ענן נטול ענן: ביטורנט מציגה כלי סנכרון ללא מגבלת מקום

3 תגובות

הכלי נועד לסנכרן מידע בכל מקום דרך פרוטוקול BitTorrent ומהווה אלטרנטיבה לפתרונות מסורתיים

נדיר למצוא היום מישהו שלא שמע על פרוטוקול ביטורנט. פרוטוקול שיתוף הקבצים נודע בעיקר "בזכות" שימושו להורדת קבצים באופן לא חוקי מטראקרים (שרתים היוצרים קישור בין המשתמשים השונים), למרות שזה לא שימושו הבלעדי מן הסתם (חברות כמו וטוויטר משתמות בפרוטוקול כדי לסנכרן מידע בין אינספור השרתים שלהם למשל). הפרוטקול מבוסס על העיקרון הפשוט שכל בייט שיורד מועלה מייד למשתמש אחר שדורש אותו, וכך קצב ההעברה גדל ככל שיש יותר משתמשים.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


תמונת מסך מתוך הכלי

ביטורנט מנצלת את הטכנולוגיה ומציגה כעת מוצר (שנמצא בשלב התחלתי ביותר) המאפשר למשתמשים פרטיים לנצל את הפרוטוקול כדי לסנכרן קבצים בין כמה מכשירים. תחשבו על פתרון , רק בלי הענן…
הרעיון הוא שאתם מגדירים תיקייה לשיתוף, ובכל מקום אחר שתתקינו את האפליקציה (שעובדת על ווינדוס, מאק, לינוקס ועל שרתי NAS) הקבצים יסתנכרו לכם. כמובן שעל פי עקרונות הפרוטוקול, כמה שיש יותר משתמשים קצב ההעברה גדל, כך שאם אתם מסכנרנים רק בין שני מכשירים למשל, סביר להניח שלא תראו יתרון משמעותי במהירות. היתרונות הם לארגונים קטנים-בינוניים, שרוצים לסנכרן כמות קבצים בין כמה עשרות משתמשים, וכמובן, שהסנכרון לא מוגבל במקום. אתם לא שוכרים נתח בגודל מסויים מחברת כלשהיא, אלא מעבירים על בסיס המקום הפנוי שיש לכם ללא הגבלה. הנקודה האחרונה מובילה אותנו ליתרון הכי גדול שיש למוצר על פני המתחרים, נושא הפרטיות.

מכיוון שלמעשה המידע נשמר רק על המכשירים שלכם, אין כאן גוף מרכזי שמחזיק אותו. המידע מועבר באופן מוצפן ע"י AES 256 באמצעות מפתח שאתם יוצרים, כך שאף אחד לא יכול לקרוא אותו בכלל. בפשטות, מדובר בביטורנט ללא שרתי הטראקרים. אתם הטראקר של עצמכם, ואתם מוסיפים משתמשים לשיתוף שלכם על פי דרישה. קשה לדמיין דרך שיתוף מבוססת המאובטחת מזו.

המוצר כרגע נמצא בגרסה התחלתית וניתן להורדה ע"י קבלת הזמנה אחרי הרשמות באתר החברה. כך שמי שמעוניין להתנסות בכלי הזה, מוזמן להכנס לאתר ולהרשם.