רווח אחרון בדרך להתפוררות? Imagination Technologies מחפשת רוכש שיציל אותה

מפתחת הליבות הגראפיות שאיבדה את השותפה המרכזית שלה מפרסמת דוח כספי חיובי בזמן שהיא עומדת למכירה

הרבה חברות נעלמו לאורך השנים משום שלא ידעו להבחין בשינויים שמתרחשים סביבן ולא הגיבו אליהם בהתאם, בין אם בשל התעלמות מלאה מהמציאות ובין אם בשל החלטות מוטעות שלא תרמו לשיפור.


אל הרשימה הזו ניתן להוסיף, כך נראה, את Imagination Technologies הבריטית, שנהנתה במשך שנים משיתוף פעולה יוקרתי ופורה עם אפל, וכעת איבדה אותה בשל השאיפה של הענקית מקופרטינו ליישר קו מול ומול קוואלקום (ואפילו מול ו-AMD) ולפתח יכולות ליצירת ליבות עיבוד גראפיות פנימיות משלה.

רווח בהפתעה לחברה שננטשה

Imagination Technologies מפרסמת כעת דיווח רבעוני ובו נתונים אופטימיים למדי עם צמיחה משמעותי בהכנסות השנתיות לרמה של 145 מיליון פאונד בריטי (בהשוואה ל-121 מיליון פאונד בשנה לפני כן), ואף רווח נקי צנוע של 2.4 מיליון פאונד, שמהווה שיפור גדול בהשוואה להפסדים של 29 מיליון אותם ספגה החברה בעבר.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


היו ימים, אי שם בתחילת העשור, בהם ImgTec שלטה בשוק ביד רמה – אבל ריכוז מאמצים מצד Holdings וגם מצד הובילו אותה להתדרדרות, שהגיעה ברגע אחד לשיא שלילי עם הודעת הנטישה של אפל

עם זאת, אין ספק שמעל הנתונים הללו מרחפת עננה אפורה וגדולה של חוסר ודאות – החברה כבר הכריזה כי היא מחפשת לעצמה רוכש שיאפשר לה לשרוד את העידן החדש, ללא אפל בתור לקוחה שהייתה אחראית על החלק הארי בהכנסותיה (וגם ללא , שהייתה לקוחה משמעותית עד לפני כמה שנים כשהחלה להציע את הליבות המובנות העצמיות שלה בכל הרמות והדגמים), ובינתיים נראה שאין שום מידע מוצק אודות השחקנית שתהיה מוכנה לקחת על עצמה את האתגר.

האם נראה עסקת רכישה, או "חלוקה של עור הדוב" שתבוא לידי ביטוי במעבר רוב צוותי העובדים לחברות שמעוניינות לפתח ליבות גראפיות משלהן, כמו אותן וסמסונג?

הגיון בריא ושמועות ברשת מציבים את אפל עצמה בתור רוכשת פוטנציאלית עבור המפתחת הוותיקה, אך נראה כי מחלוקת פומבית משמעותית בין הצדדים אודות הדרך בה הגיעה ההחלטה להפסיק את שיתוף הפעולה מקטינה משמעותית את הסיכויים לכך (גם אם עבור אפל מדובר ברכישה בעלת היקף כמעט בלתי מורגש), ואילו דווקא סמסונג, שגם לה שאיפות לפיתוח ליבות גראפיות משלה בעתיד, עשויה להוות רוכש פוטנציאלי מתאים – כמו גם Huawei, Mediatek, שיאומי או .


לחברה יש ארכיטקטורת עיבוד גראפי חדשה ומתקדמת בשם Furian, אך בינתיים כלל לא ברור האם נזכה לראות אותה בפעולה במכשיר אמיתי כלשהו

אז האם בסופו של דבר נראה את ImgTec ומוצריה, שמהווים גם היום כמה מהיעילים והמתקדמים ביותר שניתן לשלב יחד עם ליבות , מוצאים בית חדש – או שהם בדרך הבטוחה להתפרק ולהיעלם מהשוק לחלוטין? מוזמנים לנסות ולנחש ביחד איתנו בתגובות.