחברה היפנית הוותיקה – וזה אומר שיש לכם הזדמנות פז לקבל את כל כותרי סדרות Total War ו-Dawn of War במחירים מצחיקים

גיימינג
0

SSD בנפח 10 טרה-בייט? זו כבר לא פנטזיה, תודות לטכנולוגיה של אינטל ומיקרון

צ'יפזילה ושותפתה לייצור שבבי ה-NAND שופכות אור נוסף על טכנולוגיית השבבים המוערמים שלהן – עם הבטחה לכוננים בנפחים של פי שניים ופי שלושה מכל מה שאנו מכירים כיום בקרוב מאוד

אחסון
0

HTC One M9 זמין בחנויות מהיום; ה-Galaxy S6 – בעוד שבועיים

הקרב מתחיל: מכשיר הדגל של HTC זמין לרכישה בארה"ב החל מהיום בתג מחיר התחלתי של 650 דולר, ואילו המכשירים המובילים החדשים של סמסונג יושקו בעוד כשבועיים מהיום – במחיר התחלתי זול עוד יותר, לכאורה

סמארטפונים
3

דנטה, ורג'יל וחברים: Devil May Cry חוזר בגירסה משופרת עם 5 דמויות

גירסה משודרגת למשחק הרביעי בסדרת הפעולה המשובחת של קאפקום תגיע בקיץ הקרוב ל-PC ולקונסולות החדשות – עם מצב 'טורבו' מאתגר ולא פחות מחמש דמויות שונות איתן תוכלו לשחק

גיימינג
1

האתר משתמש בקבצי Cookie על מנת לשמור את המועדפים שלך.

הקודם >>
<< הבא