צפו: הרובוט שמזיע בשביל לפעול טוב יותר • HWzone
טכנולוגיהוידאו

צפו: הרובוט שמזיע בשביל לפעול טוב יותר

מהנדסים מצאו פתרון יעיל ומפתיע עבור הרובוט דמוי-האדם שפיתחו, אשר מדמה את ההזעה של בני האנוש

מהנדסים יפנים מאוניברסיטת טוקיו הכריזו השבוע על כוונתם ליישם פתרון אלגנטי שמצאו לבעיית חימום היתר שמשפיעה על הרובוט שבנו. הרובוט דמוי-האדם שלהם (בעל המראה המטריד מעט), אותו כינו Kengoro, מתנשא לגובה 1.70 מטרים ושוקל כ-56 קילוגרמים. הוא בנוי כמעט לחלוטין מחלקים מכניים ומונע על ידי למעלה ממאה מנועים קטנים הדחוסים לכל אורכו, כך ששימוש בפתרון סטנדרטי כמו מאוורר או מים באמצעות רדיאטור כמעט אינו אפשרי. המהנדסים שאבו השראה מאחד ממנגנוני הקירור היעילים של אימא טבע – וגרמו לו 'להזיע' תוך שימוש ברכיבים קיימים.

הרעיון הוא לגרום למים לחדור באיטיות דרך מעטפת המתכת של הרובוט שמסביב למנועים. מעטפת האלומיניום הודפסה בתלת-מימד ועוצבה כך שחלקים מסוימים ממנה יהיו נקבוביים יותר מאחרים, מה שיאפשר למים לחלחל דרכם.

הרובוט מסוגל לעבוד במשך כ-12 שעות באמצעות חצי כוס מים מבלי להתחמם. סרטון ההדגמה למעלה באדיבות ערוץ Electronic Products Magazine מציג את קנגורו שכיבות סמיכה מבלי להתאמץ. המהנדסים טוענים כי הפתרון שמצאו יעיל יותר מקירור אוויר רגיל אך מעט פחות מקירור מים. בכל אופן, הוא אלגנטי משניהם – כעת הם רק צריכים לצייד את הרובוט בדאודורנט.

מתוך הסרטון
מתוך הסרטון

תגיות

תגובה אחת

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close