LG מפתחת מעבד מתומן ליבות למכשירים ניידים • HWzone
טכנולוגיה

LG מפתחת מעבד מתומן ליבות למכשירים ניידים

LG ראתה בשנים האחרונות את משתלטת על שוק הניידים בעזרת סדרת הגלקסי הסופר מצליחה, ולא הצליחה לטלטל את מעמדה של החברה השכנה, למרות שהוציאה מכשירים מעוצבים ויעילים לשוק

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


שתי ענקיות האלקטרוניקה מדרום קוריאה מייצרות כמעט כל מכשיר ורכיב אלקטרוני שניתן לחשוב עליו ותוכלו למצוא עקבות שלהן (כמעט) בכל מכשיר שתפתחו ותפשפשו בקרביו.

אך בשנים האחרונות, פתחה פער עצום בינה לבין LG ושאר המתחרות בשוק הסלולרי. והכול תודות למערכת ההפעלה מבית .

עד שאנדרואיד יצאה, כל יצרנית מכשירים סלולריים השתמשה במערכות הפעלה פשוטות ומסורסות משהו – כגון גרסאות רבות של סימביאן, גרסאות של מובייל למכשירים סלולריים "חכמים" (שעבדו בערך כמו 3.1 מבחינת השימושיות שלהן) או כאלה שנבנו על ידי היצרנית עצמה לסדרה אחת בלבד של מכשירים ולפעמים לפחות מכך.

מכשיר האופטימוס G מבית . יורשו יקבל את מעבד ODIN החדש כפי הנראה

אנדרואיד שינתה את התמונה באופן דרסטי. סוף כל סוף הגיע סטנדרט של למכשירים חכמים שהייתה גמישה מספיק וטובה מספיק (וחינמית) כדי שרוב רובו של שוק הסלולרי יקבל אותה בזרועות פתוחות ויאפשר ליצרניות להתרכז במה שבאמת חשוב – החומרה.

נכון שהרבה חברות "הלבישו" את מכשירי האנדרואיד שלהן במעטפת שאיפשרה להן לטעון לבידול ממשי בין המכשיר שלהן לכל אחר בשוק, אבל רוב המעטפות הללו היוו ועדיין מהוות תחפושת קוסמטית במהותן.

סמסונג הצליחה בשלב מוקדם יחסית להתקדם לראש העדר בעזרת סדרת מכשירי הגלקסי שלא הסתפקו בחיקוי של מכשיר האייפון שהתחיל את כל המהומה (ובכלל מריץ מערכת הפעלה מבית אפל), אלא הוסיפה תכונות שהפכו את מכשירי האנדרואיד שלה למשהו קצת שונה. עם תכונות מתקדמות יותר – מעבר לחומרה המתקדמת שתמיד פעמה בכל דגם חדש שסמסונג הוציאה.

תכונות כמו ה-S-Voice (בגרסה השלישית של גלקסי), מצלמה משופרת בכל דגם חדש, זמן שרק השתפר והלך עם נשלפת, טעינה וחיבור מידע דרך Micro-, רדיו מובנה, ושאר ירקות שמיצבו את סדרת הגלקסי כמתחרה עליונה וישירה למכשירי האייפון – שמו אותה במקום שהוא מעל כל שאר מכשירי האנדרואיד.

כעת נמאס לחברת LG לפעול בצילה של סמסונג, ולאסוף את הפירורים שנשארים בעקבותיה. וכחלק מהאסטרטגיה החדשה של LG, היא מפתחת מעבד חדש העושה שימוש בשמונה ליבות ושמו הוא אודין (Odin, על שם אבא של ת'ור, אל הרעם הנורדי).

בהתאם לרוח הזמנים, המעבד ישתמש בטכנולוגיית ה-bigLITTLE של חברת , כאשר ארבע ליבות מבוססות על Cortex-A15, וארבע ליבות על Cortex-A7 וכולן מיוצרות בליתוגרפיה של 28 ננומטר.

המעבד מתומן הליבות של דומה בעיצובו למעבד החדש מבית LG

הרעיון הוא שארבע הליבות העוצמתיות יותר יישבו בשקט רוב הזמן, וישאירו את העבודה לארבע הליבות החסכוניות, ורק כאשר יתעורר הצורך בהן, הן יופעלו וייגשו לעבודה. נשמע מוכר? אולי בגלל שזהו העתק כמעט מושלם של מעבד ה-Exynos 5 Octa החדש של סמסונג – עם ארבע ליבות חלשות + ארבע ליבות חזקות.

LG לא מחזיקה מפעל לייצור שבבים כמו , כך שהתכנון ייעשה ב-, אך הייצור נמסר לחברת TMSC הטאייוונית הותיקה שמחזיקה במפעל.

האם ייעשה שימוש במעבד החדש לסמארטפונים או לטאבלטים, או אולי לשניהם?

מכשיר הדגל החדש של LG – אופטימוס G2 ישמש בית ראשון למעבד החדש לפי אישור טלפוני מ-LG, אך עקב דרישות האנרגיה הגבוהות של מעבד מתומן ליבות, קשה לראות אם ביצועי הסוללה של המפלצת החדשה ירצו את המשתמשים בעולם (אלא אם כן המכשיר יגיע עם מריצה קטנה ומצבר גיבוי).

לפי הדיווחים, המעבד החדש יוצג במכשירים מבית החל מהמחצית השניה של 2013. כלומר, יש לנו עוד שלושה חודשים עד שמכשיר מתומן ליבות יגיע.. יש למה לצפות!

ייתכן מאוד ש-LG יהיו הראשונים להציג מכשיר כזה היות ושמועה עדכנית טוענת שסמסונג לא תציג את מכשיר הגלקסי החדש עם מעבד מתומן ליבות, אלא עם מעבד מרובע ליבות Snapdragon 600 מבית Qualcomm, וזאת היות וסמסונג נתקלת בקשיים בנוגע לצריכת האנרגיה המסיבית של המעבד המתומן החדש כמו גם בבעיית התחממות יתר.

האם יש מקום למכשירים עם שמונה ליבות בשוק הסמארטפונים, או שאולי הגענו לרוויה מבחינת עם המעבדים מרובעי הליבות? שתפו אותנו בדעתכם בתגובות!


תגיות

4 תגובות

 1. כמה שיותר ליבות יותר משובח
  ככה לא נצטרך מחשבים ניידים, הכל יהיה בטלפון

 2. מיותר לגמרי
  מי צריך מעבד עם 8 ליבות למכשיר כל כך קטן?

 3. כמה שיותר ליבות יותר מסובך
  מספיק עם ספגטיית הליבות המגוכחת הזאת. המרדף אחרי כמות ליבות הוא אידיוטי ומסבך מפתחי תוכנות. תתחילו להשקיע במעבדים בעלי כח ליבה אחת גבוה ואז הביצועים שיופקו בשטח יהיו יעילים וטובים היותר יותר. כי עדיף 4 חזקות ויעילות מאשר 8 מסורבלות וחסרות יעילות

 4. כמו שאמרתי
  על המעבד של סמסונג אתו הדבר על LG שהיה גם 1000000 לחבות חזקות וחלשות ורוב הזמן פועלות הליבות החלשות סתם מיותר שיש חומרה חזקה ואי אפשר להשתמש בזה ממש דפוק שיעשו כמו אנטל והטורבו שלהם שיטה יותר מוצלחת ובלי ליבות מיותרות שלא נשתמש בהן ובטח יגידו לקונים זה 8 ליבות וימכרו להם שקר ביוקר

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close