קסם הבינה המלאכותית של NVIDIA • HWzone
טכנולוגיהכתבות נבחרות

קסם הבינה המלאכותית של NVIDIA

מפתחת השבבים ממשיכה להבריק בפיתוח יכולות ושימושים עבור למידה עמוקה של מחשבים, בזריזות הולכת וגדלה ותוך כדי התערבות מינימלית מצד גורמים אנושיים

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


למידה חישובית, ובפרט למידה עמוקה (Deep Learning) שמטרתה לצמצם את ההדרכה וההנחיה האנושית הנדרשת במסגרת תהליך המאפשר למחשבים לעבד נתונים ויזואליים ולהסיק מתוכם מסקנות וכללים ליישום בתחומים נוספים ומשימות חדשות, ממשיכה להוות את אחד התחומים הטכנולוגיים הכי מלהיבים שיש – כשחברת שמובילה את החומרה האחראית על חלק בלתי מבוטל מהמאמצים בתחום.

ב- לא מסתפקים רק בלהעניק את החומרה הנדרש לביצוע החישובים הספציפיים מאוד שמאפשרים את האצת התחום, אלא דואגים גם לקדם את היישומים הטכנולוגיים המתאפשרים תודות לחומרה – ומשתפים אותנו, הצרכנים, בתוצאות המרשימות שלהם בשלל תחומים. אז אם אתם רוצים להבין קצת יותר טוב מה ניתן להשיג כיום תודות לבינה מלאכותית ממוחשבת – הנה כמה דוגמאות עסיסיות בהחלט.

קיץ לחורף בלחיצת כפתור

מנגנון ויזואלי מיוחד עד מאוד מאפשר לתוכנת מחשב לספק סימולציה אמינה באופן בלתי רגיל של סצינה מסויימת בעונה ומזג אוויר שונה – תמונה ממשית שצולמה ביום קיץ שמשי הופכת לתמונה זהה במזג אוויר חורפי סגרירי וגשום, הכל ללא התערבות ממשית מצד בני האדם פרט לאספקת מערך התמונות הנדרש לעצם תהליך הלמידה.

המחשב קטנה מתוך מערכת שתוכל לדרוש הרבה פחות מידע מתוייג ומוגדר מראש עבור תהליכי הלמידה החישובית העמוקה במורד הדרך

יכולת זו אמורה לאפשר אימון טוב יותר למערכות השולטות ברכבים אוטונומיים, למשל, עם יכולת להתבסס על נתונים מנסיעה בודדת ולהתאימם בדיעבד לשלל מצבים סביבתיים שונים ולבצע החלטות ובחירות מתבקשות – מרחקי בלימה, מידת סכנה פוטנציאלית מרכבים ועצמים אחרים סביב מסלול הנסיעה וכדומה.

חתולים אמיתיים, נמרים ממוחשבים

המחשה נוספת של טכנולוגיית למידה והמרה ויזואלית ללא התערבות חיצונית מציגה המרה של סצינות ספציפיות בהן מתועד חתול לסצינות סינטטיות זהות עם חתולים גדולים ופראיים יותר, כאשר גם כאן היתרון הוא הן באיכות התוצאה המתקבלת והן בקיצוץ הזמן והיקף המידע הנדרשים לביצוע הלמידה והסקת המסקנות בהשוואה לשיטות רבות אחרות שנמצאות בשימוש בתחום.

חתולים הופכים לנמרים ואריות – כאשר השיטה הייתה עובדת לא פחות טוב, לכאורה, גם עם זנים אחרים

ליישומים מעט יותר פרקטיים עבור הצרכן הביתי הממוצע, נראה כי שיטות אלו יוכלו לאפשר גם יצירת פילטרים ואפקטים חדשים וייחודיים לתמונות שלכם בהתבסס על המידע שאותו תבחרו להזין בתור בסיס ל'ערבול'.

בקרוב באינסטגרם?

הסלבריטי שאינו קיים

לקינוח, יכולת מדהימה למדי הודגמה גם ביצירת של תצלומים ריאליסטיים במיוחד של בני אדם – לאחר צפייה ועיבוד של מוכרות של סלבריטאים ומפורסמים אמיתיים. באמצעות מנגנון מדליק של גידול באיכות מתמונות זעירות של 4×4 פיקסלים נוצרות בסופו של דבר באיכות גבוהה ובגודל של 1,024×1,024 פיקסלים, שמקבלות ציונים חסרי תקדים בבחינת האמינות, הדיוק (כמות הפגמים הויזואליים הברורים לאדם המתבונן בתוצר) והגיוון האפשריים, כל זאת תוך זמן אימון קצר יחסית למנגנונים דומים שהוצעו בעבר.

יצירת חדשות, בהתבסס על עיבוד מידע ממיליוני אמיתיות

במילים אחרות, יתכן כי בקרוב לראות מהימנות ומציאותיות לגמרי של אדם כלשהו כלל לא יעידו על כך שהוא אכן קיים בעולם האמיתי, ולא מהווה את פרי יצירתו של מנגנון ממוחשב מלאכותי. מרהיב או מרתיע – זו כבר החלטה שלכם.


תגיות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close